Galaxy Watch 5 Serisi Yakında Piyasaya Çıkabilir

Teknoloji devi Samsung, Galaxy Watch 5 serisi için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın bir zamanda Watch 5 serisi resmi sitede yer almıştı. Şimdi ise akıllı saat, Tayland’ın NBTC internet sitesinde görüldü. Bunun sonucunda da Galaxy Watch 5 serisinin yakında piyasaya çıkması bekleniyor.

Samsung Galaxy saatlerinin Android ekosistemindeki en iyi akıllı saatlerden biri olduğu iddia ediliyor. Samsung’un bir önceki saati olan Galaxy Watch 4 başarılı bir cihaz olarak anılıyor. Şimdi ise şirket, yeni çıkaracağı Watch 5 serisi üzerinde çalışıyor.

Samsung’un Watch 5 serisiyle ilgili birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Bu sızıntılar son haftalarda daha da yoğunlaştı. Şimdi ise Galaxy Watch 5 serisinin NBTC sertifikasyon web sitesinde yer aldığıyla ilgili yeni bir haber gündeme geldi.

Galaxy Watch 5 Serisi için Verilen Tarih Ağustos

Tayland’ın NBTC Sertifikasyon internet sitesinde, Watch 5 serisiyle ilgili herhangi bir özellik yer almıyor. Ancak daha önceki sızıntılara göre bu akıllı saatler hakkındaki detayları bir süredir biliyoruz. NBTC web sitesinde de Watch 5 serisinin model numaraları yer alıyor. Galaxy Watch 5 SM-R915F model numarasına sahipken Galaxy Watch 5 Pro’nun SM-R925F model numarasına sahip olduğu ifade ediliyor.

Önceki raporlar, akıllı saatlerin her iki modelinin de iki fiziksel düğmeye sahip olacağını gösteriyordu. Ayrıca Galaxy Watch 5 Pro’nun daha resmi bir tasarıma sahip olacağı da beklentiler arasında yerini alıyor. Galaxy Watch 5 Pro’nun standart Galaxy Watch 5’ten daha yüksek bir fiyata sahip olacağı da düşünülüyor.

Bunun yanında, Samsung’un geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü Galaxy Watch Classic modellerinden vazgeçtiği de tahmin ediliyor. Şirketin fiziksel çerçeveyi dijital çerçeveyle değiştirdiği de belirtiliyor. Akıllı saatlerin safir cam ve titanyum gibi birinci sınıf malzemelere sahip olacağı da söylentiler arasında. Watch 5 serisinin sıcaklık sensörü ve yüksek kapasiteli pil içereceği de bir diğer iddia oluyor.

Galaxy Watch 5 Serisi Yakında Piyasaya Çıkabilir

Akıllı saatlerin Phantom Black, Silver, Pink Gold ve Sapphire renklerine sahip olacağıyla ilgili bilgiler de gündeme gelmişti. Ayrıca Galaxy Watch 5’in 300 dolar, Galaxy Watch 5 Pro’nun da 540 dolar fiyatla piyasaya gireceği söyleniyor. Samsung, yeni çıkaracağı Galaxy Watch 5 serisiyle ilgili herhangi bir ayrıntıyı henüz doğrulamadı. Ancak önümüzdeki günlerde resmi bir duyuru yapma ihtimali yüksek gibi duruyor.

Samsung’un çok beklenen telefonları olan Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’ün 10 Ağustos’ta piyasa çıkacağı tahmin ediliyor. Bunun yanında Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklarının ağustos ayında piyasaya çıkması ihtimaller arasında yer alıyor. Bu telefonların ve kulaklığın Galaxy Watch 5 serisiyle aynı etkinlikte tanıtılma ihtimali yüksek gözüküyor.

Peki sizler Galaxy Watch 5 serisinin yakında piyasaya çıkacak olması hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.gizmochina.com/2022/07/18/samsung-galaxy-watch-5-galaxy-watch-5-pro-gets-nbtc-certified-launch-imminent/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.