GTA 5 Günlük Geliri ile Dudak Uçuklatıyor

Bundan 8 yıl önce GTA 5 piyasaya çıktığında Rockstar’ın satış hedefleri nasıldı bilmiyoruz. Ama bu kadar yüksek gelir elde ettiklerini de çok düşünmüyoruz. Fakat şu bir gerçek ki GTA 5 günlük geliri ile dudak uçuklatıyor.

GTA 5 piyasaya ilk çıktığı zamanlarda bir çok kişi oyunun çok fazla satacağına emindi. Zaten oyun dünyasında da beklenen bir oyundu GTA 5. Gerek hikayesi gerekse görüntü kalitesi ile herkesi etkisi altına aldı. Hatta bugün bile bir çok kişi tarafından aktif olarak oynanıyor. Hikaye modu dahil.

Her ne kadar oyuncular GTA 6 için sabırsızlansa da Rockstar bu konuda biraz daha ağır adım atıyor. Bunun iki sebebi var. Birincisi oyunu kusursuz bir şekilde çıkarmak istiyorlar. Bir Cyberpunk 2077 vakasını yaşamak istememeleri çok normal.

Diğer sebebi ise GTA 5 geliri aktif olarak devam etmesi. Öyle ki GTA 5 Rockstar’a günlük 2.5 milyon dolar gelir sağlıyor. Evet, şaka değil gerçek. Günlük ortalama 2.5 milyon dolar gelir!

Tabii bu sadece hikaye modunu oynamak için satın alanlardan gelmiyor. Her geçen gün GTA 5 Online için yapılan güncellemeler oyuncuları oyun içerisinde aktif tutuyor. Asıl gelir de buradan geliyor. Hal böyle olunca Rockstar’da bu altın yumurtlayan tavuğunu bir süre daha kesmek istemiyor.

NetBet tarafından yapılan bir araştırma aslında tüm bunlara ışık tutuyor. Yapılan çalışma Ağustos 2021’e kadar olan 24 aylık bir süreci kapsıyor. Bu araştırmada belirlenen dönem içerisinde en çok kazandıran oyunların verileri mevcut.

Dakikada 1733 Dolar Kazanıyor!

GTA 5, sadece 2020 yılında 911 milyon dolar gelir elde etti. Bu oldukça etkileyici bir miktar. Hatta 2019 yılına göre yıllık geliri %53,11’lik bir artış demek bu. Buradan pandemi döneminde bir çok kişinin sıkıntılarını gidermek için GTA 5’e yöneldiklerini görebiliyoruz. 2020 yılındaki gelirini biraz daha detaylandıracak olursak günlük 2,5 milyon dolar, dakikada ise 1733 dolar gibi bir miktar ortaya çıkıyor. Gerçekten çılgınca değil mi?

Yıllar geçtikçe artan gelir Rockstar cephesinde yüzlerin gülmesine neden oluyor. Hatta bu kazançları biraz daha arttırmak için yeni güncellemeleri de oyuna dahil ediyor. Hatırlarsanız en son GTA Online Los Santos Tuners güncellemesini aldı. 2021 yılının sonunda ne kadar bir gelir elde edeceği de merak konusu.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!