Gelecek Nesil Apple Watch İçin Detaylar Ortaya Çıktı!

Apple Watch giyilebilir aksesuarlar tarafında oldukça dikkat çekiyor. Aynı zamanda Apple Watch gelecek nesillerinde yer alabilecek oldukça dikkat çekici özellikler ile gündemde.

Ortaya çıkan bazı haberler bir sonraki nesil saatler için bazı bilgiler içeriyor. Apple kan şekeri hastaları için kolay bir çözüm sunma şansı yakalayacak gibi gözüküyor. Bu çözüme göre şeker hastaları, saatleri üzerinden kolaylıkla kan şekerini ölçecek!

Bu sayede şeker hastalarının oldukça zorlandığı ölçüm konusunda son derece kolay bir çözüm sunuluyor olacak.

Karşımıza çıkan bir diğer özellik ise vücut ısısı. Pandemi dönemi ile birlikte vücut ısısı oldukça önemli bir değer haline geldi.

Apple’ın bu yönde geliştireceği yeni özellik sayesinde vücut ısınızı saatiniz ile kontrol etmeniz mümkün olacak. Bu sayede anlık olarak vücut ısınızı takip ederek telefonunuza kaydedebileceksiniz.

Belirtilen bu özelliklerin 2021 yılında karşımıza çıkacağı tahmin edilen Apple Watch’ta olması beklentiler arasında yer almıyor. Tüm bu özelliklerin bir sonraki Apple Watch ile yani 2022 gibi yılında gelmesi olası.

Apple-watch-gelecek-nesil-farkli-ozellikler-sunabilir
Apple Watch gelecek nesillerde kan şekeri basıncı ve vücut ısısı ölçmeyi sunabilir.

Apple Watch 7. Nesil Özellikleri

Bloomberg‘in haberine göre yeni 7. nesil Apple Watch’un daha büyük kadran boyutu, daha ince çerçeve ve gelişmiş hücresel bağlantı özelliği ile tanıtılması muhtemel. Aynı zamanda bu yıl karşımıza çıkacak yeni nesil saatler arasında yeni bir SE modeli de yer alıyor.

Bir diğer gelen bilgi ekstrem sporlara yönelik bir Apple Watch tanıtılacağı yönünde. Sporculara yönelik olan bu seçeneğin 2022 itibariyle tanıtılacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan bu yıl Apple Watch hakkında oldukça sınırlı geliştirmeler karşımıza çıkacak gibi duruyor.

Apple Watch tanıtılan her nesli ile dikkat çekiyor. Şirketin sadece geliştirdiği saat değil aynı zamanda WatchOS yazılımı da kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Hatta, saatin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden birisi de bu.

Öte yandan Huawei, Samsung gibi şirketlerde farklı akıllı saat ve akıllı bilekliklerle karşımıza çıkıyor.

En son gerçekleşen Google etkinliğinde Google ve Samsung işbirliği ile bir akıllı saatin geleceğini ortaya çıkarmıştı. Bu saatinde detayları kullanıcılar tarafında oldukça merak ediliyor.

Bakalım akıllı saatler arasında oldukça önemli bir konumda olan Apple Watch bu tip özellikleri ne zaman sunacak? Bunu gelecek nesillerdeki Apple Watch modellerinde hep birlikte göreceğiz.

Sizler Apple Watch’un sunması beklenen özellikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle aşağıda bulunan yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.