En İyi Elektrikli Scooter Önerileri – 2021

Ulaşım ülkemizde her dönem sorun oldu ve olmaya da devam ediyor. Toplu taşımaya binseniz sıkışıklık, istenmeyen kokular, geç gelen araçlar canınızı sıkıyor. Kendi aracınıza binseniz benzin fiyatları ortada. Taksi deseniz giderek pahalılaşıyor. Yeni bir araba almaya kalksanız ÖTV’dir, MTV’dir astronomik rakamlar söz konusu. İşte bu kaosun ortasında son birkaç yıldır hayatımızda elektrikli scooterlar önemli bir kurtarıcı haline geldi. Bu nedenle sizler için en iyi elektrikli scooter önerilerimizi paylaşacağız.Eğer ki birkaç kez elektrikli scooter kullandıysanız daha sonrasında “Bende bir tane alsam mı acaba?” diye düşünmeye başlıyorsunuz. İşte tam bu noktada uyarmamız gerekiyor. Evet, oldukça eğlenceli ve ekonomik fakat bunun da detayları var. İhtiyaçlarınızı belirlemeniz için en iyi elektrikli scooter önerileri listesinde birbirinden farklı scooterları ekledik.

E Scotty 250W (En Ucuz Elektrikli Scooter)

E Scotty 250W

En iyi elektrikli scooter önerlileri listesinde bulunan en ucuz elektrikli scooter E Scotty 250W. Hemen fiyatı ile başlayalım. Şu anda kendisi 2.300 TL civarında bir fiyata sahip ve alıcılarını bekliyor. Özelliklerine bakacak olursak 8.5 inç havalı lastiklere sahip. Adından da anlaşılacağı üzere 250W gücünde.

Bu modelde disk fren kullanılmış. Birçok scooter modeli gibi katlanabiliyor. Geceleri yolculuk ederken sıkıntı yaşamamanız için yan taraflarında reflektörler de bulunuyor. Maksimum 25km/h ile ilerliyor. Menzil olarak da maksimum 20-25 km mesafeye sahip.

Cihaz 4 saatte de tam şarj oluyor. Ayrıca üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde şarj düzeyini görebiliyorsunuz. Tasarım konusunda ise Xiaomi’nin birebir kopyası diyebiliriz.

Bu tarz bir elektrikli scooter ile düşük açıdaki yokuşları çıkabilirsiniz. En ucuz elektrikli scooter modelinden zaten çok dik yokuşlara tırmanmasını beklemeyin. Bu arada yokuş çıkışları ve hız konusunda kendi ağırlığınızı da dikkate almanız gerekiyor. Eğer ki hem eğlenmek istiyor hem de ulaşım konusunda bir destek arıyorsanız E Scotty 250W tam size göre.


Volta VT1

Volta VT1

Volta’nın VT1 modeli E Scotty ile aynı motor gücüne sahip. Cep telefonunuz ile kiralamış olduğunuz elektrikli scooter modellerinin bir çoğunda da Volta VT1 kullanılıyor. Buradan da günlük kullanımda ne kadar dayanıklı olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü gün içerisinde birden çok kullanıcı bu elektrikli scooterları kullanıyor.

Kendisi 20 km menzile sahip. %11’lık açıya sahip olan tüm yokuşlardan çıkabiliyor. Tabii bunda yine sizin ağırlığınız da etkili olduğunu söyleyelim. Batarya kısmına gelecek olursak yaklaşık 2-3 saatte bataryasının tamamen dolduğunu görüyoruz. Yani şarjı azken bir kafeye gittiğinizde çayınızı içerken rahatlıkla şarj dolumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Volta VT1 iki farklı kullanım moduna sahip. Bunlardan birisi ECO modu diğeri ise spor modu. Adı üzerinde, eco modu ile bataryanızı daha verimli kullanırken spor modunda batarya gücünden çok hızdan verim alıyorsunuz. Gidon üstünde bulunan tuşlar sayesinde modlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Yine diğer modellerde olduğu gibi katlanabiliyor. Ayrıca ön tarafında bir far ve zil mevcut. Arka tarafta da stop lambası yer alıyor. Yanlardan gelecek tehlikelere karşı da uyarı amaçlı reflektörleri bulunuyor. 2.500 TL civarındaki fiyat etiketi ile fiyat/performans ürünü olduğunu kanıtlıyor.


BOOD Kickscooter FW-H85B

BOOD Kickscooter FW-H85B

Yine 250W gücünde bir elektrikli scooter karşımızda. BOOD Kickscooter’ın FW-H85B modeli en iyi elektrikli scooter önerileri listesinde bulunan diğer scooterlara çok benziyor. Zaten listedeki bütün ürünler neredeyse aynı tasarıma sahip diyebiliriz.

Ürün 14 kg. ağırlığında. Buna karşılık 120 kg.’a kadar da taşıma kapasitesine sahip. 8.5 inç lastikleri var. Bunun yanı sıra tırmanma oranı ise oldukça iyi. 25 dereceye kadar yokuş çıkabiliyor.

Üzerinde bir adet LED far ve LED ekran bulunuyor. Ayrıca saatte 25 km/h ile gidebiliyorsunuz. Ürünün tek kötü yanı olarak şarj süresini söyleyebiliriz. Çünkü tam dolum süresi 5 saat. Bu süre oldukça fazla. Fiyatı ise 2.800TL olarak belirlenmiş. BOOD Kickscooter FW-H85B incelemeniz gereken ürünlerden birisi.


Xiaomi Mi Essential

Xiaomi Mi Essential

Eğer ki iyi bir elektrikli scooter almak istiyorsanız Xiaomi Mi Essential mutlaka incelemeniz gereken bir model. Kendisi Xiaomi’nin başlangıç seviyesi scooterlarından. 12 kg ağırlığa sahip ve 100 kg ağırlığa kadar da taşıyabiliyor. 20 km menzili var ve aynı şekilde saatte 20 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz.%10’luk eğimlerde rahat bir tırmanışa sahip. Ayrıca 250W gücünde. Üründe disk fren kullanılmış ve E-ABS fren sistemine sahip.

Bu scooterın iki önemli özelliği var. Birincisi yalnızca 3 saniye içerisinde katlanabiliyor olması. İkincisi ise rejeneratif bir bataryaya sahip olduğu için sürüş esnasında elinizi gazdan çektiğiniz anda kendisini şarj etmeye başlıyor. Bu sayede 20 km olan menzilini giderek arttırabiliyorsunuz.

Üzerinde bulunan dijital ekranı sayesinde tüm verilerinizi görebilirsiniz. Ayrıca bluetooth üzerinden cep telefonunuza bağlayarak tüm verilerinizi saklayabilirsiniz. Bu güzel ürünün satış fiyatı 3.000 TL civarında. Eğer ki ortalama bir ücret ödeyip maksimum verim almak istiyorsanız Xiaomi Mi Essential size göre.


CityMate Plus Elektrikli Scooter

CityMate Plus Elektrikli Scooter en iyi elektrikli scooter

En iyi elektrikli scooter listesinde “Sonunda siyah rengi dışında bir renk gördük!” dediğinizi duyar gibiyiz. Evet karşımızda beyaz hatları ile CityMate Plus Elektrikli Scooter. Kendisi 4500mAh batarya kapasitesine sahip ve 250W gücünde.

4 saatlik bir sürede kendisini şarj edebiliyorsunuz. Tırmanma açısı 15 derece. Bu cihaz 23 km menzile sahip. Ayrıca 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz. 8.5 inç lastikler bu tasarımda da kullanılmış. Bu arada tasarım demişken, ben illa ki siyah istiyorum derseniz siyah rengi de mevcut.

12 kg ağırlığında ve 110 kiloya kadar da taşıma kapasitesine sahip. 3 farklı sürüş modu ve uyku modu olması kendisine biraz daha çekiyor. Dijital göstergesinin olması da oldukça iyi. CityMate Plus Elektrikli Scooter için belirlenen satış fiyatı ise tıpkı Xiaomi Mi Essential gibi 3.000 TL.


Citymate Gold 350W

Citymate Gold 350W

Sıradaki ürün, listemizdeki ilk 250W gücünden fazla olan elektrikli scooter. Citymate Gold 350W adından da anlayacağınız üzere 350W. Fakat bu sizi yanıltmasın. Rakiplerinden çok fazla bir farkı da yok. Çünkü yine alışık olduğumuz şekilde 25 km/h ile ilerliyor ve 25 km menzile sahip. Motor gücünün fazla olması yokuşları biraz daha rahat çıkmasına olanak tanıyor. 18 derecelik yokuşları rahatlıkla çıkabiliyorsunuz.

Eco, orta ve hızlı olmak üzere üç farklı moda sahip. Bu sayede size uygun olan mod ile ilerleyebilirsiniz. Ayrıca 8.5 inç lastikler disk frenle desteklenmiş. Bu model 13 kg ağırlığında. Bu modeli rakiplerinden ayıran en önemli özelliği ise üst düzey elektrikli scooterlarda bulunan hız sabitleme özelliğinin olması. Citymate Gold 350W, 3.100 TL civarından satılıyor.


RKS G48 Elektrikli Scooter

RKS G48 Elektrikli Scooter

RKS G48 en iyi elektrikli scooter listesi içerisinde belki de en az taşıma kapasitesine sahip olan ürün. Kendisi 11.8 kg ağırlığında ve 90 kiloya kadar taşıyabiliyor. Eğer ki 90 kiloya yakın bir ağırlığınız varsa almadan önce iki kere düşünmeniz gerekiyor.

28 kilometre menzile sahip ve maksimum 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz. 250W gücünde ve bu sayede 12 derecelik yokuşları rahatlıkla çıkabiliyorsunuz.

Ürün 4 saatte şarj olabiliyor ki bu aslında iyi bir süre. 8.5 inç lastiklere sahip ve üründe disk fren kullanılmış. RKS G48 Elektrikli Scooter’ı satın almak isterseniz 3.300 TL bandında bir fiyatı olduğunu söyleyelim.


Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter

En iyi elektrikli scooter önerileri listesinin ortasına geldiğimizde artık kaliteyi biraz daha artırıyoruz. Karşımızda Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter var. Xiaomi Mi Essential’a göre bir tık daha iyi.

Menzil konusunda listede şu ana kadar verdiğimiz elektrikli scooterlar arasındaki en uzun menzile sahip olan elektrikli scooter. 30 km menzile sahip ve 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra 250W motor gücünde ve 14 derecelik yokuşları bu motor gücü sayesinde rahatlıkla çıkabiliyorsunuz.

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter alüminyum bir yapıya sahip. 8.5 inç lastikleri disk fren ile desteklenmiş durumda. Bunun yanı sıra 5 saatte tam dolum gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu süre biraz fazla.

Ayrıca bu modelin bir de çok özel bir yanı var. Uygulama içerisinden kilitleyebiliyorsunuz. Bu sayede kimse sizin aracınızı siz istemediğiniz sürece kullanamıyor. Oldukça kaliteli olan bu ürünün fiyatı 3.500 TL.


Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter

Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter

Listemize yine bir Xiaomi modeli ile devam ediyoruz. Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter oldukça yüksek motor gücüne sahip. Tam 500W! Bu sayede rahat bir ulaşım imkanı sağlıyor. Ayrıca 14 derecelik yokuşları da rahatlıkla çıkabiliyor.Ürünün kendisi 12 kilo. Taşıma kapasitesi ise 100 kg. Bunun biraz az olduğunu belirtmek lazım. Çünkü sadece kendi ağırlığınızı değil aynı zamanda üzerinizde bulunan ağırlıkları da bu hesaba katmanız gerekiyor. Bir de bataryası değiştirilemiyor. Bu da ayrı bir sorun.

Üzerinde bulunan LED panelden bütün bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Burada batarya bilgileri hız bilgileri gibi bilgileri görmek mümkün. Hız demişken, Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter 25 km/h ile ilerliyor ve 30 km menzile sahip. 5 saatte de tam olarak şarj oluyor. Bu ürünün fiyatı ise 3.700 TL bandında.


Dynamic S2

Dynamic S2

En iyi elektrikli scooter önerileri listesinde oldukça güzel bir ürünle karşınızdayız. Dynamic S2 bu listede mutlaka olması gereken ürünlerden birisiydi. 350W gücündeki motoru rahat bir kullanım sağlıyor. Yaklaşık 30 km menzile sahip. Alüminyum gövdesi hafif olmasını sağlamış çünkü sadece 11 kg ağırlığında. Taşıma kapasitesi ise oldukça iyi. 120 kiloya kadar taşıyabiliyor. 15 derecelik yokuşlarda da rahat bir çıkış sağlıyor.

Sadece üst düzey scooterlarda bulabileceğiniz ön ve arka süspansiyona sahip. Bu da kullanım açısından aslında oldukça önemli. Gidon yüksekliği ayarlanabiliyor. Boyunuza göre aşağı ya da yukarı kaydırabilirsiniz.

Lastikleri ise çok özel çünkü patlamayan lastik türü kullanılmış. Bu sayede yolda kalma derdiniz olmuyor. Önde far, arkada stop lambası ve yanlarda da reflektörler bulunuyor. Bu ürünü satın almak istiyorsanız ödemeniz gereken tutar 4.000 TL’den başlıyor.


Xiaomi Mi Pro 2

Xiaomi Mi Pro 2

Listedeki son Xiaomi ürünü olan Mi Pro 2 modelini zaten listeye eklemeseydik linç yiyebilirdik. Çünkü satın alabileceğiniz en iyi elektrikli scooter modellerinden birisi. Menzili bu zamana kadar listede bulunmayan bir uzunluğa sahip. Tam 45 km menzilde 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz.

600W gücünde bir motoru var. 20 derecelik yokuşları da rahatlıkla çıkabiliyorsunuz. Pilleri azaldığı zaman yürüyüş moduna geçiş yapıyor. Yürüyüş temposunda yavaş yavaş ilerlemenizi sağlıyor. Yine gidon üzerinde dijital panel bulunuyor ve tüm verilerinizi buradan kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca iOS ve Android uyumlu bir scooter.

Yine daha önceki modelde olduğu gibi sadece 3 saniye içerisinde katlayabiliyorsunuz. Sadece bir tık ağır. 14.2 kg ağırlığında ve 100 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip. Xiaomi Mi Pro 2 oldukça kullanışlı bir ürün ve eğer ki bu ürünü satın almak istiyorsanız ödemeniz gereken ücret 4.100 TL civarında.


Voit Sprinter 350W

Voit Sprinter 350W

En iyi elektrikli scooter önerileri listesinin son sırasında oldukça pahalı bir ürün var. Rakiplerine göre cüzdan yakıyor diyebiliriz. Fakat fiyatına gelmeden önce özelliklerine değinmek istiyoruz. Voit Sprinter 350W motor gücünde. 30 km’lik bir menzile sahip ve maksimum 25 km hıza ulaşabiliyor.

Eco, medium ve fast olmak üzere üç farklı sürüm moduna sahip. Alüminyum alaşımlı bir gövdeye sahip. Kendi ağırlığı 13,9 kg. Taşıma kapasitesi ise kendi ağırlığının neredeyse 10 katı, 130 kiloya kadar taşıyabiliyor. Bluetooth üzerinden telefonunuza bağlayarak bütün verilerinize anlık olarak ulaşabiliyorsunuz.

Far, stop lambası, reflektörleri, kornası ve sinyalleri ile sıradan bir taşıt gibi kendini fark ettiriyor. Ayrıca bu sayede size güvenli bir sürüş de sağlıyor. Gidonu da ayarlanabilir durumda. Voit Sprinter 350W oldukça pahalı demiştik. Şu anda 5.600 TL civarından satılıyor.

En iyi elektrikli scooter listesinde size 12 farklı modeli tanıttık. Bu modeller arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en iyi elektrikli scooter seçimini yapabilir ve bir an önce sürüş keyfinize başlayabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Samsung Odyssey Neo G9 - 49

Hayalinizdeki oyun dünyası gerçek oldu. 49 inç DQHD çözünürlük ile inanılmaz derecede ayrıntılı ve net görüntüler sunabilen yan yana duran iki QDH monitör kadar geniş bir ekrana sahip olacaksınız.

Yukarıda yer alan bağlantıdan satın alma yaptığınızda küçük de olsa bir komisyon kazanmaktayız. Bu durum ürünün fiyatını etkilememektedir.

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!“En İyi Elektrikli Scooter Önerileri – 2021” üzerine bir yorum

  1. Cok faydali bir icerik olmus hazirlayan arkadasi tebrik ederim. Uzun zamandir kendime elektrikli scooter ariyordum ama adam akilli bir liste bulamadim. Burada bircok scooter onerisinin olmasi cok iyi olmus. Keske bir de video incelemesi olarak bulunsa sitede. O zaman daha da faydali olabilirdi. Burada bana uymayan tek tes ben yurtdisinda yasiyorum, Turk lirasi fiyatlari bana cok uymuyor fakat sonucta her ulkenin de para biriminden yazamazsiniz sizide anliyorum. Artik teknolojik cihazlari alacagim zaman sitenizi mutlaka ziyaret edecegim. Emeklerinize saglik.

    Cevapla
  2. Merhaba İrfan Bey, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben de sizin gibi elektrikli scooter almayı düşünüyordum ve biraz araştırma yapmak istedim. Fakat çok detaylı bir liste bulamadığım için hepsinden tek tek toplayıp kendim yaptım. Bu tarz listeleri video olarak yapmayı biz de çok isteriz. Kaçırmamak için bizi mutlaka sosyal medya hesaplarımızdan da takip edin. 🙂

    Cevapla

Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.