En İyi Klima Önerileri – 2024

Evinize, iş yerinize klima almak istiyorsunuz ve önünüzde yüzlerce belki de binlerce seçenek var. Doğal olarak kafanız karışıyor ve bir türlü karar veremiyorsunuz. Tabii en iyi klima seçeneği hangisi, bulmak zor.

Size öncelikle daha önce hazırlamış olduğumuz “Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” isimli içeriğimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu liste sayesinde önce ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirleme kısmını tamamladıktan sonra zaten bir çok klimayı elemiş olacaksınız. Daha sonrası için aşağıda hazırlamış olduğumuz listeye göz gezdirebilirsiniz.

Liste içerisinde bulunan klimalar farklı özelliklere sahip. Listeyi ucuzdan pahalıya göre sıraladık. Bu sayede kendinize uygun en iyi klima seçeneğini bulabilirsiniz. Ayrıca listemizi oluştururken ürünlere mümkün olduğunca çeşitlilik katmayı hedefledik.

Arçelik 07325 Ekolojik Inverter

Arçelik 07325 Ekolojik Inverter

Arçelik’in 07325 Ekolojik Interter modeli oldukça sade ve şık. Cihazın üzerinde bir adet dijital gösterge var. Ayrıca bu gösterge sayesinde odanın içerisindeki dereceyi rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Soğutma kısmında A++, ısıtma kısmında ise A+ enerji sınıfına dahil. BTU değerlerine baktığımızda ise soğutma kısmında 11.260, ısıtma kısmında ise 7.500 BTU değere sahip. Hızlı soğutma ve nem alma gibi özel fonksiyonları bulunuyor.

Bunlar klimaya artı bir avantaj katıyor. Hatta bunlara ek olarak rahat uyku modu da mevcut. Ayrıca yıkanabilir toz filtresinin olması da büyük avantaj. Arçelik 07325 Ekolojik Inverter klima listemizdeki en ucuz klima oluyor. Özelliklerine göre makul bir fiyata sahip. 17.350 TL civarından satılan klimayı listenize ekleyebilirsiniz.

Vestel Flora Doğa Inverter 092

Vestel Flora Doğa Inverter 092

Vestel’in Flora Doğa Inverter 092 kliması listemizde bulunan en ucuz klimalardan birisi. Sade ve şık bir tasarıma sahip. Üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde klimanın kaç derecede çalıştığını görebilirsiniz. A++ enerji sınıfına dahil. “Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” içeriğimizde bahsetmiş olduğumuz bir BTU (soğutma/ısıtma kapasitesi) konusu vardı hatırlarsanız. Bu ürün için BTU derecesi soğutma için 8690, ısıtma için ise 10.000 değere sahip.

62 dB düzeyinde ses çıkarıyor. Bu da ürünün son derece sessiz çalıştığını gösteriyor bizlere. Ayrıca klima türü olarak da Multi Inverter Klima olarak geçiyor. En ucuz klimalar arasında yer alan bir model için aslında oldukça güzel bir seçenek diyebiliriz. Vestel’in Flora Doğa Inverter 092 modeli yaklaşık 17.200 TL civarında bir fiyata sahip. Listede bulunan en ucuz klima olma adayı olduğunu da tekrar hatırlatmak gerek. Bu fiyata göre gayet güzel bir ürün.

E.C.A. Spylos ESA1312A100

Eca Spylos ESA1312A100

E.C.A. yıllardır klima üreten köklü firmalardan birisi. Listemizde Spylos ESA1312A100 modeli ile yer buluyor. Inverter split klima olarak geçtiğini belirtelim. Isıtma ve soğutma kısmındaki BTU değeri ise 12.000. Eşit miktarda bir performans gösteriyor. Ayrıca ürün A++ enerji sınıfına dahil. Buna ek olarak nem düzenleyici fonksiyonu, anti karbon filtresi, rahat uyku modu ve 5 kademeli fan hızı ile dikkat çekiyor. E.C.A.’nın bu modeli 56 dB ses düzeyine sahip. Gayet sessiz çalıştığını söyleyebiliriz.

E.C.A.‘nın Spylos ESA1312A100 modeli 23.500 TL civarından satılıyor. Özelliklerine bakacak olursak iyi bir klima olduğunu söylemek mümkün. En iyi klima önerileri listesinde bulunması gereken bir klima olduğunu da ekleyelim.

Baymak Elegant Plus 9

Baymak Elegant Plus 9

Yine uzun yıllardır klima konusunda kullanıcıların karşısına çıkan bir marka ile karşınızdayız. Baymak Elegant Plus 9 modeli ile kullanıcıları şık ve modern bir tasarımla karşılıyor. 9.000 BTU değerindeki klima A++ enerji sınıfında. Ayrıca 51 dB gibi düşük bir desibelde çalışıyor. Gizli LED ekranı sayesinde dereceyi ve modları görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra az tuşlu ve rahat kullanımlı bir kumandaya da sahip.

Baymak müşterilerine 5 yıl garanti veriyor. Sessiz mod, ekonomik mod gibi farklı çalışma modlarına sahip. Akıllı temizleme fonksiyonu da bu modelde mevcut. Oldukça kullanışlı ve güzel bir model. Baymak’ın bu kliması şu anda 19.000 TL civarından satılıyor.

Arçelik Ekolojik 09325

Arçelik Ekolojik 09325

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi klima modelleri listemize bir başka Arçelik modeliyle daha devam ediyoruz. Arçelik Ekolojik 09325, oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip. 9.000 BTU soğutma kapasitesine sahip olan klimanın ısıtma kapasitesi ise 11.260 BTU olarak belirtiliyor. 59 dB gibi oldukça düşük bir ses değerine sahip olan klima, A++ soğutma verimliliğine sahip.

Turbo soğutma, nem giderici, hava akım yön ayarı gibi özelliklere sahip olan Arçelik Ekolojik 09325, farklı soğutma kapasitesine sahip olan modelleriyle de kullanıcılarına hizmet veriyor. Arçelik Ekolojik 09325 modelinin 9.000 BTU soğutma kapasitesindeki modeli Türkiye’de 20.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Beko 41205

Beko 41205

Beko 41205 A++ enerji seviyesine sahip bir klima. 12.000 BTU değerinde ısıtma ve soğutma kapasitesine sahip. Ayrıca 65 dB düzeyinde çalışıyor. Listenin üst sıralarında bulunan rakiplerine göre birazcık daha gürültülü çalıştığını söyleyebiliriz.

Ürün split (duvar tipi) türünde bir klima. Oldukça sade bir tasarıma sahip olduğunu da söylemek gerek. Buna ek olarak cihazın farklı işlevleri ve modları bulunuyor. Örneğin turbo soğutma modu, uyku modu ve nem giderici gibi özellikler klimada yer alıyor. Beko tarafından 3 yıl garanti kapsamında. Bu klimayı satın almak için yaklaşık 28.000 TL bir ücret ödemeniz gerekiyor. Beko markasını sevenler için güzel bir alternatif.

Bosch Climate 2000 CL2000-Set 53 WE

en iyi klima önerileri - Bosch Climate 2000 CL2000-Set 53 WE

En iyi klima modelleri listemize Bosch Climate 2000 CL2000-Set 53 WE ile devam ediyoruz. Almanya merkezli teknoloji üreticisi Bosch, soğutma teknolojileri konusunda oldukça başarılı ürünler geliştiriyor. Bosch Climate 2000 CL2000-Set 53 WE, markanın Türkiye’de satın alabileceğiniz en iyi klima modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Bosch Climate 2000 CL2000-Set, 4 farklı soğutma kapasitesine sahip modeliyle kullanıcılarıyla buluşuyor. 18.000 BTU kapasitedeki model, orta segment klima arayan ev kullanıcılarına hitap ediyor diyebiliriz. 1.55 kW güç tüketimi ile karşımıza çıkan klima yıllık ortalama 253 kWh güç tüketiyor. Isıtma moduna da sahip olan klimanın ısıtma kapasitesi ise 19.000 BTU olarak belirtilmektedir. Klima, ısıtma modunda yıllık ortalama 1436 kWh güç tüketiyor.

Bosch, klimada ayarlanabilir fan, hava akım yönü ayarlama, nem giderici gibi özelliklere yer verdi. Bunun yanı sıra klimada kendi kendini temizleme özelliği de mevcut. Tüm bu özellikleriyle Bosch Climate 2000 CL2000-Set 53 WE, 31.000 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Profilo P3ZMX09100

Profilo P3ZMX09100

En iyi klima önerileri listesinde tasarımı ile dikkat çeken bir başka klima karşımızda. Profilo P3ZMX09100 listenin ilk sıralarında yer alan rakiplerine gör biraz daha farklı. Düz beyaz tasarımdan sıyrılmış olan Profilo, P3ZMX09100 modeli siyah beyaz bir tasarıma geçiş yapmış.

38.5 dB değerinde olan klima oldukça sessiz bir şekilde çalışıyor. Nem giderme, donmaya karşı koruma, uyku modu, zamanlayıcı sessiz mod gibi farklı özelliklere sahip. Ayrıca 9.000 BTU değerinde ısıtma ve soğutma sağlıyor.

Bu kadar güzel özelliklerin yanında enerji sınıfı ise biraz düşük kalmış. A sınıfı enerji seviyesine sahip olan klimanın A++ ya da A+++ olması daha güzel olabilirdi. Bunun yanı sıra Profilo kullanıcılarına 3 yıllık bir garanti süresi veriyor. Bu güzel klimanın ücreti ise 23.500 TL civarında.

Mitsubishi SRK45ZSP-S/W

Mitsubishi-SRK45ZSP-SW

En iyi klima listemizde yer alan bir başka model ise Mitsubishi tarafından üretilen SRK45ZSP-S/W modeli oluyor. Serinin en güçlü modeli olan cihaz tam 15.354 BTU değerinde bir soğutma sağlıyor. Ayrıca 17.060 BTU değerindeki ısıtma gücünden de bahsetmek gerek.

Cihazın tasarım açısından ortalama bir konumda bulunduğunu belirtelim. Duvar tipi bir cihaz olan bu klima aynı zamanda Inverter teknolojisine sahip. Cihazın iç ünitesindeki en düşük ses değeri ise 25 dB olarak ifade ediliyor.

Bunun yanı sıra klimanın pek çok özelliği olduğunu söylemek mümkün. Bunların arasında dB değerinden de anlaşılacağı üzere sessiz çalışma, nem giderici, turbo mod, uyku modu ve daha birçok mod bulunuyor. İki farklı renk seçeneği ile satışa çıkan cihazın fiyatı 35.500 TL’den başlıyor.

LG S3-M12JARZA ARTCOOL

LG S3-M12JARZA ARTCOOL en iyi klima

LG tasarım harikası olan S3-M12JARZA ARTCOOL modeli ile müşterilerini kendisine çekiyor. Gri bir renge sahip olan bu klima oldukça şık. A++ enerji sınıfında çalışıyor. 12.000 BTU ısıtma ve soğutma kapasitesine sahip.

Akım enerji kontrolü, jet soğutma, otomatik temizleme, 6 kademeli dikey kanatçık modülü, dört farklı yöne salınım ve çift korumalı filtre gibi özellikler mevcut.

Ayrıca 59 dB değerinde bir ses çıkarıyor. Bunun yanı sıra klimanın en güzel özelliklerinden birisi de cep telefonunuzdan kontrolünü yapabiliyor olmanız. Tasarım harikası LG S3-M12JARZA ARTCOOL‘a sahip olmak istiyorsanız yaklaşık 38.000 TL ödemeniz gerekiyor.

Alarko Flair 18

Alarko Flair en iyi klima

En iyi klima listesi ilerledikçe fiyatlar da giderek artıyor haliyle. Sıradaki klimamız Alarko Flair. Kendisi bir çeşit Inverter klima. Soğutma kapasitesi 15.695 BTU, ısıtma kapasitesi ise 17.742 BTU. Ayrıca 34 dB düzeyinde ses çıkartıyor ki bu oldukça az. Düz beyaz tasarımın içinden geçen altın rengi detay oldukça hoş bir görünüm kazandırmış.

A++ enerji sınıfına sahip olan klimada kendi kendini temizleme fonksiyonu, uyku modu, turbo modu, çocuk kilidi ve ayrıca opsiyonel WiFi modülü bulunuyor. Alarko’nun Flair modeli olan bu güzel klimaya sahip olmak için ödemeniz gereken miktar 37.000 TL.

Daikin Emura FTXJ25MS

Daikin Emura FTXJ25MS en iyi klima

Daikin Emura FTXJ25MS herhalde modern klimanın mucidi Willis Carrier’ı oldukça mutlu ederdi. Çünkü kendisi tam bir tasarım harikası. Daiken bu modelinde 9.000 BTU ısıtma ve soğutma değerine sahip. A+++ enerji sınıfında çalışıyor. Yani oldukça az enerji tüketimine sahip.

Bunun yanı sıra alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Bu tasarım sayesinde yatay kanatlar gözükmüyor. Üzerinde bulunan ve Daiken Eye adını verdikleri kısımda ise her mod için farklı bir renge sahip ışıklandırma bulunuyor. Bu sayede hangi modda çalıştığını görebiliyorsunuz. Ayrıca titanyum apatit hava filtresine sahip. Kullanıcılarına Daikin güvencesini sonuna kadar hissettiriyorlar. Çünkü tam 6 yıl garanti kapsamında. Fakat bu tasarım harikası klima biraz pahalı. Zaten bu özellikler ile de en ucuz klima olmasını bekleyemezdik.

Kendisini evinizin baş köşesinde ağırlamak isterseniz ödemeniz gereken miktar 50.000 TL civarında. Buna ek olarak ürünün farklı BTU değerlerindeki sürümleri de mevcut. Ancak o modellerde fiyatın daha yüksek olduğunu belirtelim.

En İyi Klima Modelleri: Genel Değerlendirme

Klimalar, gelişen teknolojiyle birlikte oldukça gelişmiş yapılarda kullanıcılarına hizmet veriyorlar. Bu doğrultuda teknoloji kullanıcıları, klimaları evlerinden iş yerlerine kadar çok çeşitli alanlarda kullanmaktadırlar. Geçmiş senelerde temel olarak soğutma görevi gören klimalar, artık ısıtma görevini de karşılamaktadırlar.

Klima üretici sayısıyla birlikte klima modeli sayısında da önemli bir artış yaşanmıştır. Bundan dolayı yeni bir klima satın almayı düşünen kişiler, en iyi klima hangisi diye merak etmektedirler. Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi klima modelleri listemize yer vermeye çalıştık. Listemizde her bütçeye ve seviyeye uygun klima modeline yer verdik. Böylece hazırlamış olduğumuz listemize göz atarak sizler için en uygun klima modelini kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.