Huawei Yeni MateView Monitör Serisiyle Dikkat Çekiyor

Teknoloji devi Huawei, birçok alanda ürettiği cihazlarla adından söz ettirmeyi başarıyor. Huawei şimdi de yeni tanıttıkları MateView monitör serisi ile ses getirecek gibi duruyor.Huawei yaptığı tanıtımda MateView ve MateView GT olmak üzere iki monitör tanıttı. Özellikleriyle dikkat çeken monitörler, oyuncular tarafından çok ilgi görecektir.

MateView

Huawei tarafından tanıtılan monitörlerden birisi olan MateView, 28.2 inç ekrana sahip. Bunun dışında 3:2 en-boy oranı bulunan monitör, 3840x2560px çözünürlüğe sahip.

Şirket, monitörde IPS LCD bir ekran kullanmayı tercih etmiş. Bunun dışında ekranın 60 Hz ekran yenileme hızına sahip. Yeni bir monitör için bu ekran yenileme hızı insanları pek tatmin etmeyebilir. Fakat önceliğiniz oyun oynamak değilse, gündelik işler için 60 Hz ekran yenileme hızına sahip bir monitör yeterli olacaktır.

Bunun dışında monitörde 2 adet USB 3.0, 1 adet HDMI 2.0, 1 adet MiniDP ve 3,5 mm kulaklık ve mikrofon bağlantı noktası mevcut.

MateView, sadece beyaz renk seçeneğine sahip. Huawei, monitörün satış fiyatını ise 730 dolar olarak belirledi.

MateView GT

Huawei-MateView-GT

Tanıtılan bir diğer monitör olan MateView GT ise oyuncular için tasarlandı. Monitörün 1500R eğriliğe ve 34 inçlik boyuta sahip kavisli bir ekranı mevcut. Bunun dışında monitörün 21:9 en-boy oranı var. Buna ek olarak 3440 x 1440px çözünürlüğe sahip monitörde 165 Hz ekran yenileme hızı yer alıyor.

Ekran yenileme hızları, oyunların FPS değerlerini direkt etkilemektedir. Bu yüzden Huawei, oyuncular için geliştirdiği monitörü ekran yenileme hızı bakımından gayet güçlü tasarlamış.

Bilindiği gibi yeni oyuncu monitörlerinin birçoğunun Eye Care sertifikası var. Özellikle Asus tarafından üretilen monitörlerin birçoğu bu sertifikaya sahip. Huawei de ürettiği oyuncu monitörü için bu sertifikayı almayı başardı. Bu sertifika uzun süreli kullanımda monitörün gözleri yormayacağını gösteriyor.

MateView GT, sadece siyah renk seçeneğine sahip. Huawei bu monitörün satış fiyatını ise 560 dolar olarak belirledi.Şirket, iki monitörü de şimdilik sadece Çin’de satışa çıkartacak. Ancak iddialara göre Huawei, MateView serisini başka ülkelerde de satışa sunmayı planlıyor.

Oldukça güçlü monitörler üreten Huawei, bu ürünleriyle gündemde bir süre kalacak gibi gözüküyor. Fiyatları her bütçeye hitap etmese de özellikleriyle göz dolduran ürünler olduğunu söylemek gerek.

Sizler Huawei MateView monitör serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Monitörler ülkemizde satışa sunulursa almayı düşünür müsünüz? Konuyla ilgili görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.