Clubhouse, Yeni Özellikleri ile Kullanıcılarıyla Buluştu!

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından Clubhouse, yeni özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Platformun geliştiricileri, neredeyse her ay yeni özellikler tanıtıyorlar.

Bunun en temel sebebi ise Clubhouse’un rakiplerinin sayısının artması diyebiliriz. Bilindiği gibi Twitter başta olmak üzere birçok şirket, sesli yayın özelliği sunmaya başladı. Bu durum da Clubhouse’un biraz daha ilgi çekici özellikler geliştirmesine sebep oluyor.

Rakip şirketlerin piyasaya giriş yapması, Clubhouse’a olan ilgiyi biraz düşürmüştü. Geliştiriciler de yeni özelliklerle birlikte bu ilgiyi tekrardan kazanmaya çalışıyorlar. Öyle ki Clubhouse tarafından tanıtılan yeni özellikler, platforma tekrardan yoğun ilgi gösterilmesini sağlayacak potansiyelde diyebiliriz.

Artık Clubhouse Yayınları Kaydedilebilecek!

Clubhouse, geçtiğimiz aylarda geliştirilen yeni özellikleri sayesinde daha da ilgi çekici bir platform hâline geldi. Bilindiği üzere platform, ilk yayınlandığı zaman sadece sohbet odaları özelliğine sahipti. Bu durum her ne kadar ilgi çekici gelse de bir süre sonra platformun kullanıcıları sıkılmaya başladı.

Şirket de bu durumun önüne geçebilmek için davet sistemini kaldırdı. Bunun dışında Clubhouse, yayıncıların para kazanmasına olanak sağlayacak özellik geliştirdi. Böylece platform, daha çeşitli ve ilgi çekici bir hâl aldı.

Şimdi ise Clubhouse, yeni geliştirilen özellikleriyle kullanıcılarını biraz daha memnun edecek diyebiliriz. Yapılan duyuruyla birlikte, platforma yayın kaydı özelliği geldiği duyuruldu. Bu sayede kullanıcılar, artık yaptıkları yayınları kaydederek profillerinde yayınlayabilecekler.

Bunun dışında geliştiriciler, yayın kayıtları için 30 saniyelik tanıtım klipleri oluşturulmasına da olanak sağlayacaklar. Böylece dinleyiciler, yayın kayıtlarının tanıtımlarını dinleyerek yayını dinleyip dinlememe konusunda karar verebilecekler.

Clubhouse, kayıt özelliğinin yanı sıra bir de yeni arama özelliği geliştirdiklerini duyurdu. Kullanıcılar, yeni arama özelliği sayesinde belirli bir anahtar kelime veya isim üzerinden yayın ve yayıncı arayabilecekler.

Clubhouse Yeni Özellikleri Tanıtıldı

Son olarak Clubhouse, uzamsal ses özelliği ile ilgili de yeni bir gelişmeyi paylaştı. Bilindiği üzere şirket, uzamsal ses özelliğini geçtiğimiz aylarda iOS kullanıcılarının kullanımına sundu. Clubhouse, yaptığı duyuruda bu özelliğin artık Android kullanıcılarıyla da buluştuğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada yeni özelliklerin ekim ayı itibariyle kullanılabilir olacağı açıklandı. Bunun dışında Clubhouse tarafından yapılan açıklamada platform için yeni özellikler geliştirilmeye devam edileceği de belirtiliyor.

Sizler Clubhouse için geliştirilen yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.