Ghost Pacer: Yeni Hologram Koşu Arkadaşınız

Koşarken yanınızda size eşlik eden birinin olması performansınızı en üst düzeye çıkaracak ve her antrenmanın potansiyelini arttıracak etkenlerdendir. Devrim niteliğindeki artırılmış gerçeklik gözlükleri Ghost Pacer, görüş alanınıza gerçek zamanlı olarak birlikte koşabileceğiniz sanal bir koşucu yansıtıyor. Hedefinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz rekabeti bu gözlük sayesinde edinebilirsiniz. Bu artırılmış gerçeklik gözlükleri, kondisyonunu geliştirmek ve korumak isteyen koşucular için nihai eğitim aracı olarak diğer koşucular tarafından tasarlandı. Şu anda Kickstarter’da fonlanma aşamasında olan bu ürünün tüm dünyadan ön siparişleri alınmaya başlandı ve dağıtımlarına 2021 yılı Mayıs ayında başlanması planlanıyor. 

Sizi çok hızlı ve moral bozucu olmadan zorlayabilecek daha güçlü bir antrenman partneri bulmak ve bulduğunuz partnerle uzun süreli düzenli egzersizler yapmak şimdilerde zor olabilir. Tüm zamanların -resmi olmayan- en hızlı maraton koşucusu Eliud Kipchoge şöyle diyor: “Tek başınıza antrenman yapıp hızlı koşmayı bekleyemezsiniz.’’ Bu da bir antrenman partnerinin ne kadar önemli olduğunu bize gösteriyor.

Ghost Pacer
Ghost Pacer

Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri

Ghost Pacer gözlükleri koşucular tarafından tasarlandığı için koşu sırasında kullanıcının aktivitesini sınırlayacak niteliklerden arındırılmış, başarılı bir tasarıma sahip. 90 gram ağırlığı ve 10 mm kalınlığı olan gözlükler oldukça hafif, suya ve toza dayanıklı bu sayede koşarken rahatça takılabilecek bir aksesuar. 6 saatlik pil ömrü ve 1 saatlik tam şarj süresi performansınızı aksatmadan, koşarken tam potansiyelinizi kullanabilmenizi sağlıyor.

Ghost Pacer
Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü

30 derecelik AR görüş alanı ve inç başına 3965 piksele sahip gözlükler hassas mühendislik ürünü optiklere ve özel yapım devre sistemlerine sahip. Mühendisler, çok hafif bir mekanizmaya ultra parlak led, yüksek çözünürlüklü artırılmış gerçeklik ekranı ve bilgisayar sistemleri yerleştirdiler. 

Ürün, sanal bir koşu partnerinin yanı sıra, size canlı koşu istatistiklerinizi gösteren bir pacing moduna da sahip. 

Ghost Pacer Companion Uygulaması

Ghost Pacer Companion uygulaması, istediğiniz rotaları kolaylıkla bulmanızı ve bu rotalara hologram olan antrenman partnerinizle koşmanızı sağlar. GPS izleme özelliği sayesinde size rehber olan gerçekçi bir hologram tüm koşunuza eşlik eder.

Gözlükler; ülke çapında binlerce rotaya erişimi, koşucular ve bisikletçilerin kullandığı Strava isimli uygulama ile sağlıyor. Strava aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki koşucuların bilgilerine de erişim sağlıyor. Uygulama sayesinde hedeflerinizi tanıdığınız koşuculara veya olimpik yarışçılara göre koymanıza olanak tanıyor.

Ghost Pacer App
Ghost Pacer App

Uygulama bununla birlikte, aynı anda antrenman yapmasanız bile arkadaşlarınıza karşı yarışmanıza da izin veriyor. Hologram koşucularla olmasa bile Strava kullanan bir rotada sizin gibi bir koşucunun avatarıyla karşılaşabilirsiniz. 

Her antremandan en iyi şekilde yararlanmanız için Ghost Pacer uygulaması sizi özelleştirilmiş antrenmanlarla eğitir. Gözlük, siz koşarken sizi en iyi egzersiz bölgesinde tutmak için akıllı cihazınızla entegre olabilir ve her kilometrede daha güçlü olmanızı sağlar. 

Eğer akıllı cihazlarınıza bakmak istemiyorsanız sadece artırılmış gerçeklik gözlüğü ile koşu deneyiminizi eksiksiz tamamlayabilirsiniz. Ghost Pacer ile o anki koşu hedefinizi, bir önceki antrenmanınızda elde ettiğiniz hızı geçmeye yönelik ayarlayabilir, hologram partnerinizin hızını da bu ayara uyarlayabilirsiniz. 

Daha nitelikli Ghost Pacer Pro ise Vimazi destekli uygulamasıyla size günlük egzersiz önerileri ile fitness profiliniz ve hedeflerinize göre uyarlanmış rotalar sağlama özelliğine sahip. Birinci sınıf profesyonel koşu koçları rehberliğinde geliştirilen uygulama, antrenmanınızı optimize etmenize ve zaman içinde tutarlı bir şekilde gelişmenize yardımcı olmak için, rotanız boyunca hızını dinamik olarak değiştirecek şekilde kalibre edilmiş durumda. 

Ghost Pacer

Tasarımcı ekip, artırılmış gerçeklik deneyimini tasarlamak ve bunu koşarken rahatça takılabilecek modern bir gözlüğe sığdırmak kolay olmadı diyor. Bugün binlerce saatlik çalışmanın ardından çıkan sonuç oldukça mükemmel. Ghost Pacer, koşarken takmak için yeterince hafif, pratik ve rekabet hissi ile performansınızı arttırmak için yeterince donanımlı.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.