Evernote Görevler Özelliğinde Yeni Bir Güncelleme Duyurdu

Popüler not alma ve görev yönetimi platformlarından biri olan Evernote yeni bir güncelleme duyurdu! Güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık platformda tekrar eden görevler oluşturabilecek. Evernote’un yeni güncellemesi yinelenen görevler, kullanıcılara her seferinde yeni bir görev oluşturmak zorunda bırakmayacak. Böylece tekrar yapmaları gereken şeyleri hatırlatmalarına yardımcı olacak.

2021’de hayata geçen Görevler özelliğinden sonra güncellemeler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise Evernote Görevler için yinelenen görevler özelliği uygulama ve web sitesinde aktif olarak yer alıyor. Tüm kullanıcılar uygulama ya da web sitesi üzerinden yeni özelliğe erişim sağlama şansına sahip. Öte yandan yinelenen görevler; programlar, aktiviteler ve çok daha fazlası için kolaylık sağlıyor.

Evernote Yinelenen Görevler Özelliği En Son Sürümde Yer Alıyor

Evernote Görevler görünümünde kullanıcılar; tarihler, hatırlatıcılar, uyarılar, bayraklar ve daha fazlası ile yapılacaklar listeleri oluşturmasına olanak sağlıyor. Bilindiği üzere Görevler özelliği geçtiğimiz yıl yayınlandı. Şimdi ise özellik için yeni bir güncelleme öne çıktı.

Yeni güncellemede gelen ‘yinelenen görevler’ özelliğinin uzun süredir beklendiği belirtiliyor. Evernote tarafından yapılan anketlere göre 2021’de Görevler’in kullanıma sunulmasından bu yana kullanıcılar tarafından en çok istenen özelliklerden birinin yinelenen görevler olduğu ifade ediliyor.

Evernote Görevler

Platformda yinelenen bir görev ayarlama ise oldukça basit. Bir görev için tarih seçerken Evernote, yinelenen görev seçeneğini gösteriyor. Böylece kullanıcılar bu görevi her gün, haftada, iki haftada bir, ayda veya yılda bir tekrarlama seçeneklerini tercih ediyor. Bu bağlamda özel aralık tarihlerini belirlemek de mümkün. Hatta doğrudan bir not üzerinden de yinelenen bir görev oluşturulabiliyor.

Buna ek olarak yinelenen görevler için tıpkı normal görevlerde de olduğu gibi hatırlatıcılar etkinleştirilebiliyor. Bu nedenle yinelenen görevler özelliği döngü görevler için ekstra bir çaba gerektirmiyor. Tekrarlanacak görev için görevin bitiş tarihi sonraki yapmanız gereken zamana göre otomatik olarak güncelleniyor.

İster tek seferlik ister yinelenen görevleri Evernote Görevler görünümü üzerinden yönetmek mümkün. Bitiş tarihinin yanında yer alan dairesel ok simgesi sayesinde yinelenen görevlerin fark edilmesi de oldukça kolay hale geliyor. Yinelenen bir görev “tamamlandı” olarak işaretlenirse otomatik olarak bir sonraki bitiş tarihine sıfırlanıyor.

Evernote Görevler görünümünde yer alan yeni güncelleme yenilenen görevler özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://evernote.com/blog/improve-work-performance-with-recurring-tasks/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.