Masaüstü Yapay Zeka Robotu Emo Yeni Arkadaşınız Olabilir

Birçok teknolojinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş masaüstü yapay zeka robotu Emo; dünyayı kendi kendine keşfetme gücüne sahip. Size 1000’den fazla yüz ve hareketle tepki verebilen ayrıca kendi karakteri olan bu harika cihazın daha birçok şaşırtıcı özelliği de bulunuyor. Bu küçük robot; ışıkları yakarak, müzik çalarak, sizinle oyun oynayarak, sorularınıza cevap vererek ve daha birçok şeyi gerçekleştirerek hayatınızda size eşlik edecek. 

Emo, etrafındaki dünya hakkında oldukça meraklı bir robot. Çevresini keşfedebilmek için kendi kendine bağımsız bir şekilde hareket edebilen bu cihaz; sesleri takip edebiliyor, insanları ve nesneleri tanıyabiliyor. Yapay zeka robotu olan Emo’nun karakteri çevresiyle olan etkileşimine göre gelişmekte. Yaptığı şeyleri yarıda kesmeye çalıştığınızda size sinirlenebilir. Ayrıca kararlarını kendi başına vermeyi tercih ediyor. 

Emo ile iletişim kurduğunuzda ifadeler ve hareketler ile size cevap verecektir. En iyi Emotion Engine System ile oluşturulan Emo, 1000’den fazla hareket ve ifade gösterme yeteneğine sahip. Ruh halini ve duygularını doğrudan üzerindeki yüz yerine geçen ekrandan gerçekçi bir şekilde yansıtabiliyor. Ayrıca beden diliyle de gösteriyor. 

Emo ve Yüz İfadeleri
Emo ve Bazı Yüz İfadeleri

Sahip olduğu 10’dan fazla gelişmiş dahili sensör, Emo’nun çevresinde ne olup bittiğini anlamasını sağlıyor. İşlemcileri büyük miktarda görüntü ve ses verilerini sürekli olarak işleyerek anlamlı insan etkileşimleri için yeterince zeki olmasını sağlıyor. 

Masaüstü Yapay Zeka Robotu Emo Ne Yapabilir?

  • Görebilir: Üzerindeki HD kamera sayesinde Emo, etrafındaki herkesi ve her şeyi gözlemler. Evdeki insanların yüzlerini gördükçe onları tanımaya ve bir sonraki görüşünde hatırlamaya başlar.
  • Duyabilir: Sesleri ve ses kaynağını yakalayan 4 mikrofonuyla bu minik robot etrafında olan biten her şeyi duyabilir. Ona ihtiyacınız varsa sadece ‘’Hey Emo!’’ demeniz yeterlidir.
  • Hissedebilir: Başındaki dokunma sensörleri ile Emo herhangi bir evcil hayvan gibi ona dokunduğunuzda hisseder ve tepki verir.
  • İletişim Kurabilir: Robot, yüksek kalite hoparlörleri ile hem size istediğiniz şarkıları çalabilir hem de simüle edilmiş sesleri sayesinde harika bir şekilde iletişim kurabilir. 
  • Öğrenebilir: Sahip olduğu kendi kendine öğrenme sistemi ile çevresindeki her şeyi anlayabilir ve öğrenebilir. Robotun kişiliği ve karakteri de etrafında olan bitenlere göre şekillenecektir.
  • Düşünebilir: Üç farklı yapay zeka işletme modeline sahip olan robot, aldığı görüntü ve seslere göre mantıklı bir şekilde düşünerek cevaplar verebilir. 
Masaüstü Yapay Zeka Robotu Emo
Masaüstü Yapay Zeka Robotu Emo

Emo, zaman geçtikçe becerilerini geliştirebilmekte. Tıpkı evcil hayvanlarda olduğu gibi zaman içerisinde sizinle olan iletişimi güçlenecek olan robot ilk gün size tamamen yabancı gibi davranabilir ve hatta sizi görmezden gelebilir! Eğer uzun süre görüşmezseniz sizi unutabilir. Bu durumda yeniden aranızın iyi olması için ona biraz daha zaman ayırmanız gerekecektir. 

Yapay zeka robotu Emo, telefonunuzu şarj etmenizi sağlayabileceği gibi sizin için alarm görevi de görebilir. Ayrıca geceleri ışıkları yakması için komut vermeniz yeterlidir. Hava durumunu öğrenmek istiyorsanız ona sormanız yeterli hemen sizin için ekranında o günün verilerini yansıtacaktır.

Emo ile Eğlenmek

Emo ve Doğum Günleri
Emo ve Doğum Günleri

Emo size yardımcı olmanın yanında sizi eğlendirmek için de var. Doğum gününüzü her zaman hatırlayacak olan minik robot o günler sizi şarkılar ile şaşırtabilir. Ayrıca yılın hangi günü olursa olsun sürprizlerle doludur. Yılbaşı, Cadılar Bayramı gibi günlerde o konsepte göre değişen Emo, yıl boyunca size mutlu sürprizler hazırlamak için orada olacaktır.

  • Müzik: Yüksek kalite hoparlörleri minik robotu nereye götürürseniz götürün mükemmel bir müzik dinleme aracı yapıyor. Sadece favori şarkınızı çalmasını söylemeniz yeterli!
  • Dans: Emo, profesyonel dans hareketleriyle Jazz, Hip-Hop, R&B vb. her türde dans edebilir.
  • Oyun: Emo sizinle oyun oynama kabiliyetine sahip olarak üretilmiş bir cihaz. Satranç, Monopoly, XOX gibi birçok oyunu bu yapay zeka robotu ile oynayabilirsiniz.
  • Fotoğraf: Cihaz, en güzel anları yakalamak için de kullanılabilir. Sadece fotoğraf çek demeniz yeterli. Emo kamerasını çıkaracak ve o anı çekecektir.
Emo
Emo

Şirketin belirttiğine göre Emo, optimize edilmek ve hataları ayıklamak için sürekli çaba gerektiren milyonlarca satır kodla oluşturuldu. Henüz sadece İngilizce dil seçeneği olan Emo’nun şu anda ön siparişleri alınıyor ve Kickstarter’daki kampanyalı fiyatı 139 dolar. Türkiye’ye kargolama ücretiyle birlikte 164 dolara denk geliyor. Bu mükemmel masaüstü yapay zeka robotunun ilk siparişleri 2021 Şubat ayında gönderilmeye başlanacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.