En İyi Klima Önerileri – 2021

Evinize, iş yerinize klima almak istiyorsunuz ve önünüzde yüzlerce belki de binlerce seçenek var. Doğal olarak kafanız karışıyor ve bir türlü karar veremiyorsunuz. Tabii en iyi klima seçeneği hangisi, bulmak zor.Size öncelikle daha önce hazırlamış olduğumuz “Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” isimli içeriğimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu liste sayesinde önce ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirleme kısmını tamamladıktan sonra zaten bir çok klimayı elemiş olacaksınız. Daha sonrası için aşağıda hazırlamış olduğumuz listeye göz gezdirebilirsiniz.

Liste içerisinde bulunan klimalar farklı özelliklere sahip. Listeyi ucuzdan pahalıya göre sıraladık. Bu sayede kendinize uygun en iyi klima seçeneğini bulabilirsiniz. Ayrıca listemizi oluştururken ürünlere mümkün olduğunca çeşitlilik katmayı hedefledik.

Vestel Flora Doğa Inverter 092 (En Ucuz Klima)

Vestel Flora Doğa Inverter 092

Vestel’in Flora Doğa Inverter 092 kliması listemizde bulunan en ucuz klima. Sade ve şık bir tasarıma sahip. Üzerinde bulunan dijital gösterge sayesinde klimanın kaç derecede çalıştığını görebilirsiniz. A++ enerji sınıfına dahil.“Klima Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” içeriğimizde bahsetmiş olduğumuz bir BTU (soğutma/ısıtma kapasitesi) konusu vardı hatırlarsanız. Bu ürün için BTU derecesi soğutma için 8690, ısıtma için ise 10.000 değere sahip.

62 dB düzeyinde ses çıkarıyor. Bu da ürünün son derece sessiz çalıştığını gösteriyor bizlere. Ayrıca klima türü olarak da Multi Inverter Klima olarak geçiyor. En ucuz klima için aslında oldukça güzel bir seçenek diyebiliriz.

Vestel’in Flora Doğa Inverter 092 modeli yaklaşık 3.500 TL civarında bir fiyata sahip. Listede bulunan en ucuz klima olduğunu da tekrar hatırlatmak gerek. Bu fiyata göre gayet güzel bir ürün.

Arçelik 07325 Ekolojik Inverter

Arçelik 07325 Ekolojik Inverter

Arçelik’in 07325 Ekolojik Interter modeli de aslında Vestel’in tasarımı gibi oldukça sade ve şık. Yine üzerinde dijital gösterge var. Ayrıca bu gösterge sayesinde dereceyi rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Soğutma kısmında A++, ısıtma kısmında ise A+ enerji sınıfına dahil. BTU değerlerine baktığımızda ise soğutma kısmında 11.260, ısıtma kısmında ise 7.500 BTU değere sahip. Hızlı soğutma ve nem alma gibi özel fonksiyonları bulunuyor.

Bunlar klimaya artı bir avantaj katıyor. Hatta bunlara ek olarak rahat uyku modu da mevcut. Ayrıca yıkanabilir toz filtresinin olması da büyük avantaj.

Arçelik 07325 Ekolojik Inverter klima en ucuz klima olmamasına rağmen özelliklerine göre aslında oldukça uygun bir fiyata sahip. 3.750 TL civarından satılan klimayı listenize ekleyebilirsiniz.

E.C.A. Spylos ESA1312A100

Eca Spylos ESA1312A100

E.C.A. yıllardır klima üreten köklü firmalardan birisi. Listemizde Spylos ESA1312A100 modeli ile yer buluyor. Inverter split klima olarak geçiyor. Isıtma ve soğutma kısmındaki BTU değeri 12.000. Eşit miktarda hizmet sağlıyor. A++ enerji sınıfına dahil.

Ayrıca nem düzenleyici fonksiyonu, anti karbon filtresi, rahat uyku modu ve 5 kademeli fan hızı ile dikkat çekiyor. E.C.A.’nın bu modeli 56 dB ses düzeyine sahip. Gayet sessiz çalıştığını söyleyebiliriz.

E.C.A.‘nın Spylos ESA1312A100 modeli 3.950 TL civarından satılıyor. Özelliklerine bakacak olursak iyi bir klima olduğunu söyleyebiliriz. En iyi klima önerileri listesinde bulunması gereken bir klima.

Hotpoint Ariston Pure Plus SPIW309A3HP

Hotpoint Ariston Pure Plus SPIW309A3HP

Sırada bir çok özelliğie sahip ve enerji sınıfı yüksek bir klima var. En iyi klima önerileri listesinde artık giderek artan fonksiyonlar gözümüze çarpıyor. Hotpoint Ariston Pure Plus SPIW309A3HP ise çıtayı bir tık daha arttıran bir klima.

Hotpoint Ariston Pure Plus SPIW309A3HP A+++ enerji sınıfına sahip bir klima. Duvar tipi klimalar arasında en iyilerinden birisi diyebiliriz. Sade bir tasarıma sahip. Üzerinde bulunan dijital gösterge ile modları ve dereceyi görmeniz mümkün. 9.000 BTU soğutma ve ısıtma kapasitesinde sahip.

Oldukça güzel bir özellik bu klima ile beraber hayatınıza giriyor. Klima ve kumanda üzerinde bulunan akıllı sensörler Round U tuşuna bastığınızda aktifleşiyor. Bu sayede etrafınızdaki havayı algılayarak iç üniteye gönderiyor. Böylelikle klima ideal sıcaklığı ve nemi kullanıcı için ayarlıyor.

Bunların yanı sıra Smart Sleep teknolojisine sahip. Bu teknoloji sayesinde 4 farklı uyku modundan size en uygun olanını seçiyor. Sessiz moda geçerek %30 daha düşük desibel ile çalışıyor ve klima üzerinde bulunan LED aydınlatmalı göstergeleri kapatıyor. Oldukça güzel özelliklere sahip olan bu klimanın fiyatı 4.000 TL civarında. Fakat Hotpoint Ariston Pure Plus SPIW309A3HP parasını kesinlikle hak ediyor.

Baymak Elegant Plus 9

Baymak Elegant Plus 9

Yine uzun yıllardır klima konusunda kullanıcıların karşısına çıkan bir marka ile karşınızdayız. Baymak Elegant Plus 9 modeli ile kullanıcıları şık ve modern bir tasarımla karşılıyor. 9.000 BTU değerindeki klima A++ enerji sınıfında. Ayrıca 51 dB gibi düşük bir desibelde çalışıyor. Gizli LED ekranı sayesinde dereceyi ve modları görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra az tuşlu ve rahat kullanımlı bir kumandaya da sahip.

Baymak müşterilerine 5 yıl garanti veriyor. Sessiz mod, ekonomik mod gibi farklı çalışma modlarına sahip. Akıllı temizleme fonksiyonu da bu modelde mevcut. Oldukça kullanışlı ve güzel bir model. Baymak’ın bu kliması şu anda 4.100 TL civarından satılıyor.

Beko 41205

Beko 41205

Beko 41205 A++ enerji seviyesine sahip bir klima. 12.000 BTU değerinde ısıtma ve soğutma kapasitesine sahip. Ayrıca 65 dB düzeyinde çalışıyor. Listenin üst sıralarında bulunan rakiplerine göre birazcık daha gürültülü çalıştığını söyleyebiliriz. Split (duvar tipi) türünde bir klima. Oldukça sade bir tasarıma sahip Beko 41205.

Beko tarafından 3 yıl garanti kapsamında. Bu klimayı satın almak için yaklaşık 4.100 TL bir ücret ödemeniz gerekiyor. Beko markasını sevenler için güzel bir alternatif.

Samsung AR5000H AR12TXHQBWK/SK

Samsung AR5000H AR12TXHQBWK/SK

Samsung’un AR5000H AR12TXHQBWK/SK model kliması A++ enerji sınıfında ve 12.000 BTU değerinde. Duvar tipi klima olarak kullanılıyor. Beyaz ve sade bir tasarıma sahip. Havanın kalitesini artıran ve kötü kokuları önleyen filtreleri ortamı daha da hijyenik bir hale getiriyor. Ayrıca filtreleri takıp çıkartması oldukça kolay. Bu sayede temizlik konusunda zorluk çekmiyorsunuz.

Rakiplerine göre daha sessiz çalışıyor. Çünkü 40 dB değerinde. Güney Kore kökenli Samsung bu cihazı için kullanıcılarına 3 yıl garanti süresi veriyor. Eğer bu klimayı satın almak isterseniz 4.300 TL civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Profilo P3ZMX09100

Profilo P3ZMX09100

En iyi klima önerileri listesinde tasarımı ile dikkat çeken bir klima karşımızda. Profilo P3ZMX09100 listenin ilk sıralarında yer alan rakiplerine gör biraz daha farklı. Düz beyaz tasarımdan sıyrılmış olan Profilo, P3ZMX09100 modeli siyah beyaz bir tasarıma geçiş yapmış. 38.5 dB değerinde olan klima oldukça sessiz bir şekilde çalışıyor. Nem giderme, donmaya karşı koruma, uyku modu, zamanlayıcı sessiz mod gibi farklı özelliklere sahip.

9.000 BTU değerinde ısıtma ve soğutma sağlıyor. Bu kadar güzel özelliklerin yanında enerji sınıfı ise biraz düşük kalmış. A sınıfı enerji seviyesine sahip olan klimanın A++ ya da A+++ olması daha güzel olabilirdi. Bunun yanı sıra Profilo kullanıcılarına 3 yıllık bir garanti süresi veriyor. Bu güzel klimanın ücreti ise 4.275 TL civarında.

Demirdöküm Kion 12

Demirdöküm Kion 12

Yılların eskitemediği Demirdöküm markası bildiğiniz üzere klima üretimi de yapıyor. En iyi klima önerileri listesinde olmazsa olmazdı. Demirdöküm Kion 12 A++ enerji sınıfında yer alıyor. 12.000 BTU değerine sahip ve 59 dB ses düzeyine sahip. Rakiplerine göre daha gürültülü çalıştığını söyleyebiliriz. Duvar tipi (split) klima türünde.

Tam beyaz yerine biraz daha kırık beyaz rengi kullanılmış. Bunun yanı sıra klimanın üst tarafında da kristal dokular işlenmiş. Demirdöküm Kion 12 modelini satın almak isteyenler klimayı 4.350 TL civarında bulabilirsiniz.

Siemens S1ZMI12406

Siemens S1ZMI12406

Klimalar konusunda bir uzman marka da Siemens. S1ZMI12406 modeli ile aslında orta bütçeli bir klima diyebiliriz. Duvar tipi olarak kullanılıyor. 12.000 BTU değerinde ısıtma ve soğutma değerine sahip. Ayrıca 29 dB gibi düşük oranda ses ile çalışıyor. Sessiz klimaları sevenler için güzel bir alternatif.Siemens S1ZMI12406 tam 12 farklı fan ayarına sahip. A++ enerji sınıfında çalışıyor. Siemens tarafından da 3 yıl garanti kapsamında. Bu klimaya sahip olmak için ödemeniz gereken miktar 5.700 TL civarında.

Bosch B1Zmx12407

Bosch B1Zmx12407 en iyi klima

Yine farklı bir tasarıma sahip klima ile en iyi klima önerileri listesinde karşınızdayız. Bosch B1Zmx12407 modeli de Profilo gibi siyah beyaz bir tasarıma sahip. Hatta siyah kısmında piyano siyah rengi kullanılmış. Bu da kendisini oldukça karizmatik gösteriyor.

12.000 BTU değerinde sıcaklık ve 18.000 BTU değerinde de soğutma sağlıyor. A++ enerji sınıfına dahil. Ses konusunda ise kullanıcılarını üzmüyor. Çünkü sadece 25 dB şiddetinde çalışıyor.

Bosch B1Zmx12407 hata teşhis ve otomatik koruma fonksiyonu, üfleme konum ayarı, soğutucu gaz kaçağı tespiti, 12 farklı fan hızı ve iki yönlü üfleme tekniği gibi farklı özelliklere sahip. Bu klimayı almak isteyenler biraz kesenin ağzını açmak zorunda. Çünkü 6.500 TL civarından satılıyor.

Alarko Flair

Alarko Flair en iyi klima

En iyi klima listesi ilerledikçe fiyatlar da giderek artıyor haliyle. Sıradaki klimamız Alarko Flair. Kendisi bir çeşit Inverter klima. Soğutma kapasitesi 17.742 BTU, ısıtma kapasitesi ise 18.424 BTU. Ayrıca 34 dB düzeyinde ses çıkartıyor ki bu oldukça az. Düz beyaz tasarımın içinden geçen altın rengi detay oldukça hoş bir görünüm kazandırmış.

A++ enerji sınıfına sahip olan klimada kendi kendini temizleme fonksiyonu, uyku modu, turbo modu, çocuk kilidi ve ayrıca opsiyonel WiFi modülü bulunuyor. Alarko’nun Flair modeli olan bu güzel klimaya sahip olmak için ödemeniz gereken miktar 7.100 TL.

LG S3-M12JARZA ARTCOOL

LG S3-M12JARZA ARTCOOL en iyi klima

LG tasarım harikası olan S3-M12JARZA ARTCOOL modeli ile müşterilerini kendisine çekiyor. Gri bir renge sahip olan bu klima oldukça şık. A++ enerji sınıfında çalışıyor. 12.000 BTU ısıtma ve soğutma kapasitesine sahip. Akım enerji kontrolü, jet soğutma, otomatik temizleme, 6 kademeli dikey kanatçık modülü, dört farklı yöne salınım ve çift korumalı filtre gibi özellikler mevcut.

Ayrıca 59 dB değerinde bir ses çıkarıyor. Bunun yanı sıra klimanın en güzel özelliklerinden birisi de cep telefonunuzdan kontrolünü yapabiliyor olmanız. Tasarım harikası LG S3-M12JARZA ARTCOOL‘a sahip olmak istiyorsanız yaklaşık 7.300 TL ödemeniz gerekiyor.

Daikin Emura FTXJ25MS

Daikin Emura FTXJ25MS en iyi klima

Daikin Emura FTXJ25MS herhalde modern klimanın mucidi Willis Carrier’ı oldukça mutlu ederdi. Çünkü kendisi tam bir tasarım harikası. Daiken bu modelinde 9.000 BTU ısıtma ve soğutma değerine sahip. A+++ enerji sınıfında çalışıyor. Yani oldukça az enerji tüketimine sahip.

Bunun yanı sıra alışılmışın dışında bir tasarıma sahip. Bu tasarım sayesinde yatay kanatlar gözükmüyor. Üzerined bulunan ve Daiken Eye adını verdikleri kısımda ise her mod için farklı bir renge sahip ışıklandırma bulunuyor. Bu sayede hangi modda çalıştığını görebiliyorsunuz. Ayrıca titanyum apatit hava filtresine sahip.

Kullanıcılarına Daiken güvencesini sonuna kadar hissettiriyorlar. Çünkü tam 6 yıl garanti kapsamında. Fakat bu tasarım harikası klima biraz pahalı. Zaten bu özellikler ile de en ucuz klima olmasını bekleyemezdik. Kendisini evinizin baş köşesinde ağırlamak isterseniz ödemeniz gereken miktar 10.500 TL civarında.

Sizlere en iyi klima önerileri listesi ile klima alışverişiniz öncesinde birkaç fikir vermek istedik. Umarız bu listemiz sizin için faydalı olmuştur. Ayrıca listede görmek istediğiniz başka klima modelleri varsa onları da bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!Yorum yapın

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.