E3 Ödülleri: Kazananlar Listesi Açıklandı

Bu yıl tamamen çevrimiçi gerçekleşen E3, büyük bir ilgiyle sürdü. Bununla birlikte, merakla beklenen ve öne çıkan oyunların yarıştığı E3 ödülleri töreni de gerçekleşti.

Elektronik eğlence fuarı olarak bildiğimiz E3, oyuncuların her yıl dört gözle beklediği bir etkinlik. E3 2021’in özel yanlarından birisi de, geçen yıl hayatımıza giren pandemi molasından sonra ilk kez gerçekleşiyor olması.

Çevrimiçi gerçekleşen etkinlik için her şey yolunda gitti ve etkinliğin son saatlerine kadar binlerce kişinin ilgisi sürdü. Ayrıca, 12-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte, birçok büyük yapımcı çeşitli oyun ve yazılımlarını tanıttı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da E3’te yüzümüzü güldüren haberler aldık. Ayrıca aylar öncesinden beklediğimiz birçok oyunlar hakkında detaylı bilgi edinme fırsatını yakaladık.

Beklediğimiz ve bizi heyecanlandıran oyunlar arasında Battlefield 2042, Forza Horizon 5, Halo Infinite ve diğer çeşitli haberler vardı. Fazlasıyla ilgi gören bu oyunlar için, E3’ün son gününde bir ödül töreni gerçekleşti.

E3 resmi Twitter hesabı üzerinden son günün takvimini paylaşıp ödül törenin de gerçekleştiği kaydı yayınladı.

Görünüşe göre, E3 bu yıl çevrimiçi olmasıyla biraz daha farklı hissettirmiş olsa da son derece başarılı geçmiş gibi gözüküyor. Aynı zamanda beklediğimiz oyunların alanlarında ödül almış olması da sevindirici.

E3 Ödüllerini Alan Oyunlar

”En çok beklenen oyun”, ”En iyi sunum” gibi başlıklara sahip ödül töreni ESA uzmanları tarafından değerlendirildi ve sunuldu.

E3’de GTA 6’nın çıkmasını bekliyorduk fakat bu beklentimiz sonuçsuz kaldı. Yine de E3 bitmiş olsa da bu oyun haberlerinin sonlandığı anlamına gelmiyor. GTA 6 ve diğer beklenen oyunlar için önümüzde bolca zaman var.

Bir düzineden fazla kategorinin olduğu ödül töreninde birçok ödül dağıtıldı. Bununla birlikte ödül töreninin en önemli kazananlarından biri de Xbox/Bethesda oldu. ”En iyi sunum yapan” kategorisinde ödül kazanan Xbox/Bethesda, tanıttığı her oyunda ilgi çekmeyi başardı.

Xbox ve Bethesda’nın tanıttığı oyunlar arasında Starfield, Stalker 2, Battlefield 2042 ve Fallout 76: Steel Reign vardı.

E3 ödülleri, her stüdyonun kendi alanında ”En çok beklenen” kategorisinde ödül aldığı bir tören. Dolayısıyla birçok kategori var ve her oyun ve yapımcılar hak ettiği takdiri topluyor.

Bu yönüyle öne çıkan oyunlar daha güzel sınıflandırılıyor ve rekabet dostane bir düzeyde ilerliyor. Tüm kategorilerin listesi ve kazananların listesi şu şekilde:

Ubisoft’un En Çok Beklenen Oyunu:Mario + Rabbids: Sparks of Hope
Gearbox’ın En Çok Beklenen Oyunu:Tiny Tina’s Wonderlands
Xbox/Bethesda’nın En Çok Beklenen Oyunu:Halo: Infinite
Square Enix Tarafından Tanıtılan En Çok Beklenen Oyun:Marvel’s Guardians of the Galaxy
PC Oyunlarında En Çok Beklenen Oyun:Songs of Conquest
Gelecekte En Çok Beklenen Oyun:Immortality
Intellivision’ın En Çok Beklenen Oyunu: Dolphin Quest
En Beklenen Bağımsız Oyun:Falling Frontier
Freedom Games En Çok Beklenen Oyun:Airborne Kingdom
Capcom Tarafından Tanıtılan En Çok Beklenen Oyun:The Great Ace Attorney Chronicles
Nintendo Tarafından Tanıtılan En Çok Beklenen Oyun:Breath of the Wild 2
En Çok Beklenen Yooreka Stüdyo Oyunu:Loopmancer
En İyi Sunum:Xbox ve Bethesda Oyunları
En Çok Beklenen Oyun:Forza Horizon 5

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Uzun zamandır yoğun olarak oyun dünyasıyla ilgilenen, teknoloji meraklısı. Aynı zamanda bilim kurgu aşığı bir felsefe öğrencisi.