Euro Truck Simulator 2 Online Nasıl Oynanır?

Neredeyse çıktığı günden itibaren güncelliğini korumayı başaran Euro Truck Simulator 2, online platformda da oldukça iddialı bir şekilde yoluna devam ediyor. Henüz ETS 2 dünyasına atılmayan oyuncuların aklında ise birkaç soru var. En çok merak edilen soru ise şu: Euro Truck Simulator 2 online nasıl oynanır?

Eğer ETS2 hayranıysanız oyunu en az bir kere online olarak da oynamışsınızdır. Ancak, oyunun bu sürümünü ilk defa duyduysanız ve nasıl oynanacağını merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Euro Truck Simulator 2 Online nasıl oynanır, nelere dikkat edilmeli gibi soruların cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Euro Truck Simulator 2 Online Nasıl Oynanır?

Kısacası, bir araç sürme simülatörü olan ETS2, online platformda birçok oyuncuyu bir araya getiriyor. Bu popülerliği gören diğer oyunseverler de ister istemez bir göz atmak istiyor.

Tahmin ettiğiniz gibi öncelikle oyuna herhangi bir platformda sahip olmanız gerekiyor. Eğer oyunu korsan bir şekilde elde ettiyseniz online platforma girişiniz mümkün olmayacaktır.

Oyunun orijinal sürümüne sahip olduğunuzu varsayarak devam edelim. Online serverlara ulaşmak için bir eklenti indirmeniz gerekecek. Truckersmp adlı bu eklenti sizi online platformlara yönlendiriyor. Eklentiyi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Euro Truck 2 Simulator 2 Online Nasıl Oynanır

Truckersmp eklentisini indirdikten sonra kısa bir kurulum yapmanız gerekiyor. Öte yandan, eklentiye ulaşmak ve oyunu oynamak için ETS 2 oyununda en az iki saat geçirmiş olmanız gerektiğini de ekleyelim. Yalnızca 2 saatlik oynama süresinin ardından Truckersmp adlı eklentiden online platforma ulaşabiliyorsunuz.

Truckersmp adlı eklentiyi açtıktan sonra e-mail adresinizi ve şifrenizi kullanarak giriş yapmanız gerekiyor. Girişiniz ardından yer almak istediğiniz sunucu adresini seçerek giriş yapabilirsiniz.

Online ekranına ulaştıktan sonra kullanıcınızı seçip oyuna başlayabiliyorsunuz. Seçiminizden sonra, oyuna bir iş seçimi yaparak başlıyorsunuz.

Oyunun açılması ardından yan taraftaki panelde kiminle oynadığınızı ve haritalarınızı görebiliyorsunuz. Bu sayede, oyun sizlere büyük bir kolaylık sağlıyor. Bununla birlikte, oyunun online tarafında beklediğinizden daha fazla işlevselliği artıran incelik yer alıyor.

Neden Euro Truck Simulator 2 Online Oynanmalı?

Euro Truck Simulator 2 oyununu oynamak için birçok sebep var. Bunlardan biri araç sürme simülatörüne sahip oyunları sevmeniz olabilir.

Bir başka sebep ise, istediğiniz takdirde saatlerinizi geçirebileceğiniz uzun bir deneyim tutkunuysanız ETS 2 denemeye değer. Online olarak oynamanın farkı ne diye soruyorsanız; emin olun ETS 2 online tarafta da oyunculara oynamak için birçok sebep veriyor.

Euro Truck 2 Simulator 2 Online Nasıl Oynanır

Örneğin, arkadaşlarınızla birlikte saatlerce tır sürebiliyor ve yolculuk edebiliyorsunuz. Dahası, ETS 2’nin en can alıcı özelliği olan işletme kurma işlemini arkadaşlarınızla birlikte yapabiliyorsunuz.

Aslında ETS 2 online tarafta bunlar gibi birçok fırsatı oyunculara sunuyor. Offline deneyimi bir de online tarafta görmek de en cazip gelen sebeplerden biri.

Üstelik oyun, arkadaşlarınızla oynadığınızda daha keyifli bir hal alıyor. Arkadaşlarınızla kurduğunuz bir lojistik işletmesini büyütebiliyor ve daha büyük işleri alabiliyorsunuz.

Yolculuk kısmına arkadaşlarınızı da dahil etmekle birlikte oyun sırasında zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Böylece, ETS 2 online taraflarda oyunculara uzun soluklu bir deneyim sunuyor. Ayrıca, oyuncular arkadaşlarıyla da ETS 2’nin verdiği büyük deneyime ortak oluyorlar.

Euro Truck Simulator 3 Çıkacak mı?

ETS 2 hayranı milyonlarca oyuncu olsa da birçok oyuncu yeni oyunu dört gözle bekliyor. Öte yandan, yapımcı firma günlük minimum 4 milyon oyuncu sayısını yakaladığı için yeni bir oyun için pek de gönüllü değil.

Ancak SCS Software, bu zamana kadar oyuna 26 güncelleme yaparak ETS 2 oyununu ne kadar önemsediklerini gösteriyor. Ayrıca, yeni DLC paketleriyle de oyuncuları memnun etmeye çalışıyor.

Güncellemelerle birlikte bize yeni haritalar ve tırlar sunan ekip, Euro Truck Simulator 3 için biraz daha erken olduğunu düşünebilir. Bununla birlikte, oyuncuların yeni oyun hakkında ısrarları da sürmeye devam ediyor. Akıllardaki tek soru ise Euro Truck Simulator 3’ün ne zaman çıkacağı diyebiliriz.

Oyunun ne zaman çıkacağı hakkında hiçbir netlik yok diyebiliriz. Yapımcı firmanın ETS 2 gelirlerinden oldukça memnun olduğu da aşikar. Bu sebeple, yakın gelecekte yeni bir Euro Truck oyunu göremeyecek gibiyiz.

Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri

Euro Truck Simulator aslında oldukça eski bir oyun. Çıktığı zamandan itibaren her ne kadar birçok güncelleme alsa da oyun henüz sistemleri zorlayacak türden bir oyun değil. Bunun sebebi de oyunun ince detaylara sahip grafik yapısına sahip olmaması diyebiliriz.

Peki, Euro Truck Simulator 2’nin sistem gereksinimleri neler? Diğer düşük sistem gereksinimli oyunlar için buraya tıklayabilirsiniz.

ETS 2 İçin Minimum Sistem GereksinimleriETS 2 İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8İşletim Sistemi: Windows 7/8
İşlemci: Dual core CPU 2.4 GHzİşlemci: Dual core CPU 3.0 GHz
Bellek: 2 GBBellek: 4 GB
Ekran Kartı: GeForce 7600 GT-class veya daha üst seviye ekran kartıEkran Kartı:  GeForce GTS 450-class veya daha üst seviye ekran kartı
Depolama: 4 GBDepolama: 4 GB

Oyun ek olarak, MacOS sistemler için de mevcut. Her ne kadar MacOS sistemlerde oyun performansı çok yüksek olmasa da ETS 2 oynamak mümkün. Bunun en büyük sebebi de oyunun gerçekten düşük sistemlere indirgenebilen bir yapıya sahip olması diyebiliriz.

MacOS için sistem gereksinimleri ise şöyle;

ETS 2 İçin Minimum Sistem GereksinimleriETS 2 İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: 10.9+ (Mavericks)İşletim Sistemi: 10.9+ (Mavericks)
İşlemci: Dual core CPU 2.4 GHzİşlemci: Dual core CPU 3.0 GHz
Bellek: 2 GBBellek: 4 GB
Ekran Kartı: GeForce 7600 GTEkran Kartı:  GeForce GTS 450
Depolama: 4 GBDepolama: 8 GB

Euro Truck Simulator 2 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Euro Truck Simulator 2, önceden de bahsettiğimiz gibi popülerliğini korumaya devam ediyor. Hala birçok yayıncı ve oyuncu, yayınlarında bu oyuna yer veriyor.

Oyun online tarafından kazandığı ün ile de bizleri uzun bir süre daha kendinden mahrum etmeyecek gibi duruyor. Öte yandan, oyuncular tarafından yapımcı firmanın yeni bir oyun geliştirmesi hakkında büyük bir baskı var.

Peki, siz Euro Truck Simulator 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ETS 2 en iyi araç sürme simülatörü deneyimini verebiliyor mu? ETS 2 oyununun en beğendiğiniz yönleri neler? Sizce yeni bir ETS oyunu gelmeli mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye ve oyunlara büyük ilgisi olan Ankara Üniversitesinde bir Amerikan Edebiyatı öğrencisi.