E3 2021’de Tanıtılan En İyi 10 Oyun

Geçtiğimiz günlerde sona eren E3 2021’de yeni oyunlar tanıtıldı. Bu oyunlar arasından öne çıkanları ve ilgimizi çekenleri sizin için derledik. Gelin, E3 2021’de Tanıtılan en iyi 10 oyuna birlikte bakalım.

A Plague Tale: Requiem

2019’da çıkan A Plague Tale: Innocence oyununun devamı olan A Plague Tale: Requiem, grafikleriyle dikkat çekiyor. Oyunda hikayenin ana karakterleri Amicia ve Hugo’nun tekrar döndüğünü göreceğiz.

Bütünüyle devam oyunu olarak tanıtılan A Plague Tale: Requiem, iki yetim kardeşin hayatta kalma öyküsü etrafında şekillenecek gibi gözüküyor.

2022 yılında çıkması planlanan oyunun ne gibi yeniliklerle geleceğini görmek için merakla bekliyoruz.

Xbox Series X|S ve PC platformlarında çıkacak olan oyun, Xbox Game Pass’e de gelecek.

Avatar: Frontiers of Pandora

Avatar filmini yüksek ihtimalle izlemişsinizdir. Çıktığı yıllarda rekor kıran ve günümüzde hala en çok izlenen filmler listesinde olan Avatar’ın oyunu çıkıyor.

Oyunda, filmde olduğu gibi Pandora gezegeninde olacağız. Bununla birlikte bolca manzara izleyeceğimiz oyunun tahmini çıkış tarihi 2022 yılı olarak açıklandı.

Yeni nesil konsollar için geliştirilen oyun, Xbox Series X, Xbox Series S, PS5, PC ve Amazon Luna plaformlarında çıkacak.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyununda, yepyeni bir Battlefield evrenine bakacağız gibi gözüküyor. Normalde hep yakın geçmişte oynadığımız oyunda bu sefer geleceğe gidiyoruz.

Oyunun bize tanıttığı en heyecan verici özelliklerden birisi de sibernetik teknolojilerle savaşmanın yanı sıra, robotiklerin varlığı oldu. Dolayısıyla oldukça eğlenceli ve yaratıcı silahların bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Tüm bunlarla birlikte Battlefield 2042 tatmin edici bir hikayesi ile birlikte geliyor. Oyunda, iklim krizi yüzünden savaşa girmiş bir dünya görüyoruz. Birçok ulusun yok olduğu dünyada, biz de vatansız askerlerden biriyiz ve Amerika – Rusya savaşının içine çekiliyoruz. Peki hangi tarafta yer almamız gerekecek?

22 Ekim’de çıkış yapacak olan Battlefield 2042,  PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series ve PC platformlarında oynanabilecek.

Elden Ring

George R. R. Martin’in yazarı olduğu Elden Ring, E3 2021’de en çok ses getiren oyunlardan birisi oldu. Oyunun çıkış haberini 2019 yılında almıştık fakat sessizliğini koruyan geliştirici sebebiyle, fazla bilgiye sahip değildik.

Ne var ki, bu belirsizlik hala sürüyor olsa da Elden Ring için beklentiler büyük. Souls-like türünü seven oyuncuların dört gözle beklediği oyun, hayal kırıklığına uğratacak gibi durmuyor.

2 yıldan sonra nihayet tanıtım videosunu izlediğimiz oyun, tek kelimeyle şahane gözüküyor. Merakla beklediğimiz Elden Ring için verilen çıkış tarihi 21 Ocak 2022.

Elden Ring, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, ve PC platformlarında satışa çıkacak.

Forza Horizon 5

E3’de ödül alan oyunlar listesine giren Horizon 5, adından sıkça söz ettiriyor. Serinin 4. oyunu olan Forza Horizon 4, oldukça beğenilmiş ve geniş bir hayran kitlesi kazanmıştı. Bununla birlikte dört gözle beklenen Forza Horizon 5 için heyecanlı bekleyiş sona ermek üzere.

Forza Horizon, araba tutkunu oyuncuların vazgeçilmezi haline geldi. Buna ek olarak Forza serisinin 5. oyunda bu sefer kendimizi Meksikada sürerken buluyoruz. Tanıtım videosuna bakacak olursak, beklediğimize değecek bir oyunmuş gibi gözüküyor.

Forza Horizon 5, grafik ve oynanış bakımından oyuncuları tatmin edecek gibi gözüküyor. Bununla birlikte oyunun gerçekçi atmosferi yine adından söz ettiriyor.

Forza Horizon 5, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformlarında satışa çıkacak. 9 Kasım’da çıkması beklenen oyun ayrıca Xbox Game Pass’te de yer alacak.

Halo Infinite

Halo infinite, Xbox’ın en çok ilgi gören oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Oyun endüstrisine 2001 yılında giriş yapan Halo serisi için beklentiler büyük.

Ücretsiz ve çok oyunculu olarak çıkış yapacak olan Halo Infinite, bilim kurgu tabanlı bir FPS oyunu. Aynı zamanda Halo 5: Guardians’ın devamı niteliğinde olan oyunun hikayesi için ayrıntılı bir bilgi mevcut değil.

Tüm bunlarla birlikte, elimizde olan bilgilere bakacak olursak, Master Chief adlı karakter baş rolde olacak. Ayrıca oyun, kalan son Halo halkalarından biri olan Zeto Halo’da geçecek.

2021’in Sonbahar mevsiminde çıkışı beklenen Halo Infinite, PC ve Xbox modelleri için geliştiriliyor.

Jurassic World Evolution 2

Jurassic World Evolution’ın devamı olan oyun, grafikleriyle adından oldukça söz ettirecek gibi gözüküyor.

Oyunun evrenine aşina olmak için herhangi bir oyunu oynama koşulu yok. Oldukça popüler olan ve filmlerden tanıdığımız Jurassic World evreninin seveni oldukça fazla.

Bununla birlikte Jurassic World Evolution oyunu geçtiğimiz günlerde Epic’in ücretsiz dağıttığı oyunlar arasına girmişti.

İlk oyunda olduğu gibi, bu oyunda da amacımız dinazorlar için bir tesis inşa etmek. Dolayısıyla yönetim simülasyonlarını seviyorsanız, bu oyuna hayran kalabilirsiniz.

Jurassic World Evolution 2, PlayStation 4, Xbox One, PC, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi için satışa çıkacak. Oyunun 2021 yılı içinde çıkışı planlanıyor.

Starfield

Starfield, bekllediğimiz ve E3 2021’de ilk kez videosunu izlediğimiz oyunların arasındaydı. Önceki yıllarda çıkış haberini aldığımız Starfield’ın tanıtım videosu son derece ilgi çekici gözüküyor.

Bilim kurgu oyunu olan Starfield için detaylar hala sır olarak saklanıyor. Oyunun hikayesi hakkında net bir bilgi mevut değil. Ancak oyunun Constellation adında bir gezegende hayatta kalma macerasını konu edindiğini söyleyebiliriz.

Starfield, Skyrim’in 11.11.11 tarihli çıkışının 10. yıldönümünde çıkacak. Yani 11.11.22 tarihinde çıkacak olan oyun, Xbox Series S/X ve PC platformlarında oynanabilecek. Ayrıca oyun ilk günden itibaren Xbox Game Pass için de aktif olacak.

Redfall

Tekrar bir Xbox oyunu ile devam ediyoruz. Bu şaşırtıcı olmasa gerek, Xbox aynı zamanda E3 2021’de en iyi sunum vitrinine sahip olan geliştirici ödülünü almıştı.

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunların arasına bir yenisi daha eklendi! Redfall, açık dünyada çok oyunculu oynanabilen bir nişancı oyunu olma özelliğiyle ön plana çıkıyor.

Oyunda, Redfall adlı bir adada oynuyor olacağız. Dış dünya ile bağlantısı koparılan kasaba aynı zamanda güneş de görmüyor. Bizim görevimiz, vampirler için nefis bir seçenek olan kasabayı arındırmak ve özgürlüğüne kavuşturmak olacak.

2022 yazında çıkacak olan Redfall, Xbox ve PC platformları için çıkış yapacak.

The Outer Worlds 2

Serinin ilk oyunu olan The Outer Worlds, 2019 yılında karşımıza çıkmıştı. Aksiyon ve rol yapma türündeki oyun oldukça beğenilmişti.

Bununla birlikte, serinin 2. oyunu da E3 2021’de tanıtılan oyunlar arasındaydı. Harika bir tanıtım videosuyla tanıtılan oyun, oldukça sıra dışı bir mizaha sahip.

Oyunun nasıl bir başarıyı yakalayacağı hakkında net bir tahminimiz yok fakat tanıtım videosu ve geliştirici kadrosuyla üst sıralarda olacağı kesin.

The Outer Worlds 2, PC ve Xbox platformlarında satışa çıkacak. Ayrıca oyun ilk günden itibaren Xbox Game Pass ile oynanabilecek. Bununla birlikte oyunun çıkış tarihi ise belli değil fakat yakın bir tarihte çıkmayacak gibi gözüküyor.

E3 2021’de Tanıtılan Oyunlar Hakkında Siz Ne Düşünüyorsunuz?

E3 2021’de tanıtılan oyunlar oldukça fazla. Dolayısıyla listede yer almamış olan iyi oyunlar da olabilir. Bağımsız yapımcılardan çıkan Tribes Of Midgard, Mario + Rabbids Sparks of Hope, Humankind ve Far Cry 6 gibi oyunlar da listede yer almayı hak eden oyunlar arasında.

Bununla birlikte bazı oyunlar hakkında önceden duyduğumuz dedikodular ve sızıntılar merakımızı gidermeye yardımcı olabilir. Bunun için güncel gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bizi takip etmeyi unutmayın.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizin de eklemek istediğiniz oyun olursa, yorumlar kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.