En İyi Elektrikli Scooter Önerileri – 2023

Ulaşım, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de her dönem sorun oldu ve olmaya da devam ediyor. Toplu taşımaya binseniz sıkışıklık, istenmeyen kokular, geç gelen araçlar canınızı sıkıyor. Bu noktada dünya genelinde yaşanan ulaşım krizleri için çeşitli alternatifler geliştirilemeye başlandı. Bu alternatiflerden birisi de scooter’lar olarak karşımıza çıkıyor. Bu ulaşıma araçlarına son zamanlarda yoğun ilgi gösteriliyor. Bundan dolayı birçok kişi scooter modelleri üzerine araştırma yapıyor. Bizler de u yazımızda sizler için en iyi elektrikli scooter önerilerimizi paylaşacağız.

Eğer ki birkaç kez elektrikli scooter kullandıysanız daha sonrasında “Bende bir tane alsam mı acaba?” diye düşünmeye başlıyorsunuz. İşte tam bu noktada uyarmamız gerekiyor. Evet, oldukça eğlenceli ve ekonomik fakat bunun da detayları var. İhtiyaçlarınızı belirlemeniz için en iyi elektrikli scooter önerileri listesinde birbirinden farklı scooterları ekledik.

Önemli Not: Scooter modellerinin fiyatları zaman içerisinde sıklıkla değişebiliyor. Bunun yanı sıra scooter modellerine gösterilen ilgi, bazı modellerde stok sorunları yaşanmasına sebep olabiliyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz listemizde güncel stoklarda bulunan scooter modellerine yer verdik. Ayrıca bu modellerin güncel minimum/ortalama satış fiyatlarını ekledik. Ancak bu modellerin zaman içerisinde stoklarının tükenebileceğini ve fiyatlarında değişiklik olabileceğini unutmamanız gerekiyor.

Citymate Mini

Citymate Mini

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi elektrikli scooter önerileri listemizin ilk sırasında Citymate Mini yer alıyor. 250W gücünde bir motora sahip olan Citymate Mini, yeterli performansı sayesinde kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

29.4 V batarya voltajına sahip olan scooter, yapılan test sonuçlarına göre 3 saatte şarj edilebiliyor. 20 km/s maksimum hızla performans gösteren scooter, kullanıcılarına 12 km’lik bir menzil sunuyor. Bu da şehir içi scooter kullanıcıları için gayet yeterli bir menzil diyebiliriz.

Scooter, göstermiş olduğu performans ile bazı kullanıcılara hitap etmiyor. Çünkü mini olarak geliştirilen bu scooter modeli, temel olarak çocuklar için uygun diyebiliriz. Çünkü bu modelin maksimumu taşıma kapasitesi 60 kg olarak belirtiliyor.

3 farklı sürüş moduna sahip olan scooter, temel seviyedeki en başarılı scooter modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik Citymate Mini, güncel scooter sektöründe fiyatıyla da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Çünkü Citymate Mini, Türkiye’de 6.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

CityMate Plus Elektrikli Scooter

Citymate Plus

Sizler için hazırlamış olduğumuz listemize bir başka Citymate modeli ile devam ediyoruz. Listemizdeki bir diğer Citymate scooter modeli, 4500mAh batarya kapasitesine sahip ve 250W gücünde olan Citymate Plus oluyor.

4 saatlik bir sürede kendisini şarj edebiliyorsunuz. Tırmanma açısı 15 derece. Bu cihaz 23 km menzile sahip. Ayrıca 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz. 8.5 inç lastikler bu tasarımda da kullanılmış. Bu arada tasarım demişken, ben illa ki siyah istiyorum derseniz siyah rengi de mevcut.

12 kg ağırlığında ve 110 kiloya kadar da taşıma kapasitesine sahip. 3 farklı sürüş modu ve uyku modu olması kendisine biraz daha çekiyor. Dijital göstergesinin olması da oldukça iyi. Giriş-orta seviye scooter modellerinden olan CityMate Plus Elektrikli Scooter için Türkiye’de belirlenen güncel satış fiyatı ise 6.700 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Citymate Gold 350W

Citymate Gold 350W

En iyi scooter modeli önerileri listemizde sırada yer alan model, bir başka Citmate modeli oluyor. Citymate Gold 350W adından da anlayacağınız üzere 350W olarak performans gösteriyor. Fakat bu sizi yanıltmasın. Rakiplerinden güç olarak çok fazla bir farkı yok. Çünkü yine alışık olduğumuz şekilde 25 km/h ile ilerliyor ve 25 km menzile sahip. Motor gücünün fazla olması yokuşları biraz daha rahat çıkmasına olanak tanıyor. 18 derecelik yokuşları rahatlıkla çıkabiliyorsunuz.

Eco, orta ve hızlı olmak üzere üç farklı moda sahip. Bu sayede size uygun olan mod ile ilerleyebilirsiniz. Ayrıca 8.5 inç lastikler disk frenle desteklenmiş. Bu model 13 kg ağırlığında. Bu modeli rakiplerinden ayıran en önemli özelliği ise üst düzey elektrikli scooterlarda bulunan hız sabitleme özelliğinin olması. Citymate Gold 350W, 7.400 TL civarından satılıyor.

Onvo OV-011

Onvo OV-011

Onvo, Türkiye’de en çok tercih edilen elektrikli scooter üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Bu doğrultuda marka, OV-011 modeliyle listemizde kendisine yer bulmayı başardı. 500W gücünde bir motora sahip olan scooter, 45 km menzile sahip. Bunun yanı sıra bu scooter modelinin maksimum hız değeri 40 km/s olarak belirtilmektedir. 150 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan Onvo OV-011, teknik özellikleriyle kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor diyebiliriz.

10 inç lastiklere sahip olan scooter modeli, anahtarla çalışan scooter modellerinden birisidir. Böylece bu modelde gelişmiş bir güvenlik sistemi de yer alıyor diyebiliriz. Mekanik fren sistemine sahip olan Onvo OV-011, 30 derece tırmanma açısına sahip. Ayrıca scooter modelinin batarya voltajı 48 V olarak belirtilmektedir. Orta seviye scooter modellerinden birisi olan Onvo OV-011, Türkiye’de 10.700 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Xiaomi Mi Essential

Xiaomi Mi Essential

Eğer ki iyi bir elektrikli scooter almak istiyorsanız Xiaomi Mi Essential mutlaka incelemeniz gereken bir model. Kendisi Xiaomi’nin başlangıç seviyesi scooterlarından. 12 kg ağırlığa sahip ve 100 kg ağırlığa kadar da taşıyabiliyor. 20 km menzili var ve aynı şekilde saatte 20 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz.%10’luk eğimlerde rahat bir tırmanışa sahip. Ayrıca 250W gücünde. Üründe disk fren kullanılmış ve E-ABS fren sistemine sahip.

Bu scooterın iki önemli özelliği var. Birincisi yalnızca 3 saniye içerisinde katlanabiliyor olması. İkincisi ise rejeneratif bir bataryaya sahip olduğu için sürüş esnasında elinizi gazdan çektiğiniz anda kendisini şarj etmeye başlıyor. Bu sayede 20 km olan menzilini giderek arttırabiliyorsunuz.

Üzerinde bulunan dijital ekranı sayesinde tüm verilerinizi görebilirsiniz. Ayrıca bluetooth üzerinden cep telefonunuza bağlayarak tüm verilerinizi saklayabilirsiniz. Bu güzel ürünün satış fiyatı 7.700 TL civarında. Eğer ki ortalama bir ücret ödeyip maksimum verim almak istiyorsanız Xiaomi Mi Essential size göre.

Volta VT1

Volta VT1

Hazırlamış olduğumuz en iyi scooter önerileri listemize Volta VT1 ile devam ediyoruz. Bu scooter modeline aşina olabilirsiniz. Çünkü cep telefonunuz ile kiralamış olduğunuz elektrikli scooter modellerinin bir çoğunda Volta VT1 kullanılıyor. Buradan da günlük kullanımda ne kadar dayanıklı olduğunu anlayabilirsiniz. Çünkü gün içerisinde birden çok kullanıcı bu elektrikli scooterları kullanıyor.

Kendisi 20 km menzile sahip. %11’lık açıya sahip olan tüm yokuşlardan çıkabiliyor. Tabii bunda yine sizin ağırlığınız da etkili olduğunu söyleyelim. Batarya kısmına gelecek olursak yaklaşık 2-3 saatte bataryasının tamamen dolduğunu görüyoruz. Yani şarjı azken bir kafeye gittiğinizde çayınızı içerken rahatlıkla şarj dolumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Volta VT1 iki farklı kullanım moduna sahip. Bunlardan birisi ECO modu diğeri ise spor modu. Adı üzerinde, eco modu ile bataryanızı daha verimli kullanırken spor modunda batarya gücünden çok hızdan verim alıyorsunuz. Gidon üstünde bulunan tuşlar sayesinde modlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Yine diğer modellerde olduğu gibi katlanabiliyor. Ayrıca ön tarafında bir far ve zil mevcut. Arka tarafta da stop lambası yer alıyor. Yanlardan gelecek tehlikelere karşı da uyarı amaçlı reflektörleri bulunuyor. 8.000 TL civarındaki fiyat etiketi ile fiyat/performans ürünü olduğunu kanıtlıyor.

Xiaomi Himo L2

Xiaomi Himo L2

Teknoloji devi Xiaomi, bir başka scooter modeliyle daha en iyi scooter önerileri listemize girmeyi başardı. Xiamoi Himo L2, Türkiye’de en çok tercih edilen scooter modellerinin başında gelmektedir. 350 W motor gücüne sahip olan scooter, 25 km/s hızıyla kullanıcılarına performans veriyor.

Xiaomi, bu modelde 10.4 Ah batarya akımına sahip bir batarya kullanmayı tercih etti. Bu batarya, yaklaşık 5 saatte tam kapasitede şarj oluyor. Scooter, tam kapasiteli şarjıyla kullanıcılarına 35 km menzil sunuyor. Scooter’ın menzili, bazı kullanıcılar için yetersiz gelebilir. Ancak scooter’ın Xiaomi’nin giriş seviyesi modellerinden birisi olduğunu unutmamak gerekiyor.

18.7 kg ağırlığında olan scooter, maksimum 100 kg taşıma kapasitesine sahip. Özellikleriyle giriş seviyesi scooter kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Xiaomi Himo L2, Türkiye’de 11.500 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor.

Dynamic S2

Dynamic S2

En iyi elektrikli scooter önerileri listesinde oldukça güzel bir ürünle karşınızdayız. Dynamic S2 bu listede mutlaka olması gereken ürünlerden birisiydi. 350W gücündeki motoru rahat bir kullanım sağlıyor. Yaklaşık 30 km menzile sahip. Alüminyum gövdesi hafif olmasını sağlamış çünkü sadece 11 kg ağırlığında. Taşıma kapasitesi ise oldukça iyi. 120 kiloya kadar taşıyabiliyor. 15 derecelik yokuşlarda da rahat bir çıkış sağlıyor.

Sadece üst düzey scooterlarda bulabileceğiniz ön ve arka süspansiyona sahip. Bu da kullanım açısından aslında oldukça önemli. Gidon yüksekliği ayarlanabiliyor. Boyunuza göre aşağı ya da yukarı kaydırabilirsiniz.

Lastikleri ise çok özel çünkü patlamayan lastik türü kullanılmış. Bu sayede yolda kalma derdiniz olmuyor. Önde far, arkada stop lambası ve yanlarda da reflektörler bulunuyor. Bu ürünü satın almak istiyorsanız ödemeniz gereken tutar 11.250 TL’den başlıyor.

Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter

Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter

Listemize yine bir Xiaomi modeli ile devam ediyoruz. Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter oldukça yüksek motor gücüne sahip. Tam 500W! Bu sayede rahat bir ulaşım imkanı sağlıyor. Ayrıca 14 derecelik yokuşları da rahatlıkla çıkabiliyor.

Ürünün kendisi 12 kilo. Taşıma kapasitesi ise 100 kg. Bunun biraz az olduğunu belirtmek lazım. Çünkü sadece kendi ağırlığınızı değil aynı zamanda üzerinizde bulunan ağırlıkları da bu hesaba katmanız gerekiyor. Bir de bataryası değiştirilemiyor. Bu da ayrı bir sorun.

Üzerinde bulunan LED panelden bütün bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Burada batarya bilgileri hız bilgileri gibi bilgileri görmek mümkün. Hız demişken, Xiaomi Mi 1S Elektrikli Scooter 25 km/h ile ilerliyor ve 30 km menzile sahip. 5 saatte de tam olarak şarj oluyor. Bu ürünün fiyatı ise 9.500 TL bandında.

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter

En İyi Elektrikli Scooter - Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter

En iyi elektrikli scooter önerileri listesinin sonlarına geldiğimizde artık kaliteyi biraz daha artırıyoruz. Karşımızda Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter var. Xiaomi Mi Essential’a göre bir tık daha iyi.

Menzil konusunda listede şu ana kadar verdiğimiz elektrikli scooterlar arasındaki en uzun menzile sahip olan elektrikli scooter. 30 km menzile sahip ve 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra 250W motor gücünde ve 14 derecelik yokuşları bu motor gücü sayesinde rahatlıkla çıkabiliyorsunuz.

Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter alüminyum bir yapıya sahip. 8.5 inç lastikleri disk fren ile desteklenmiş durumda. Bunun yanı sıra 5 saatte tam dolum gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu süre biraz fazla.

Ayrıca bu modelin bir de çok özel bir yanı var. Uygulama içerisinden kilitleyebiliyorsunuz. Bu sayede kimse sizin aracınızı siz istemediğiniz sürece kullanamıyor. Oldukça kaliteli olan bu ürünün fiyatı 17.000 TL’den başlıyor.

Voit Sprinter 350W

Voit Sprinter 350W

En iyi elektrikli scooter önerileri listemize bir başka üst seviye scooter modeliyle daha devam ediyoruz. Bu modelimiz, rakiplerine göre cüzdan yakıyor diyebiliriz. Fakat fiyatına gelmeden önce özelliklerine değinmek istiyoruz. Voit Sprinter 350W motor gücünde. 30 km’lik bir menzile sahip ve maksimum 25 km hıza ulaşabiliyor.

Eco, medium ve fast olmak üzere üç farklı sürüm moduna sahip. Alüminyum alaşımlı bir gövdeye sahip. Kendi ağırlığı 13,9 kg. Taşıma kapasitesi ise kendi ağırlığının neredeyse 10 katı, 130 kiloya kadar taşıyabiliyor. Bluetooth üzerinden telefonunuza bağlayarak bütün verilerinize anlık olarak ulaşabiliyorsunuz.

Far, stop lambası, reflektörleri, kornası ve sinyalleri ile sıradan bir taşıt gibi kendini fark ettiriyor. Ayrıca bu sayede size güvenli bir sürüş de sağlıyor. Gidonu da ayarlanabilir durumda. Voit Sprinter 350W oldukça pahalı demiştik. Şu anda 14.500 TL civarından satılıyor.

Xiaomi Mi Pro 2

En İyi Elektrikli Scooter - Xiaomi Mi Pro 2

Listedeki son ürün olan Xiaomi Mi Pro 2 modelini zaten listeye eklemeseydik bu modele haksızlık etmiş olurduk. Çünkü bu model, satın alabileceğiniz en iyi elektrikli scooter modellerinden birisi. Menzili bu zamana kadar listede bulunmayan bir uzunluğa sahip. Tam 45 km menzilde 25 km/h ile ilerleyebiliyorsunuz.

600W gücünde bir motoru var. 20 derecelik yokuşları da rahatlıkla çıkabiliyorsunuz. Pilleri azaldığı zaman yürüyüş moduna geçiş yapıyor. Yürüyüş temposunda yavaş yavaş ilerlemenizi sağlıyor. Yine gidon üzerinde dijital panel bulunuyor ve tüm verilerinizi buradan kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca iOS ve Android uyumlu bir scooter.

Yine daha önceki modelde olduğu gibi sadece 3 saniye içerisinde katlayabiliyorsunuz. Sadece bir tık ağır. 14.2 kg ağırlığında ve 100 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip. Xiaomi Mi Pro 2 oldukça kullanışlı bir ürün ve eğer ki bu ürünü satın almak istiyorsanız ödemeniz gereken ücret 15.000 TL civarında.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.

“En İyi Elektrikli Scooter Önerileri – 2023” üzerine bir yorum

  1. Cok faydali bir icerik olmus hazirlayan arkadasi tebrik ederim. Uzun zamandir kendime elektrikli scooter ariyordum ama adam akilli bir liste bulamadim. Burada bircok scooter onerisinin olmasi cok iyi olmus. Keske bir de video incelemesi olarak bulunsa sitede. O zaman daha da faydali olabilirdi. Burada bana uymayan tek tes ben yurtdisinda yasiyorum, Turk lirasi fiyatlari bana cok uymuyor fakat sonucta her ulkenin de para biriminden yazamazsiniz sizide anliyorum. Artik teknolojik cihazlari alacagim zaman sitenizi mutlaka ziyaret edecegim. Emeklerinize saglik.

  2. Merhaba İrfan Bey, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben de sizin gibi elektrikli scooter almayı düşünüyordum ve biraz araştırma yapmak istedim. Fakat çok detaylı bir liste bulamadığım için hepsinden tek tek toplayıp kendim yaptım. Bu tarz listeleri video olarak yapmayı biz de çok isteriz. Kaçırmamak için bizi mutlaka sosyal medya hesaplarımızdan da takip edin. 🙂

Yorumlar kapalı.