Ses Getirecek Kulaklık Huawei FreeBuds 4 Duyuruldu!

Huawei, FreeBuds 4 ile kablosuz kulaklıklar arasında ses getirmeyi hedefliyor. 19 Mayıs tarihinde gerçekleşen etkinlikte şirket en yüksek segmentteki yeni kulaklığını tanıttı. Huawei FreeBuds 4, True Wireless Stereo teknolojisi ile geliyor.

Tanıtılan kulaklık, hem kullanım hem de görsel açıdan farklılıklarla geliyor. Yarı kulak içi tasarım ile gelen FreeBuds 4 bu sayede uzun kullanımlarda kullanıcıları rahatsız etmiyor.

Aynı zamanda oldukça ergonomik ve göze hitap eden bir şarj kutusuna sahip. Ancak sadece görsel olarak değil teknolojik olarak dikkat çekici.

Huawei FreeBuds tasarımı
Huawei FreBuds 4

FreeBuds 4 Neler Sunuyor?

Huawei FreeBuds 4 ile birden fazla cihazı bağlama özelliğine sahip olmak mümkün. Ayrıca bir önceki nesle göre oldukça geliştirilmiş ses kalitesi oldukça önemli bir geliştirme.

Ayrıca FreeBuds 4, yapay zeka destekli oldukça gelişmiş bir gürültü engelleme teknolojisine sahip. Bu sıralar gerçekleşen teknolojik konferanslarda bu teknolojiyi oldukça fazla duyuyoruz. Bu teknoloji özellikle uzaktan çalışma ve eğitim gören kişiler için oldukça önemli.

18 Mayıs’ta başlayan Google I/O etkinliğinde de gürültü engelleme özelliğinden oldukça geniş bir şekilde söz edilmişti.

Kulaklığın kablosuz olması sesin gecikme değerlerini de önemli hale getiriyor. Aynı zamanda kulaklığın Huawei cephesinde en üst segment olması bu tarz özellikleri ön plana çıkarıyor.

Önceki nesle göre %50 iyileştirilerek gecikme tarafında başarılı bir sonuç elde edilmiş gibi gözüküyor.

FreeBuds 4 kulaklıkların her biri 4,1 g ağırlığında. Aynı zamanda şarj kutusu dahil olmak üzere ağırlıktan bir miktar azalma mevcut. Bu sayede daha hafif ve kullanışlı bir tasarım elde edilmiş.

Kablosuz kulaklıklardaki en önemli özelliklerden birisi de şarj. Bluetooth 5.2 teknolojisi ile gelen FreeBuds 4 USB C bağlantısı ile şarj etmek mümkün.

Şarj kutusunu yarım saat kadar şarj ettiğimizde 14 saate kadar müzik çalma özelliğine sahip oluyor. 15 dakika şarj olan kulaklıklar ise 2.5 saate kadar müzik dinleme imkanı sağlıyor.

Aynı zamanda FreeBuds 4, kablosuz şarj olma özelliğine sahip bir kutu ile birlikte geliyor.

Haziran ayında Çin’de piyasaya çıkacak FreeBuds 4 999 Yuan (155$) gibi bir fiyatla satışta olacak. Ürünün Çin dışındaki ülkelerde de satılacağı tahmin ediliyor. Ancak, henüz resmi bir açıklama yer almıyor.

Beyaz, gümüş ve kırmızı renkler ile gelecek olan FreeBuds 4 satış rakamlarında nasıl bir başarı elde edecek? Çok yakında göreceğiz.

Huawei, bugün gerçekleşen etkinlikte yeni ürünlerini tanıttı. MateView monitör serisi, Smart Screen SE ve MateBook 16 da büyük ilgi topladı.

Sizler kablosuz kulaklıklar arasında hangi markayı tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorum kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.