En İyi Scooter Motor – 2023

En iyi scooter motor önerileri listemiz ile karşınızdayız. Bu listemizde tamamen benzinli scooter motosikletler arasından en başarılı olanları bir araya getirmeye gayret gösterdik. Listemizde yer alan tüm modeller maksimum 125 cc motor hacmine sahip scooter motosikletlerdir.

Bu listemizde yer alan modellerin yüksek hızlara çıkan motosikletler olmadığını belirtelim. Ancak şehir içi ve küçük yerleşim bölgelerinde scooter motosiklet kullanmak çok büyük avantaj sağlayabiliyor. Eğer elektrikli scooter arıyorsanız sizler için hazırladığımız içeriğe de göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi lafı uzatmadan en iyi scooter motor önerileri listemize göz atalım.

Falcon Nitro 50

Falcon-Nitro-50

Listemizde yer alan ilk scooter motor önerisi Falcon Nitro 50 modeli oluyor. Giriş-orta seviye bir scooter motosiklet olan Falcon Nitro 50, şehir içi kullanım için son derece uygun. Ayrıca yük taşıma kapasitesi de son derece başarılı bir model olarak karşımıza çıkıyor.

49 cc silindir hacmine sahip olan Falcon Nitro 50, toplamda 5 litrelik bir benzin depolama kapasitesiyle kullanıcıya sunuluyor. Ürünün dakikada devir sayısı ise 7000 olarak belirtiliyor. Ayrıca 83 kilogram ağırlığa sahip motorun taşıma kapasitesi 233 kilogram şeklinde ifade ediliyor.

Bunların yanı sıra otomatik vitese sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca motorun hava soğutma sistemi ile desteklendiğini de söylemekte fayda var. Tek silindirli ve dört zamanlı bu motosiklet mutlaka göz atmanız gereken modellerden birisi.

ÖzelliklerFalcon Nitro 50
Silindir Hacmi49 cc
Yakıt Kapasitesi5 litre (Benzin)
Ağırlık83 kilogram
Taşıma Kapasitesi233 kilogram
Azami DevirDakikada 7000 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı

Mondial 50 Wing

Mondial-50-Wing

Listemize Mondial 50 Wing modeliyle devam ediyoruz. Yine benzer silindir hacmine sahip olan bu araç da şık görüntüsü ve teknik detaylarıyla dikkat çekiyor. 49,6 cc silindir hacmi değerinin yanı sıra 5,5 litre kapasiteli bir benzin deposu motorda yer alıyor.

Ürünün ağırlığı 95 kilogram olarak belirtiliyor. Ancak Mondial resmi sitesinde ürünün toplam yük kapasitesi hakkında bir bilginini mevcut olmadığını belirtelim. 7500 d/d değeriyle de 2,5 kW güç ürettiği ifade ediliyor. Ayrıca aracın otomatik vitesli olduğunu da söyleyelim.

Bunların haricinde şık bir gösterge paneli motorun üstünde bulunuyor. LED farlar ve port bagaj da ürünün avantajlı özellikleri arasında. En önemli özelliklerinden birisi ise kaymaz ve su geçirmez sele oluyor. Sürücünün konforu ve güvenliği için de önemli bir detay olduğunu belirtelim.

ÖzelliklerMondial 50 Wing
Silindir Hacmi49,6 cc
Yakıt Kapasitesi5,5 litre (Benzin)
Ağırlık95 kilogram
Taşıma Kapasitesi– kilogram
Azami DevirDakikada 7500 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı elektronik ateşleme
Su geçirmez ve kaymaz sele

Yuki Casper S

Yuki-Casper-S

En iyi scooter motor önerileri listemizde yer alan bir başka araç ise Yuki Casper S oluyor. Daha önceki modeller gibi bu modelin de silindir hacmi 50 cc olarak ifade ediliyor. Yuki Casper S modelindeki yakıt kapasitesi ise 4,8 litre şeklinde belirtiliyor.

Bunun yanı sıra araçta kullanılan kaliteli materyallerin uzun süre boyunca dayanıklı olduğu belirtiliyor. Tasarım konusunda da aracın son derece başarılı olduğunu görmek mümkün. Tüm bu özellikleriyle mutlaka göz atmanız gereken bir scooter olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

ÖzelliklerYuki Casper S
Silindir Hacmi50 cc
Yakıt Kapasitesi4,8 litre (Benzin)
Ağırlık85 kilogram
Taşıma Kapasitesi235 kilogram
Azami DevirDakikada 7500 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı

RKS Blazer XR

RKS-Blazer-XR

En iyi scooter motor önerilerimizden bir başkası ise RKS Blazer XR oluyor. Şehir içi kullanım için son derece uygun olan RKS Blazer XR, taşımacılık konusunda da başarılı özelliklere sahip. Özellikle sele altı bölmesi ile ek bir saklama alanı sunan motorun özellikleri de oldukça başarılı.

Düşük devirde bile yüksek tork ürettiği ifade edilen motorun silindir hacmi 49,6 cc olarak belirtiliyor. Hava soğutmalı bir sisteme sahip olan aracın azami yükü ise 230 kilogram olarak ifade ediliyor. Ayrıca benzin tasarrufu ve verimlilik konusunda da dikkate değer özelliklere sahip.

ÖzelliklerRKS Blazer XR
Silindir Hacmi49,6 cc
Yakıt Kapasitesi5 litre (Benzin)
Ağırlık80 kilogram
Taşıma Kapasitesi230 kilogram
Azami DevirDakikada 6750 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı

Kuba Blueberry Pro

Kuba-Blueberry-Pro

En iyi scooter önerileri arasında yer alan bir başka model ise Kuba Blueberry Pro oluyor. Teknolojik açıdan da son derece avantajlı özellikleri olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca 50 cc silindir hacmi ile maksimum gücünün de oldukça yeterli olduğunu belirtelim.

Benzinli bir model olan Kuba Blueberry Pro, 96 kilogram ağırlığında. Aracın toplam yük kapasitesi ise 246 kilogram olarak ifade ediliyor. Hem önde hem de arka tarafta LED aydınlatmalara sahip olan bu model yakıt tüketimi konusunda da son derece başarılı.

ÖzelliklerKuba Blueberry Pro
Silindir Hacmi50 cc
Yakıt Kapasitesi5,5 litre (Benzin)
Ağırlık96 kilogram
Taşıma Kapasitesi246 kilogram
Azami DevirDakikada 7500 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı

Falcon Techno 125

Falcon Techno 125

Listemize bir başka Falcon modeliyle devam ediyoruz. Son derece şık bir tasarıma ve başarılı özelliklere sahip Falcon Techno 125, mutlaka incelemeniz gereken ürünler arasında yer alıyor. 125 cc silindir hacmiyle dikkat çeken ürün güç konusunda da oldukça başarılı.

Bu modelin yakıt kapasitesi 5,5 litre olarak belirtiliyor. Tek silindirli ve dört zamanlı bir motora sahip olan motosikletin devir sayısı ise 7500 d/d olarak ifade ediliyor. Ayrıca CBS disk fren sistemi ile Falcon’un bu araçta güvenliği artırdığını belirtelim.

Motosikletin üstünde yer alan tablet ve USB çıkışları son derece başarılı detaylar olmuş demek yanlış olmayacaktır. Ayrıca elektrikli marş ve LED far da ürünün özellikleri arasında. Ayrıca dilerseniz Falcon Techno’nun 50 cc’lik modeline de göz atabileceğinizi belirtelim.

ÖzelliklerFalcon Techno 125
Silindir Hacmi125 cc
Yakıt Kapasitesi5,5 litre (Benzin)
Ağırlık104 kilogram
Taşıma Kapasitesi259 kilogram
Azami DevirDakikada 7500 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı
CBS disk fren sistemi

Apachi Pusat

apachi-pusat

Listemize 97 cc silindir hacmine sahip Apachi Pusat ile devam ediyoruz. Otomatik bir vitese sahip olan bu scooter, listemizin en geniş silindir hacimlerinden biriyle karşımıza çıkıyor. Ayrıca elektronik ateşleme ve enjeksiyon sistemleri de bu cihazda yer alıyor.

Motorun üstünde aynı zamanda hız ve kilometre göstergesine sahip bir panel de yer alıyor. Buna ek olarak katlanabilir yolcu basamağı da üründe mevcut. Ayak marşı ve koruma demiri de ürünün özellikleri arasında yer alıyor.

ÖzelliklerApachi Pusat
Silindir Hacmi97 cc
Yakıt Kapasitesi– litre (Benzin)
Ağırlık– kilogram
Taşıma Kapasitesi– kilogram
Azami DevirDakikada 6500 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı

Kuba Zenzero

kuba-zenzero En İyi Scooter Motor

Scooter motosiklet önerileri listemize Kuba Zenzero modeliyle devam ediyoruz. En iyi scooter motorlar arasında yer alan Kuba Zenzero, 125 cc silindir hacmi ile listemizin üst sıralarında yer alıyor. Ayrıca toplamda 300 kilograma kadar yük taşıma özelliği de Kuba Zenzero modelinde bizleri karşılıyor.

Bu araç şu ana kadar değindiğimiz diğer motorlardan farklı olarak 6,5 litre yakıt kapasitesi ile de dikkat çekiyor. Buna ek olarak dakikada 7500 devir ile de oldukça güçlü bir scooter olduğunu belirtmekte fayda var. Böylece şehir içi ve gezinti amaçlı kullanımlarda oldukça yeterli bir motosiklet olduğunu belirtelim.

Kuba bu modelde de son derece kaliteli donanımlar kullandığını belirtiyor. Ayrıca aracın üstünde yer alan gösterge panelinin de sürücü için önemli tüm unsurları barındırdığı ifade ediliyor. LED aydınlatması ile de gece sürüşünde bile güvenliği elden bırakmıyor.

ÖzelliklerKuba Zenzero
Silindir Hacmi125 cc
Yakıt Kapasitesi6,5 litre (Benzin)
Ağırlık116 kilogram
Taşıma Kapasitesi300 kilogram
Azami DevirDakikada 7500 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı

RKS Spontini 110

rks-spontini En İyi Scooter Motor

En iyi scooter motor önerileri arasında mutlaka yer alması gereken bir model ile devam ediyoruz. RKS Spontini 110, özelliklerinin yanı sıra geniş bagaj alanı ve selesi ile de dikkat çekiyor. Ayrıca silindir hacmi ve yakıt kapasitesi de göz dolduran özellikleri arasında yer alıyor.

RKS Spontini 110, 109 cc motor silindir hacmine sahip. Bu modelin dakikada yaptığı devir sayısı ise 7500 olarak belirtiliyor. 100 kilogram ağırlığında olan aracın maksimum yük kapasitesi ise 250 kilogram olarak ifade ediliyor. Ayrıca 6,75 litrelik yakı kapasitesi de uzun süre boyunca yollardan ayrılmanızın önüne geçiyor.

Bu aracın dikkat çeken önemli bir diğer noktası ise konforu ve genişliği desek yeridir. Çift kişilik selesi ve geniş bagaj alanı özellikle taşımacılık faaliyetlerinde bu modeli öne çıkarıyor. Buna ek olarak güçlü motoruyla da sürücüyü yarı yolda bırakmayacak bir motor olduğunu söylemek mümkün.

ÖzelliklerRKS Spontini 110
Silindir Hacmi109 cc
Yakıt Kapasitesi6,75 litre (Benzin)
Ağırlık100 kilogram
Taşıma Kapasitesi250 kilogram
Azami DevirDakikada 7500 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı
Geniş bagaj alanı

Arora Cappucino

arora-cappucino En İyi Scooter Motor

En iyi scooter motor listemizin son sırasında ise Arora Cappucino modeli yer alıyor. Şık tasarımı ile dikkat çeken bu model ise günlük kullanım için ideal bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle şehir içi kullanımda tercih edebileceğiniz Arora Cappucino, belki de listemizdeki en güzel gözüken motosiklet desek yeridir.

Arora Cappucino, 50 cc silindir hacmine sahip. Motor gücüne baktığımızda ise 3.15 HP ve 7500 d/d değerini görmek mümkün. 107 kilogram ağırlığa sahip modelin maksimum yük kapasitesi ise 257 kilogram olarak ifade ediliyor. Yani motorun üzerinde 150 kiloya kadar ağırlık taşımak mümkün.

Farklı renk seçeneklerine sahip Arora Cappucino, akıllı anahtar sistemi ile de kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Anahtar cebinizde ya da çantanızda olsa dahi motoru çalıştırmanın mümkün olduğunu belirtelim. Ayrıca LED far ve büyük disk frenler ile de sürücünün güvenliğini ön planda tutuyor.

ÖzelliklerArora Cappucino
Silindir Hacmi50 cc
Yakıt Kapasitesi5 litre (Benzin)
Ağırlık107 kilogram
Taşıma Kapasitesi257 kilogram
Azami DevirDakikada 7000 devir
Diğer ÖzelliklerHava soğutma
Otomatik vites
Tek silindir, dört zamanlı
Düğmeden ateşleme
USB multimedya

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.