En İyi Tablet Kalemi Önerileri – 2023

Tabletler, günümüzde en çok kullanılan teknolojik cihazların başında gelmekteler. Teknoloji kullanıcıları, tabletleri eğitimden iş yaşamlarına kadar birçok alanda kullanabiliyorlar. Bu doğrultuda teknoloji şirketleri, tablet kullanıcılarının tablet deneyimlerini artırabilecek çalışmalar yapıyorlar. Tablet kalemleri de tablet kullanıcılarının tablet deneyimlerini geliştiren en önemli donanımların başında gelmektedir. Bu doğrultuda tablet kullanımınızı kolaylaştırmak için bir tablet kalemi almayı düşündüğünüzde en iyi tablet kalemi hangisi diye merak edebilirsiniz.

Tablet üreticileri, tablet kalemi ürettikleri zaman kalemleri genellikle sadece kendi cihazlarıyla uyumlu olacak şekilde üretiyorlar. Bunun yanı sıra tabii ki çok çeşitli tablet modelleriyle uyumlu çalışan tablet kalemleri de mevcut. Bu noktada tablet kalemi satın almak istediğiniz zaman tabletinizle uyum sağlayacak, en iyi performans gösterecek kalemi seçme konusunda zorluk yaşayabilirsiniz.

Bizler de bu içeriğimizde sizlere en iyi tablet kalemi modellerini listeledik. Listemizde yer alan bazı modeller sadece belirli tablet modelleriyle uyumlu çalışmaktadır. Bunun yanı sıra çok sayıda cihazla uyumlu çalışan tablet kalemi modellerine de listemizde yer vermeye çalıştık. Böylece listemizi inceleyerek sizler için en uygun tablet kalemi modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.Listemizdeki modelleri incelerken, sahip olduğunuz tabletle uyumlu olup olmadıkları bilgisine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Baseus Capacitive Stylus

Baseus Capacitive Stylus

En iyi tablet kalemi önerileri listemizin ilk sırasında Baseus Capacitive Stylus yer alıyor. Çin merkezli teknoloji üreticisi Baseus, kullanıcılarına fiyat/performans odaklı ürünlerle hizmet vermeye çalışıyor. Bu doğrultuda şirket, tablet kalemi kategorisinde de üretim yapıyor. Şirketin Capacitive Stylus modeli, giriş seviyesi tablet kalemi arayan kişilere hitap etmektedir.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Baseus Capacitive Stylus, kullanıcılarına konforlu bir kullanım sunacak şekilde tasarlandı. Tablet kalemlerinde konfor kadar önemli olan bir diğer özellik uzun süreli kullanım imkanıdır. Baseus, bu konuda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Kalem, 130 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Böylece kalem kullanıcıları, gün içerisinde kalemin şarjının bitme endişesi yaşamadan işlerini gerçekleştirebiliyorlar. Baseus Capacitive Stylus, şarj tasarrufu konusunda da başarılı bir iş çıkartıyor. Çünkü kalemde tasarruf modu mevcut. Bu mod sayesinde kalem, 10 dakika içerisinde kullanılmazsa kendisini otomatik bir şekilde kapatıyor.

Baseus, Capacitive Stylus modelini iPad’ler ile uyumlu bir şekilde geliştirdiğini belirtiyor. Bu doğrultuda kalemi, iPad’inizde kullanabilmek için herhangi bir kurulum işlemi yapmanıza gerek yok. Kalemi kutusundan çıkartıp açtıktan sonra tabletinizin ekranına dokunarak aktif hâle getirebiliyorsunuz. Kullanımı oldukça kolay ve konforlu olan Baseus Capacitive Stylus, fiyat konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Baseus Capacitive Stylus, Türkiye’de 1.200 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

HP USI Stylus 3V1V2AA

HP USI Stylus 3V1V2AA

Teknoloji devi HP, en iyi tablet kalemi modelleri listemizde HP USI Stylus 3V1V2AA ile kendisine yer bulmayı başardı. HP hem tablet hem de laptop olarak kullanılabilen Chromebook modelleriyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirket, Chromebook modellerini daha kullanışlı hâle getirebilmek için donanım desteği de sağlamaya çalışıyor. HP USI Stylus 3V1V2AA da bu doğrultuda geliştirilen tablet kalemi modelidir.

HP, bu tablet kalemi modelinde fazlasıyla sade bir tasarım kullanmayı tercih etti. Gümüş renk tasarımıyla ön plana çıkan HP USI Stylus 3V1V2AA, konforlu bir kullanım sağlıyor. HP, kalemin konforu kadar kullanışlılığı konusunda da iddialı. Öyle ki HP, kalem kullanıcılarına yaklaşık 20 günlük bir kullanım süresi sağladığını belirtiyor. Tabii ki bu sürenin ortalama bir kullanım süresi olduğunu unutmamanız gerekiyor. Yani HP tarafından belirtilen değer, yoğun kullanımda yaklaşık 5 güne kadar düşebilmektedir.

HP USI Stylus 3V1V2AA’nın en önemli özelliklerinden birisi NFC ile şarj olabilmesidir. Bunun yanı sıra bu tablet kalemi modelinin en büyük dezavantajı ise sadece HP Chromebook x2 11 ile uyumlu bir şekilde çalışmasıdır. Yani HP tarafından geliştirilen bu tablet kalemi modelini herhangi bir tablet modelinde kullanmanız mümkün değil. Şirket, kalemi HP Chromebook x2 11 kullanıcılarının deneyimini geliştirmek için üretti. HP Chromebook kullanıcılarının tablet kullanımını kolaylaştıran HP USI Stylus 3V1V2AA, Türkiye’de 1.950 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Logitech Crayon

en iyi tablet kalemi modelleri - Logitech Crayon

En iyi tablet kalemi modelleri listemize Logitech Crayon ile devam ediyoruz. Logitech, dünya genelinde hem bilgisayarlar hem mobil cihazlar için en iyi donanımları üreten şirketlerin başında gelmektedir. Bu doğrultuda şirket, tablet kalemi kategorisinde de kullanıcılarına hizmet veriyor. Şirketin üretmiş olduğu Crayon isimli tablet kalemi, Türkiye’de en çok kullanılan tablet kalemi modellerinden birisidir.

Logitech Crayon, 2 seçeneği ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Tablet kaleminin bir seçeneği USB-C bağlantı tipine sahip. Diğer seçeneği ise lightning bağlantı tipiyle şarj olmaktadır. Logitech, USB-C bağlantı tipine sahip olan seçeneği tamamen gri bir tasarım ile geliştirdi. Bunun yanı sıra lightning bağlantı tipine sahip olan model ise gri-turuncu renkleri kullanılarak tasarlandı. İki seçeneğin de oldukça şık durduğunu belirtebiliriz. Ayrıca Logitech, geliştirmiş olduğu tasarım sayesinde kullanıcılarına oldukça konforlu bir kullanım sağlıyor.

Logitech Crayon, sadece 2018 ve sonrasında üretilen iPad modellerinde kullanılabilmektedir. iPad kullanıcıları, Logitech tarafından üretilen bu tablet kalemini çok kolay bir şekilde kullanabiliyorlar. Çünkü kalemi kullanabilmek için herhangi bir kurulum işlemi yapmanıza gerek yok. Kalemi kutusundan çıkarttıktan ve çalıştırdıktan sonra iPad’inizin ekranına dokunmanız kalemi aktif hâle getirmektedir. Apple Pencil göz önüne alınarak geliştirilen Logitech Crayon, çizimden yazı yazmaya kadar çok çeşitli işlemleri konforlu bir şekilde yapabilme imkanı sağlamaktadır. Logitech Crayon, Türkiye’de 2.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

ViewStylus ACP501-B0WW

ViewStylus ACP501-B0WW

ABD merkezli ViewSonic, tablet kalemi sektöründe ürün üreten teknoloji üreticilerinden birisidir. ViewSonic, genellikle yüksek kalitedeki teknolojik cihazlarıyla ön plana çıkmaktadır. Şirket, tablet kalemi sektöründe de bu anlayışıyla üretim yapıyor. Bu doğrultuda ViewSonic tarafından üretilen ViewStylus ACP501-B0WW, orta ve üst segment tablet kalemi kullanıcılarına hitap etmektedir.

ViewSonic, bu tablet kalemi modelini siyah ağırlıklı bir tasarımla geliştirdi. Sade bir tasarıma sahip olan ViewStylus ACP501-B0WW, oldukça şık durmaktadır. Bunun yanı sıra şirket, kalemin tasarımını kullanımını kolaylaştıracak şekilde tasarladı. Böylece ViewStylus ACP501-B0WW kullanıcıları, tabletlerinde yapmak istedikleri işlemleri kalemleri aracılığıyla kolaylıkla yapabiliyorlar.

ViewSonic tarafından geliştirilen bu tablet kaleminin en büyük avantajı, cihaz uyumu olmaktadır. Yani ViewStylus ACP501-B0WW’i hem iPad hem de Android tablet modellerinde kullanabiliyorsunuz. Hatta kalem, Windows ve ViewSonic ViewBoard cihazlarla da uyumludur. Bu tablet kalemi modelini kullanabilmenizin tek koşulu, kalemi kullanmak istediğiniz cihazda kapasitif dokunmatik ekranın bulunmasıdır. Uyumlu ekranlarda ViewStylus ACP501-B0WW, oldukça kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Kalemi tabletinizde kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey kalemi aktifleştirdikten sonra ekrana dokunmaktır.

Kapasitif dokunmatik ekrana sahip her cihazda kullanılabilen ViewStylus ACP501-B0WW, performansıyla ve tasarımıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. ViewStylus ACP501-B0WW, Türkiye’de 2.230 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Kalemin performansı göz önüne alındığında fiyatını karşılayan bir ürün olduğunu belirtebiliriz.

Apple Pencil Serisi

Teknoloji devi Apple, tablet kalemi konusunda en iddialı teknoloji üreticilerinden birisidir. Öyle ki şirket, uzun süredir iPad kullanıcılarına kalem modelleriyle hizmet veriyor. Bu doğrultuda Apple, sektördeki en tecrübeli ve en başarılı kalem modellerini üreten şirketlerden de birisidir. Bizler de en iyi tablet kalemi modelleri listemizde Apple Pencil serisine yer verdik.

1.nesil Apple Pencil
1.nesil Apple Pencil

Apple, 2023 yılında 3 kalem modeliyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu modellerden birisi, Apple Pencil serisinin ilk modeli olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça sade bir tasarıma sahip olan 1.nesil Apple Pencil, kullanılabilirlik konusunda kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başardı. Şirket, bu modeli eski nesil iPad modelleriyle uyumlu olarak geliştirdi. Bunun yanı sıra 10.nesil iPad sahipleri de USB-C adaptörüyle tabletlerinde 1.nesil Apple Pencil kullanabiliyorlar. 1.nesil Apple Pencil’ı Türkiye’de 3.200 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabiliyorsunuz.

en iyi tablet kalemi modelleri - 2.nesil Apple Pencil
2.nesil Apple Pencil

Şirketin yeni nesil kalem modeli olan 2.nesil Apple Pencil, serinin ilk modeline göre biraz daha farklı tasarıma sahip. Apple, bu modelde de sadelikten yana tercihten bulundu. Bunun yanı sıra oldukça konforlu bir kullanıma sahip olan 2.nesil Apple Pencil, kullanıcılarına yüksek verimlilikte çalışabilme imkanı sağlıyor. Kablosuz şarj, düşük gecikme süresi gibi özellikleriyle ön plana çıkan kalem, yeni nesil iPad kullanıcılarının genellikle ilk tercihi olmayı başarıyor. 2.nesil Apple Pencil, Türkiye’de 3.800 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Apple’ın bir diğer kalem modeli de USB-C bağlantısına sahip olan yeni nesil kalemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Apple, bu modelinde de diğer kalem modellerinde olduğu gibi sade fakat şık bir tasarım kullandı. Bunun yanı sıra bu kalemin, diğer Apple Pencil modellerinden en önemli farkı USB-C ile eşleşebilmesidir. USB-C bağlantısına sahip olan Apple Pencil da 2.nesil Apple Pencil gibi yeni nesil iPad modellerinde kullanılabilmektedir. Apple, bu kalem modelini 2.700 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Samsung Galaxy S Pen Pro

Samsung Galaxy S Pen Pro

En iyi tablet kalemi modelleri listemizin son sırasında Samsung Galaxy S Pen Pro yer alıyor. Dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden Samsung, her seviyeye uygun olarak ürettiği tablet modelleriyle kullanıcılarına hizmet veriyor. Bu doğrultuda şirket, kullanıcılarının tablet deneyimini daha da geliştirebilmek için tablet donanımları da üretiyor. Bu donanımların başında da tabii ki tablet kalemleri geliyor. Samsung Galaxy S Pen Pro da şirketin en başarılı tablet kalemi modellerinden birisidir.

Samsung, bu tablet kalemi modelinin tasarımı konusunda oldukça başarılı bir iş çıkarttı. Siyah bir tasarıma sahip olan Samsung Galaxy S Pen Pro, tasarımındaki detaylarla fazlasıyla şık durmaktadır. Samsung, tasarımda şıklığın yanı sıra konforu da göz önünde bulundurdu. Böylece Samsung Galaxy S Pen Pro, şık olduğu kadar konforlu bir kullanım sağlayan tasarımıyla kullanıcılarına hizmet veriyor.

Samsung Galaxy S Pen Pro, sadece Samsung Galaxy cihazlarla uyumlu olarak çalışmaktadır. Samsung, kendi cihazını kullanan kullanıcılarına kalem sayesinde büyük bir kolaylık sağlıyor. Kalemde yer alan akıllı seçim özelliği, Samsung Galaxy cihazlar arasında kolaylıkla dosya aktarımı yapabilmenize olanak tanıyor. Ayrıca Samsung, kalemin şarj performansı konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Öyle ki kalemin hızlı şarj özelliği, tek şarjda kalemle yaklaşık 10 günlük bir performans almanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra Samsung, kalemin kaybolma ihtimaline karşın SmartThings özelliğine de kalemde yer verdi. Samsung kullanıcılarının günlük işlerini fazlasıyla kolaylaştıran Samsung Galaxy S Pen Pro, Türkiye’de 4.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.