Fotoğraf Netleştirme Siteleri – 2024

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri hangileridir? Bulanık ya da net olmayan bir fotoğrafınız varsa bu fotoğrafın kalitesini arttırma ve netleştirmek için ne yapmalısınız? Bu içeriğimizde resim netleştirme ile ilgili aklınıza takılan bu soruyu yanıtladık. İçeriğimizde resim kalitesi arttırma için birçok online ve ücretsiz fotoğraf netleştirme sitesini bir araya topladık.

Zaman zaman bazı fotoğrafların kalitesi beklediğimizden çok daha düşük kalmaktadır. Bu fotoğrafların çıktısını ya da baskısını almak istediğimizde ise görüntü kalitesinin düşük olması kaçınılmazdır. Fotoğraf kalitesi arttırma için kullanabileceğiniz resim netleştirme siteleri ile bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Özellikle yapay zekanın gelişmesi ile online fotoğraf netleştirme işlemi oldukça yaygınlaştı. Üstelik bu fotoğraf netleştirme işlemini ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmek de mümkün. Biz de sizler için en iyi online fotoğraf netleştirme sitelerini bir araya getirdik.

En İyi Fotoğraf Netleştirme Siteleri – 2024

İçeriğimizde tam olarak on farklı online fotoğraf netleştirme sitesi yer alıyor. Bu fotoğraf netleştirme siteleri ile resim kalitesi arttırma ve bulanık fotoğraf netleştirme gibi işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı sitelerin uygulama ve fotoğraf netleştirme programı haline geldiğini de belirtelim. Dilerseniz ilgili sitelerin yazılımlarını da kullanabilirsiniz.

Her ne kadar en iyi siteleri sizler için bir araya getirmiş olsak da yükleyeceğiniz fotoğraflar konusunda temkinli davranmanızda fayda var. Bu siteler güvenilir olsa da sorumluluğun tamamen siz de olduğunu hatırlatalım. Sitelerin aksini belirtmedikçe sizin fotoğraflarınızı kullanabileceği ya da depolayabileceğini de unutmayın.

Pine Tools

Fotoğraf netleştirme siteleri arasında yer alan ilk web sayfası Pine Tools oluyor. Birçok fotoğraf düzenleme işlemini gerçekleştirebilen Pine Tools’un kataloğunda fotoğraf kalitesi arttırma seçeneğini de görmek mümkün. Üstelik tamamen ücretsiz olan bu online fotoğraf netleştirme aracı ile dilediğiniz görselin piksellerini daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Bu sitede yer alan araç iki farklı maske boyutu sunuyor. Buna ek olarak aracın efekti uygulama şiddetini de ayarlamak mümkün. Dilediğiniz maskeyi ve gücünü seçtikten sonra aşağıda yer alan butona tıklayarak resim kalitesi arttırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında PNG, JPG ya da WEBP formatları ile resmi indirebilirsiniz.

LunaPic

Resim kalitesi arttırma için kullanabileceğiniz bir başka site ise Lunapic oluyor. Lunapic sitesinde de birden fazla fotoğraf düzenleme aracı ile karşılaşıyoruz. Tabii ki bunların arasında fotoğraf netleştirme araçları da yer alıyor. Ayrıca dilerseniz fotoğrafınızın rengini de bu site üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Sitede yer alan “Sharpen” aracı ile fotoğrafı daha net hale getirebilirsiniz. Buna ek olarak görseli bulanıklaştırmak da bu araç ile mümkün hale geliyor. Ayrıca dilerseniz fotoğrafın çözünürlüğünü de artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Daha sonrasında JPG formatında indirebilir ve görsele bir açıklama ekleyebilirsiniz.

Remini

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri listemizde yer alan Remini aynı zamanda bir telefon uygulamasına da sahip. Remini uygulamasını telefonunuza indirerek de görsel düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak Online Remini sayfasını da kullanarak resim kalitesi arttırma işlemini uygulayabilirsiniz.

Yapay zeka kullanarak fotoğraf netleştirme işlemini gerçekleştiren Remini yüklemenin ardından işlemi otomatik olarak gerçekleştiriyor. Dilerseniz görseli JPG ya da PNG formatında indirebilirsiniz. Ancak Remini ile düzenlediğiniz görselleri filigransız indirmek için siteye üye olmanız gerekmekte.

Vance AI

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri listemizde yer alan en etkili araçlardan birisi ise şüphesiz Vance AI oluyor. Adından da anlaşılacağı üzere Vance AI, fotoğrafların kalitesini artırırken yapay zekadan faydalanıyor. Ayrıca görselin çözünürlüğünü değiştirmeden pikselleri daha belirgin hale getirdiğini de belirtelim. Ancak dilerseniz bu işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Vance AI ile fotoğraf netleştirme işlemi için yapmanız gerekenler sitede yer alan netleştirme aracına fotoğraf yüklemek oluyor. Daha sonrasında Vance AI aracı işlemi kendi kendine hallediyor ve düzenleme yapmak için size birkaç seçenek sunuyor. Bu seçeneklerin arasında daha da netleştirme ve görseli büyütme gibi imkanlar mevcut. Fakat görseli indirmek için siteye üye olmanız gerektiğini belirtelim.

fotoğraf resim kalitesi arttırma

Pixelied

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri arasında yer alan bir başka araç ise Pixelied tarafından geliştiriliyor. Pixelied ile birçok efekt eklemek ve fotoğraf düzenlemek mümkün. Bunların arasında tabii ki resim kalitesini arttırma araçları da yer alıyor. Fakat bu siteyi kullanmak için de bir üyeliğiniz olması gerektiğini belirtelim.

Üyeliğinizi oluşturduktan sonra sitede fotoğrafı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ancak bazı araçları kullanmak için siteye abone olmanız gerektiğini de hatırlatalım. Eğer halihazırda Pixelied kullanıyorsanız bu araçlardan da faydalanmanızı öneriyoruz. Ancak bu siteye abone değilseniz diğer sitelerden de yararlanabilirsiniz.

Zyro

Daha önce de listelerimizde yer verdiğimiz Zyro en iyi fotoğraf netleştirme siteleri listesinde de karşımıza çıkıyor. Görsel kalitesi artırıcı isimler araç sayesinde dilediğiniz fotoğrafın kalitesini saniyeleri içerisinde artırabilirsiniz. Bunun ardından görseli ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Zyro ile resim kalitesi arttırma işlemi için yapmanız gereken tek şey sitede yer alan ilgili araca tıklamak ve görselinizi yüklemek. Daha sonra yapay zeka aracı işlemi otomatik olarak hallediyor ve size sonucu gösteriyor. Ücretsiz bir şekilde PNG formatında görseli indirmek de mümkün.

Let’s Enhance

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri arasında en başarılı araçlardan biri ise şüphesiz Let’s Enhance oluyor. Listemizdeki bazı araçlar gibi yapay zeka aracılığıyla fotoğraf kalitesi arttırma işlemi gerçekleştiren Let’s Enhance maalesef ücretsiz bir kaynak değil.

Kredi sistemi ile faaliyet gösteren site resim kalitesi artırmak için pek çok seçenek sunuyor. Bunların arasında otomatik düzenleyicilere ek olarak manuel düzenleme araçları da bulunduğunu belirtelim. Ayrıca renk, ışık ve ton düzenlemek için de yapay zeka araçları sitede mevcut.

CutOut Pro

Fotoğraf netleştirme siteleri listemizde yer alan bir başka site ise CutOut Pro oluyor. Fotoğraf düzenleme işlemlerine ek olarak masaüstü ve mobil uygulamaları da bulunan CutOut Pro, ücretsiz bir hesap imkanı da tanıyor. Buna ek olarak abonelik ve kullandığın kadar öde imkanları da bu sitede mevcut.

Fotoğraf kalitesi arttırma işlemi için de bir aracı bulunan CutOut Pro’dan görselin son halini indirmek için ücretsiz olarak verdiği kredilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu görseli indirmek için siteye üye olmanız gerektiğini de belirtmekte fayda var. Eğer sonuçtan memnun kalırsanız sitenin, aracın API’nı da kullanmak için bir seçenek sunduğunu hatırlatalım.

online fotoğraf netletşirme

AI. Image Larger – ImgLarger

Fotoğraf kalitesi artırma işlemi için kullanabileceğiniz bir başka internet sitesi ise ImgLarger ya da AI. Image Enlarger sitesi oluyor. Bu sitede de pek çok yapay zeka aracını bir arada bulabilir ve fotoğraf düzenlemek için kullanabilirsiniz. Ancak bu sitenin de üyelik istediğini belirtmekte fayda var.

Her ne kadar site üyelik istese de bazı araçları ücretsiz olarak kullanmak mümkün. Ücret ödemeden açacağınız bir üyelik ile görsel iyileştirme aracını kullanabilirsiniz. Ancak resim kalitesi arttırma işleminin abonelik dahilinde olduğunu belirtelim. Yine de ücretsiz bir üyelikte 8 kredi de kullanıcıya tanınıyor. Eğer sonuçtan memnun kalırsanız abonelik alabilirsiniz. Denemek için sekiz fotoğrafa kadar sitede yer alan efektleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Raw.Pics

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri arasında yer alan başka bir site ise Raw.Pics oluyor. Sitede yer alan editör üzerinden pek çok fotoğraf düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan birisi ise “sharpen” yani keskinleştirme aracı oluyor. Bu araç sayesinde fotoğrafı netleştirmek mümkün hale geliyor.

Ancak bu işlemin bazı fotoğraflarda tam olarak işinize yaramayabileceğini hatırlatalım. Özellikle düşük ışıklı fotoğraflarda keskinleştirme işlemi görselde bozulmalara yol açabilir. Bu nedenle yapay zeka araçlarını tercih etmek bu tarz fotoğraflar için daha iyi sonuçlar sağlayacaktır.

Online Image Tools

Şimdilik yalnızca keskinleştirme aracına sahip olsa da Online Image Tools sitesine de yer vermek gerekir diye düşündük. Sitede yer alan pek çok fotoğraf düzenleme ve format değiştirme aracı olduğunu belirtelim. Buna ek olarak ilerleyen zamanlarda siteye eklenecek pek çok araç daha olduğu ifade ediliyor.

Bölgesel bir şekilde keskinleştirme işlemi gerçekleştirebileceğiniz siteye yakın bir zamanda resim kalitesi arttırma aracının da ekleneceği belirtiliyor. Ayrıca arka plan kaldırma ya da görüntü kalitesi düşürme gibi işlemler de yakın zamanda siteye eklenecek gibi gözüküyor.

Fotor

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi fotoğraf netleştirme siteleri önerileri listemize Fotor ile devam ediyoruz. 2012 yılında kullanıcılarıyla buluşan Fotor, ABD merkezli bir şirkettir. Platform geliştiricileri, Fotor’u hem web sitesi üzerinden hem de aplikasyonlar üzerinden kullanılabilecek şekilde geliştirdiler. Böylece platformu çeşitli cihazlarda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Fotor

Fotor, kapsamlı bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Bu doğrultuda araç, fotoğraf netleştirmenin yanı sıra çok çeşitli özellikler sağlamaktadır. Böylece Fotor üzerinden fotoğraflarınızı dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Platform geliştiricileri, günümüzde Fotor’u yapay zeka destekli hâle getirdiler. Böylece yapay zeka araçları yardımıyla Fotor, kullanıcılarına daha başarılı bir performans sağlamaktadır. Platforma kayıt olarak Fotor tarafından sağlanan özellikleri ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Pixlr X

Pixlr X, en iyi fotoğraf netleştirme siteleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı. 2008 yılında kurulan Pixlr, fotoğraf düzenleme araçları üzerine dünya genelinde en başarılı hizmeti veren şirketlerden birisidir. Bu doğrultuda şirket, web sitesi tabanlı fotoğraf düzenleme aracı Pixlr X’i geliştirdi. Pixlr X, sağlamış olduğu özelliklerle kullanıcılarına fotoğraflarını diledikleri gibi düzenleme imkanı veriyor.

Pixlr X üzerinden kullanılabilecek özelliklerden birisi de fotoğraf netleştirme olarak karşımıza çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen bu platformda, dilediğiniz kadar fotoğrafı netleştirebilme imkanınız mevcut. Ayrıca platformdaki diğer düzenleme araçlarını kullanarak netleştirdiğiniz fotoğraflarda farklı düzenlemeler de yapabilirsiniz.

Ribbet

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri listemizde sırada Ribbet yer alıyor. Kullanıcı dostu arayüzü ve geniş özellik yelpazesiyle, Ribbet her türlü fotoğraf düzenleme ihtiyacını karşılamak için geliştirildi. Profesyonel fotoğrafçılardan amatör kullanıcılara kadar herkes, platformu kullanarak kolaylıkla fotoğraflarını düzenleyip ve özelleştirebiliyor.

Ribbet tarafından sağlanan özelliklerden birisi de fotoğraf netleştirme olarak karşımıza çıkıyor. Platform, kullanıcılarına ücretli ve ücretsiz üyelik seçenekleriyle hizmet sağlıyor. Platformun ücretsiz üyeliğinde kullanabileceğiniz özellikler kısıtlı. Bundan dolayı fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi netleştirip düzenleyebilmek için platforma ücretli bir şekilde üye olmanız gerekmektedir.

Image Online

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri listemizin son sırasına yaklaşırken karşımıza çıkan site Image Online oluyor. Fotoğraf düzenlemek için birkaç araca sahip olan sitede keskinleştirme aracı da yer alıyor. Üstelik bu işlemin son derece başarılı bir şekilde gerçekleştiğini de belirtelim.

Sitede yer alan Sharpen aracına girdikten sonra dilediğiniz fotoğrafı yükleyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca fotoğraf netleştirme şiddetini de manuel olarak ayarlamaya olanak sağladığını belirtelim. Buna ek olarak çıktıyı JPG formatında ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Sitede yer alan farklı araçların da işinize yarayabileceğini hatırlatalım.

Adobe Express

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri listemizin son sırasında yer alan araç ise Adobe Express oluyor. Listemizin son sırasında yer alan Adobe Express aslında devasa bir online fotoğraf düzenleme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu editörün içerisinde görsel keskinleştirmek için de bir araç bulunuyor.

Bunun yanı sıra Adobe Photshop Lightroom uygulamasında görsellerin çözünürlüğünü artırmak için de bir araç bulunduğunu belirtmekte fayda var. Ancak bu yazılıma online olarak ulaşmak maalesef mümkün değil. Yine de fotoğraf kalitesi arttırma programları arasında sayabileceğimiz Lightroom bu işlemi oldukça kolay bir şekilde çözebiliyor.

fotoğraf netleştirme ücretsiz

En İyi Fotoğraf Netleştirme Siteleri: Sonuç

Birçok siteye değindiğimiz en iyi fotoğraf netleştirme siteleri listemiz burada sona eriyor. Listemizde yer alan bazı araçların ücretsiz bazılarının ise ücretli olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Ayrıca fark ettiğiniz üzere listede 10’un üzerinde site bulunuyor. Bu nedenle birden fazla sitede görselinizi düzenleyebilir ve en iyi sonucu alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sitenizde kullanmak için bazı araçların API hizmetinden de yararlanmanız mümkündür. Yapay zeka temelli fotoğraf netleştirme sitelerinden bu hizmet hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer sürekli olarak bu aracı kullanacaksanız mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Biz bu içeriğimizde yalnızca sitelere yer verdik. Adobe Express bölümünde belirttiğimiz gibi pek çok fotoğraf düzenleme programı da netleştirme ve kalite artırma gibi işlemleri başarıyla gerçekleştirmektedir. Eğer halihazırda bir fotoğraf düzenleme programı kullanıyorsanız bu unsuru da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

En iyi fotoğraf netleştirme siteleri içeriğimiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sizler için en uygun fotoğraf netleştirme sitesini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.