Huawei Yeni MateBook 16 Modellerini Tanıttı!

Huawei bugün gerçekleştirdiği etkinlik ile geliştirdiği yeni ürünlerini tanıttı. MateView monitör serisi, Smart Screen SE, FreeBuds 4 gibi önemli ürünler etkinlikte yer aldı. En önemli olanlarından birisi de Huawei MateBook 16.

Huawei’ye ait oldukça dikkat çeken MateBook serisi kullanıcılardan beğeni topluyor. Sunduğu yazılım destekleri ve Huawei cihazlar ile bağlantısı kullanıcılar tarafından tercih sebebi denebilir.

Öyle ki Huawei cep telefonunuzu bilgisayarınızın üzerine yerleştirdiğinizde kablosuz veri aktarımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda cep telefonu ekranınızı anlık olarak yansıtmak ve ekranda kullanmak da mümkün.

Ancak her gün gelişen teknolojik gelişmeler ile birçok bilgisayar gerek işlemci gerek farklı donanım parçaları açısından geliştirmeler sunuyor. Bu sayede son teknoloji geliştirmeler, markalar tarafından kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Huawei MateBook 16 Özellikleri ile Şaşırtıyor!

Yeni MateBook 16, 2.5 K çözünürlük ve oldukça gelişmiş renkler ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda 16 inç ekran boyutuyla birlikte sunuluyor.

Günümüzde oldukça popüler olan mavi ışık filtresi bilgisayarda sunulmakta. Bu konuda TÜV tarafından verilmiş bir sertifikaya sahip. Teknolojik aletler ile oldukça vakit geçirdiğimiz bu dönemde mavi ışık filtresi göz sağlığı açısından oldukça önemli.

Donanım tarafına geçtiğimizde ise oldukça verimli bir ürün bizleri karşılıyor. Güç tüketimi tarafında 54W gibi değere sahip. Aynı zamanda AMD Ryzen 5000H ve 7000H işlemciler ile güçlendirilmiş iki versiyonla karşımıza çıkıyor. Her iki işlemcide de dahili grafik birimi kullanılıyor.

Aynı zamanda bu iki işlemci oldukça gelişmiş çekirdek performanslarına sahip. Elde edilen düşük güç tüketim değerlerinde bu işlemcilerin de payı oldukça önemli.

Soğutma tarafında ise alışık olduğumuz bakır borular kullanılmış. Bu boruların kalınlığı ise yalnızca 2mm. Ancak köpek balığı sırtından esinlenerek yapılan tasarım, hava giriş çıkışını daha verimli hale getiriyor. Tek bir büyük fan ile bu sirkülasyon halloluyor.

Bu sayede oldukça önemli olan ısı değerleri için sessiz ve başarılı bir sonuç karşımıza çıkıyor.

Huawei MateBook 16 özellikleri
Huawei MateBook 16 Özellikleri

MateBook 16 tek bir şarj ile 12.2 saat kadar bir süre 1080P çözünürlüğünde bir görseli oynatabiliyor. Aynı zamanda ürün oldukça güçlü ve verimli bir pil ile geliyor. Cihazın 135W USB-C şarj cihazından da bahsetmemek olmaz.

MateBook 16 önceden olduğu gibi yüklü bir Windows 10 sürümü ile satışa sunuluyor. Üstelik, buna dahil olarak Huawei Share gibi markanın kendi geliştirdiği yazılımlar da üründe yer alıyor.

Huawei MateBook 16 AMD 5600H / 16GB RAM + 512GB SSD ile gelen sürümü 6.299 yuan (980$) ve R7 5800H / 16GB RAM + 512GB SSD sürümü ise 6.799 yuan (1060$) olarak satışta olacak.

Yeni Huawei MateBook 16 modelleri için sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.