Huawei Smart Screen SE Tanıtıldı: Kameralı Televizyon

Huawei, bugün gerçekleştirdiği etkinlikte farklı kategorilerden yeni cihazlar ile kullanıcıların karşısına çıktı. Şirket, MateView serisi monitörler, yeni Matebook 16, Freebuds 4 gibi yeni ürünlerle dikkat çekti. En çok ilgi toplayan ürünlerden birisi ise Huawei Smart Screen SE oldu.

Oldukça iddialı bir televizyon üreten Huawei, Smart Screen SE ile kullanıcılara eşsiz bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. 55 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı model ile satışa çıkacak ürünlerin parlaklık açısından son derece başarılı bir performans gösterdiği belirtiliyor.

4K çözünürlüğe sahip televizyon ekran gövde oranı %95.1 olarak karşımıza çıkıyor. Bunun haricinde mavi ışık ve parlama önleyici özellikler de televizyonda yer alıyor. Ayrıca, Huawei tarafından geliştirilen renk gamı da Smart Screen SE ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Mavi ışık konusunda ayrı bir parantez açmakta fayda var. Çünkü televizyon TÜV Rheinland tarafından düşük mavi ışık emisyonu sertifikasına sahip. Bu da kullanıcı sağlığı için son derece önemli bir unsur.

Diğer Huawei televizyonlarında olduğu gibi Smart Screen SE modelinin de ses konusunda son derece başarılı olduğu belirtiliyor. Huawei Sound tarafından geliştirilen ses teknolojileri bu cihazda yer alıyor. Teknik kısımdan bakacak olursak 2 adet 10W’lık hoparlör bizleri karşılıyor.

Smart Screen SE Kamerasıyla Merak Uyandırıyor

Cihazın en çok merak edilen özelliklerinden birisi ise şüphesiz kamera. Huawei Smart Screen SE modelinde bir kamera kullanmayı tercih etmiş. 13 MP kameraya sahip cihaz aynı zamanda yapay zeka destekli.

Üstelik Huawei, bu kameranın güvenlik açısından bir sorun ya da şüphe teşkil etmemesini istiyor. Bu nedenle kamerayı zaman televizyondan çıkartmak veya görüşünü kapatmak mümkün. Böylece, kullanıcı gizliliği de sağlanıyor.

Benzer bir teknoloji Huawei tarafından üretilen dizüstü bilgisayarlarda da yer alıyor. Kullanılmadığı zaman kasaya gömülen bir kamera ile güvenlik şüpheleri ortadan kalkıyor.

Kullanıcılar Smart Screen SE’de yer alan kamera ile görüntülü görüşmeler gerçekleştirebiliyor. Bunu yapmaları için cihazda kullanılan yazılım ise HarmonyOS 2.0 oluyor. Ayrıca, üründe 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı bulunuyor.

Son derece kullanışlı gibi gözüken bu televizyon için belirlenen fiyat da hiç fena değil. 55 inç model için yaklaşık 515 dolar isteyen Huawei, 65 inç modelde bu fiyatı yaklaşık 670 dolara çekiyor.

Ürünün diğer Çin haricindeki ülkelerde satışı hakkında henüz bir bilgi yer almıyor. Çin’de ise 1 Haziran itibariyle satışa çıkacağı ifade ediliyor.

Peki, siz Smart Screen SE hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.