En İyi Klima Önerileri – 2022

Evinize, iş yerinize klima almak istiyorsunuz ve önünüzde yüzlerce belki de binlerce seçenek var. Doğal olarak kafanız karışıyor ve bir türlü karar veremiyorsunuz. Tabii en iyi klima seçeneği hangisi, bulmak zor.Size öncelikle daha önce hazırlamış olduğumuz “Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” isimli içeriğimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu liste sayesinde önce ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirleme kısmını tamamladıktan sonra zaten bir çok klimayı elemiş olacaksınız. Daha sonrası için aşağıda hazırlamış olduğumuz listeye göz gezdirebilirsiniz.

Liste içerisinde bulunan klimalar farklı özelliklere sahip. Listeyi ucuzdan pahalıya göre sıraladık. Bu sayede kendinize uygun en iyi klima seçeneğini bulabilirsiniz. Ayrıca listemizi oluştururken ürünlere mümkün olduğunca çeşitlilik katmayı hedefledik.

Arçelik 07325 Ekolojik Inverter (En Ucuz Klima)

Arçelik 07325 Ekolojik Inverter

Arçelik’in 07325 Ekolojik Interter modeli oldukça sade ve şık. Cihazın üzerinde bir adet dijital gösterge var. Ayrıca bu gösterge sayesinde odanın içerisindeki dereceyi rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Soğutma kısmında A++, ısıtma kısmında ise A+ enerji sınıfına dahil. BTU değerlerine baktığımızda ise soğutma kısmında 11.260, ısıtma kısmında ise 7.500 BTU değere sahip. Hızlı soğutma ve nem alma gibi özel fonksiyonları bulunuyor.

Bunlar klimaya artı bir avantaj katıyor. Hatta bunlara ek olarak rahat uyku modu da mevcut. Ayrıca yıkanabilir toz filtresinin olması da büyük avantaj.

Arçelik 07325 Ekolojik Inverter klima listemizdeki en ucuz klima oluyor. Özelliklerine göre makul bir fiyata sahip. 8.200 TL civarından satılan klimayı listenize ekleyebilirsiniz.

Vestel Flora Doğa Inverter 092

Vestel Flora Doğa Inverter 092

Vestel’in Flora Doğa Inverter 092 kliması listemizde bulunan en ucuz klimalardan birisi. Sade ve şık bir tasarıma sahip. Üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde klimanın kaç derecede çalıştığını görebilirsiniz. A++ enerji sınıfına dahil.

“Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” içeriğimizde bahsetmiş olduğumuz bir BTU (soğutma/ısıtma kapasitesi) konusu vardı hatırlarsanız. Bu ürün için BTU derecesi soğutma için 8690, ısıtma için ise 10.000 değere sahip.

62 dB düzeyinde ses çıkarıyor. Bu da ürünün son derece sessiz çalıştığını gösteriyor bizlere. Ayrıca klima türü olarak da Multi Inverter Klima olarak geçiyor. En ucuz klimalar arasında yer alan bir model için aslında oldukça güzel bir seçenek diyebiliriz.

Vestel’in Flora Doğa Inverter 092 modeli yaklaşık 8.250 TL civarında bir fiyata sahip. Listede bulunan en ucuz klima olma adayı olduğunu da tekrar hatırlatmak gerek. Bu fiyata göre gayet güzel bir ürün.

E.C.A. Spylos ESA1312A100

Eca Spylos ESA1312A100

E.C.A. yıllardır klima üreten köklü firmalardan birisi. Listemizde Spylos ESA1312A100 modeli ile yer buluyor. Inverter split klima olarak geçtiğini belirtelim. Isıtma ve soğutma kısmındaki BTU değeri ise 12.000. Eşit miktarda bir performans gösteriyor. Ayrıca ürün A++ enerji sınıfına dahil.

Buna ek olarak nem düzenleyici fonksiyonu, anti karbon filtresi, rahat uyku modu ve 5 kademeli fan hızı ile dikkat çekiyor. E.C.A.’nın bu modeli 56 dB ses düzeyine sahip. Gayet sessiz çalıştığını söyleyebiliriz.

E.C.A.‘nın Spylos ESA1312A100 modeli 8.500 TL civarından satılıyor. Özelliklerine bakacak olursak iyi bir klima olduğunu söylemek mümkün. En iyi klima önerileri listesinde bulunması gereken bir klima olduğunu da ekleyelim.

Baymak Elegant Plus 9

Baymak Elegant Plus 9

Yine uzun yıllardır klima konusunda kullanıcıların karşısına çıkan bir marka ile karşınızdayız. Baymak Elegant Plus 9 modeli ile kullanıcıları şık ve modern bir tasarımla karşılıyor.

9.000 BTU değerindeki klima A++ enerji sınıfında. Ayrıca 51 dB gibi düşük bir desibelde çalışıyor. Gizli LED ekranı sayesinde dereceyi ve modları görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra az tuşlu ve rahat kullanımlı bir kumandaya da sahip.

Baymak müşterilerine 5 yıl garanti veriyor. Sessiz mod, ekonomik mod gibi farklı çalışma modlarına sahip. Akıllı temizleme fonksiyonu da bu modelde mevcut. Oldukça kullanışlı ve güzel bir model. Baymak’ın bu kliması şu anda 8.550 TL civarından satılıyor.

Samsung AR5000H AR12TXHQBWK/SK

Samsung AR5000H AR12TXHQBWK/SK

Samsung’un AR5000H AR12TXHQBWK/SK model kliması A++ enerji sınıfında ve 12.000 BTU değerinde. Duvar tipi klima olarak kullanılıyor. Beyaz ve sade bir tasarıma sahip.

Havanın kalitesini artıran ve kötü kokuları önleyen filtreleri ortamı daha da hijyenik bir hale getiriyor. Ayrıca filtreleri takıp çıkartması oldukça kolay. Bu sayede temizlik konusunda zorluk çekmiyorsunuz.

Rakiplerine göre çok daha sessiz çalışıyor. Ürünün 40 dB değerinde bir ses ürettiğini ifade ediliyor. Güney Kore kökenli Samsung bu cihazı için kullanıcılarına 3 yıl garanti süresi veriyor.

Eğer bu klimayı satın almak isterseniz 9.200 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca dilerseniz bu klimanın biraz daha düşük özelliklere sahip modelini de tercih edebilirsiniz. O modelde ise 9.000 BTU değeri bulunuyor.

Demirdöküm Kion 12

Demirdöküm Kion 12

Yılların eskitemediği Demirdöküm markası bildiğiniz üzere klima üretimi de yapıyor. En iyi klima önerileri listesinde ise olmazsa olmaz markalar arasında yer alıyor. Listemizde yer alan model ise Demirdöküm Kion 12 oluyor.

Demirdöküm Kion 12 modeli A++ enerji sınıfında yer alıyor. 12.000 BTU değerine sahip ve 59 dB ses düzeyine sahip. Rakiplerine göre daha gürültülü çalıştığını söyleyebiliriz. Duvar tipi (split) klima türünde olduğunu da belirtelim.

Tam beyaz yerine biraz daha kırık beyaz rengi kullanılmış. Bunun yanı sıra klimanın üst tarafında da kristal dokular işlenmiş. Demirdöküm Kion 12 modelini satın almak isteyenleri 9.200 TL civarında bir fiyat karşılıyor.

Buna ek olarak Kion serisinde farklı BTU değerlerine sahip klimalar da mevcut. Bu nedenle daha yüksek ya da daha düşük BTU’lu bir model de tercih etmek mümkün.

Beko 41205

Beko 41205

Beko 41205 A++ enerji seviyesine sahip bir klima. 12.000 BTU değerinde ısıtma ve soğutma kapasitesine sahip. Ayrıca 65 dB düzeyinde çalışıyor. Listenin üst sıralarında bulunan rakiplerine göre birazcık daha gürültülü çalıştığını söyleyebiliriz.

Ürün split (duvar tipi) türünde bir klima. Oldukça sade bir tasarıma sahip olduğunu da söylemek gerek. Buna ek olarak cihazın farklı işlevleri ve modları bulunuyor. Örneğin turbo soğutma modu, uyku modu ve nem giderici gibi özellikler klimada yer alıyor.

Beko tarafından 3 yıl garanti kapsamında. Bu klimayı satın almak için yaklaşık 9.400 TL bir ücret ödemeniz gerekiyor. Beko markasını sevenler için güzel bir alternatif.

Bosch B1ZMX12407

Bosch B1Zmx12407 en iyi klima

Yine farklı bir tasarıma sahip klima ile en iyi klima önerileri listesinde karşınızdayız. Bosch B1Zmx12407 modeli de Profilo gibi siyah beyaz bir tasarıma sahip. Hatta siyah kısmında piyano siyah rengi kullanılmış. Bu da kendisini oldukça karizmatik gösteriyor.13.000 BTU değerinde sıcaklık ve 12.000 BTU değerinde de soğutma sağlıyor. A++ enerji sınıfına dahil. Ses konusunda ise kullanıcılarını üzmüyor. Çünkü sadece 28 dB şiddetinde çalışıyor.

Bosch B1ZMX12407 hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu, üfleme konum ayarı, soğutucu gaz kaçağı tespiti, 12 farklı fan hızı ve iki yönlü üfleme tekniği gibi farklı özelliklere sahip. Bu klimayı almak isteyenler biraz kesenin ağzını açmak zorunda. Çünkü 11.800 TL civarından satılıyor.

Samsung AR9500T Fast Cooling 18

Samsung-AR9500T-Fast-Cooling-18

En iyi klima önerileri listemizde yer alan ikinci Samsung modeli ise AR9500T Fast Cooling 18 oluyor. Özellikleri dikkat çeken cihaz aynı zamanda düşük ses basıncı ile de kullanıcılarını mutlu ediyor.

Samsung AR9500T Fast Cooling 18, 17.061 BTU değerindeki soğutma kapasitesi ile A++ verimliliğine sahip. Cihaz aynı zamanda 20.473 BTU değerinde ısıtma performansı sergiliyor. Ayrıca 28 dB ses basıncı ile de başarılı bir performansa sahip olduğunu söylemek mümkün.

Buna ek olarak cihaz pek çok moda sahip. Duvar tipi bir Inverter klima olan Samsung AR9500T Fast Cooling 18, kendi kendini temizleme, uyku ve turbo modu gibi özellikler ile de dikkat çekiyor. Bu modelin fiyatı ise 13.000 TL olarak belirtiliyor.

Profilo P3ZMX09100

Profilo P3ZMX09100

En iyi klima önerileri listesinde tasarımı ile dikkat çeken bir başka klima karşımızda. Profilo P3ZMX09100 listenin ilk sıralarında yer alan rakiplerine gör biraz daha farklı. Düz beyaz tasarımdan sıyrılmış olan Profilo, P3ZMX09100 modeli siyah beyaz bir tasarıma geçiş yapmış.

38.5 dB değerinde olan klima oldukça sessiz bir şekilde çalışıyor. Nem giderme, donmaya karşı koruma, uyku modu, zamanlayıcı sessiz mod gibi farklı özelliklere sahip. Ayrıca 9.000 BTU değerinde ısıtma ve soğutma sağlıyor.

Bu kadar güzel özelliklerin yanında enerji sınıfı ise biraz düşük kalmış. A sınıfı enerji seviyesine sahip olan klimanın A++ ya da A+++ olması daha güzel olabilirdi. Bunun yanı sıra Profilo kullanıcılarına 3 yıllık bir garanti süresi veriyor. Bu güzel klimanın ücreti ise 13.000 TL civarında.

Mitsubishi SRK45ZSP-S/W

Mitsubishi-SRK45ZSP-SW

En iyi klima listemizde yer alan bir başka model ise Mitsubishi tarafından üretilen SRK45ZSP-S/W modeli oluyor. Serinin en güçlü modeli olan cihaz tam 15.354 BTU değerinde bir soğutma sağlıyor. Ayrıca 17.060 BTU değerindeki ısıtma gücünden de bahsetmek gerek.

Cihazın tasarım açısından ortalama bir konumda bulunduğunu belirtelim. Duvar tipi bir cihaz olan bu klima aynı zamanda Inverter teknolojisine sahip. Cihazın iç ünitesindeki en düşük ses değeri ise 25 dB olarak ifade ediliyor.

Bunun yanı sıra klimanın pek çok özelliği olduğunu söylemek mümkün. Bunların arasında dB değerinden de anlaşılacağı üzere sessiz çalışma, nem giderici, turbo mod, uyku modu ve daha birçok mod bulunuyor. İki farklı renk seçeneği ile satışa çıkan cihazın fiyatı 14.750 TL’den başlıyor.

LG S3-M12JARZA ARTCOOL

LG S3-M12JARZA ARTCOOL en iyi klima

LG tasarım harikası olan S3-M12JARZA ARTCOOL modeli ile müşterilerini kendisine çekiyor. Gri bir renge sahip olan bu klima oldukça şık. A++ enerji sınıfında çalışıyor. 12.000 BTU ısıtma ve soğutma kapasitesine sahip.

Akım enerji kontrolü, jet soğutma, otomatik temizleme, 6 kademeli dikey kanatçık modülü, dört farklı yöne salınım ve çift korumalı filtre gibi özellikler mevcut.

Ayrıca 59 dB değerinde bir ses çıkarıyor. Bunun yanı sıra klimanın en güzel özelliklerinden birisi de cep telefonunuzdan kontrolünü yapabiliyor olmanız. Tasarım harikası LG S3-M12JARZA ARTCOOL‘a sahip olmak istiyorsanız yaklaşık 15.000 TL ödemeniz gerekiyor.

Alarko Flair 18

Alarko Flair en iyi klima

En iyi klima listesi ilerledikçe fiyatlar da giderek artıyor haliyle. Sıradaki klimamız Alarko Flair. Kendisi bir çeşit Inverter klima. Soğutma kapasitesi 15.695 BTU, ısıtma kapasitesi ise 17.742 BTU. Ayrıca 34 dB düzeyinde ses çıkartıyor ki bu oldukça az. Düz beyaz tasarımın içinden geçen altın rengi detay oldukça hoş bir görünüm kazandırmış.

A++ enerji sınıfına sahip olan klimada kendi kendini temizleme fonksiyonu, uyku modu, turbo modu, çocuk kilidi ve ayrıca opsiyonel WiFi modülü bulunuyor. Alarko’nun Flair modeli olan bu güzel klimaya sahip olmak için ödemeniz gereken miktar 16.000 TL.

Daikin Emura FTXJ25MS (En İyi Klima Önerimiz)

Daikin Emura FTXJ25MS en iyi klima

Daikin Emura FTXJ25MS herhalde modern klimanın mucidi Willis Carrier’ı oldukça mutlu ederdi. Çünkü kendisi tam bir tasarım harikası. Daiken bu modelinde 9.000 BTU ısıtma ve soğutma değerine sahip. A+++ enerji sınıfında çalışıyor. Yani oldukça az enerji tüketimine sahip.

Bunun yanı sıra alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Bu tasarım sayesinde yatay kanatlar gözükmüyor. Üzerinde bulunan ve Daiken Eye adını verdikleri kısımda ise her mod için farklı bir renge sahip ışıklandırma bulunuyor. Bu sayede hangi modda çalıştığını görebiliyorsunuz. Ayrıca titanyum apatit hava filtresine sahip.

Kullanıcılarına Daikin güvencesini sonuna kadar hissettiriyorlar. Çünkü tam 6 yıl garanti kapsamında. Fakat bu tasarım harikası klima biraz pahalı. Zaten bu özellikler ile de en ucuz klima olmasını bekleyemezdik.

Kendisini evinizin baş köşesinde ağırlamak isterseniz ödemeniz gereken miktar 26.200 TL civarında. Buna ek olarak ürünün farklı BTU değerlerindeki sürümleri de mevcut. Ancak o modellerde fiyatın daha yüksek olduğunu belirtelim.Sizlere en iyi klima önerileri listesi ile klima alışverişiniz öncesinde birkaç fikir vermek istedik. Umarız bu listemiz sizin için faydalı olmuştur. Ayrıca listede görmek istediğiniz başka klima modelleri varsa onları da bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Samsung Odyssey Neo G9 - 49

Hayalinizdeki oyun dünyası gerçek oldu. 49 inç DQHD çözünürlük ile inanılmaz derecede ayrıntılı ve net görüntüler sunabilen yan yana duran iki QDH monitör kadar geniş bir ekrana sahip olacaksınız.

Yukarıda yer alan bağlantıdan satın alma yaptığınızda küçük de olsa bir komisyon kazanmaktayız. Bu durum ürünün fiyatını etkilememektedir.

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.