GTA VI İçin Yeni Bilgiler Sızdırıldı: Modern Vice City Geliyor

GTA V’in ilk çıkmasının üzerinden 8 yıl geçti ve artık oyunseverler GTA VI için sabırsızlanıyor. Her geçen gün ortaya çıkan dedikodular da GTA fanlarını heyecanlandırıyor. Ortaya çıkan son bilgiler ise bir hayli güzel. İddiaya göre GTA VI oyunu Modern Vice City haritasında geçecek!

Bilgiler Güvenilir Bir Kaynaktan

2013 yılında ortaya çıkan GTA o dönemde hikayesi ve grafikleriyle bir çok oyuncuyu çok etkilemişti. Hatta bir dönem yeni bilgisayar alacak kişiler, satın alacakları yerdeki sorumlu kişiye “GTA çalıştırır mı abi?” diyerek ortaya yeni bir donanım kıyaslama durumu çıkarttılar. Artık bilgisayar GTA V çalıştırıyorsa bütün oyunları çalıştırır konumundaydı.

Aradan 8 yıl geçmesine rağmen GTA V bir türlü eskimedi. Online modu ile oyuncuları kendine bağlıyordu fakat oyunseverler “Tamam ama GTA VI ne zaman çıkacak?” diye söylenmeye de başladılar.

Bu zamana kadar ortaya bir çok dedikodu atıldı. Genel olarak birbirine yakın olan bilgilere bir yenisi daha eklendi. Oyunseverlerin yakından tanıdığı ve daha önce de Battlefield’ın gelecek bölümleri hakkında doğru bilgiler veren Tom Henderson YouTube kanalından GTA VI ile de bazı bilgilere sahip olduğunu açıkladı.

Modern Vice City Haritası Geliyor!

Tom Henderson‘ın videosunda açıkladığına göre GTA VI yeni bir Vice City haritasında geçecek. Aslında bunu Modern Vice City haritası olarak ifade etmek daha doğru olacak. Çünkü oyun günümüz Vice City haritasında olacak. Henderson’a göre yeni oyunun haritası beklenildiği kadar büyük olmayacak.

gta haritalari-teknolojiorg

Yukarıdaki görselden Modern Vice City haritasının ne kadar büyük bir ölçekte olacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Ama bu sizi yanıtlmasın. Çünkü Henderson’a göre oyun ileride alacağı güncellemeler ile harita biraz daha genişleyecek. Ayrıca oyunun çıkış tarihi ile de Henderson en erken 2024 tarihini işaret ediyor.

Tabi şunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Vice City haritasında GTA V’te olduğu gibi her yere girip çıkamıyorduk. Muhtemelen yeni oyunda harita üzerinde bulunan binalara giriş ve çıkışlar daha fazla olacaktır.

Tom Henderson’ın yaptığı açıklamalara Rockstar cephesinden henüz bir cevap gelmedi. Zaten diğer çıkan haberlere de çok fazla yanıt vermemişlerdi. Fakat Tom Henderson’ın “bilgi sızdırma” konusunda daha önceden iyi referanslara sahip olduğunu da belirtmek gerekir.

Tom Henderson’ın YouTube kanalı üzerinden paylaştığı videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz. Peki siz yeni çıkan GTA VI haberleri için ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!