Google Pixel 5 Etkinliği Gerçekleştirildi

Günlerdir beklenen Google Pixel 5 etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte yeni Pixel 5 ve Pixel 4A 5G, yeni Chromecast, yeni Nest hoparlör ve yeni Google TV tanıtıldı. Chromecast ile ilgili önceden çıkan söylentiler de bir anlamda gerçeğe kavuştu.

Pixel 5 ve Pixel 4A 5G

Etkinliğin temel ürünlerinden Google Pixel 5 ve 5G bağlantıya sahip yeni Pixel 4A tanıtıldı. Aynı şekilde Pixel 5’de 5G bağlantıya sahip olarak açıklandı. Özellikle kamera konusunda kendini daha da geliştirmiş ürünlere sahip olduğunu belirten Google, kullanışlı bir kaç özellik daha tanıttı.

FHD+ OLED ekrana sahip cihazların şarjı konusunda da geliştirmeler olduğu belirtildi. Ayrıca Pixel 5’in yapımında tamamen geri dönüştürülmüş alüminyum kullanıldığı duyuruldu.

Pixel 5’in toza ve suya karşı dayanıklı olduğu da bir diğer başlık olarak ele alındı. Her iki cihazda da Snapdragon 765G işlemci kullanıldığı da eklendi.

Chromecast

Geçtiğimiz günlerde çeşitli mağazalarda satılan Chromecast bugün resmi olarak tanıtıldı. 4K desteği, YouTube ve Netflix butonu, Google TV işletim sistemi ve 50 dolarlık fiyat etiketi, sızdırılan bilgiler yüzünden kullanıcılara bir sürpriz olmadı. Yeni Chromecast beyaz, mavi ve somon pembesi olmak üzere 3 farklı renkte sunuldu.

Yeni Chromecast Tanıtımdan Önce Satışa Sunuldu

Google TV

Etkinlikte duyurulan bir yeni uygulama ve yazılım ise Google TV oluyor. Eskiden Google Play Filmler ve TV isimli olan uygulamanın yeni ismi Google TV olarak tanıtılıyor. Uygulama üzerinden film satın almak ya da kiralamak mümkün oluyor. Ayrıca YouTube, Netflix gibi çeşitli içerik sağlayıcı servislerde sahip olunan üyelikleri uygulamaya bağlama ve hepsini bir arada görme imkanı da sunuluyor.

Nest Audio

Yeni duyurulan bir diğer cihaz ise Nest Audio isimli akıllı hoparlör oluyor. Bu cihazın orijinal Google Home’dan %75 daha yüksek sese ve %50 daha güçlü baslara sahip olduğu belirtiliyor. Cihaz hakkında henüz çok bir bilgi bulunmuyor.

Google Photos ve Google Duo

Pixel 5 etkinliği ile gündeme getirilen bir başka güncelleme ise Google Photos ve Google Duo için yapılıyor. Google Duo üzerinden yapılan görüşmelerde, ekran paylaşma özelliği sağlanmaya başlanıyor. Google Photos cephesinde ise çeşitli yeni düzenlemeler eklendiği belirtiliyor.

Yeni Google Photos, fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz çeşitli düzenleme önerilerinde bulunuyor. Ayrıca uygulamanın arayüzünün de değiştirildiği ve daha kullanışlı hale getirildiği söyleniyor. Yeni uygulamanın Google Photos, Android cihazlarda hayata geçiyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.