Çift Ekranlı ASUS ZenBook Pro Duo Tanıtıldı!

ASUS, sıra dışı bir tasarıma sahip yeni ZenBook Pro Duo modelini duyurdu. Çift ekrana sahip dizüstü bilgisayar oldukça güçlü performansıyla da büyük beğeni toplayacak gibi gözüküyor.

Cihazın işlemci bölümünde sekiz çekirdekli 10. nesil Intel Core i9 kullanmayı tercih eden ASUS, ekran kartında da bundan aşağı kalmıyor. Yeni ZenBook Pro Duo’da GPU olarak Nvidia GeForce RTX 3070 yer alıyor.

Intel Core i9 ve Nvidia GeForce RTX 3070’in yanı sıra cihazda 32 GB’a kadar RAM desteği de sunuluyor. Ayrıca cihazda PCIe SSD de kullanılıyor.

Bu donanım bileşenleriyle cihazda yapılacak işlemlerin oldukça yüksek performans ile tamamlanacağına şüphe yok. Üstelik, böylesine ilgi çekici donanım parçalarına sahip olmasına rağmen cihazın daha da ilginç bir tarafı var; ekranı.

Asus ZenBook Pro Duo Sıra Dışı Bir Tasarıma Sahip!

Akıllı telefonlarda farklı ekran panelleri görmeye gün geçtikçe daha çok alışıyoruz. Katlanabilir ve çift ekranlı telefonların yanı sıra bu teknolojinin dizüstü bilgisayarlar için yaygın olduğunu söylemek pek mümkün değil.

Ancak ASUS, yeni ZenBook Pro Duo ile dünyada bir ilki başarıyor! 4K OLED çift ekranlı bir dizüstü bilgisayar ortaya çıkaran ASUS, yeni bilgisayarıyla işlevsellik konusunda sınırları aşmış gibi gözüküyor.

Standart 15.6 inç ekranın haricinde; ZenBook Pro Duo’da 14 inç boyutunda ScreenPad Plus isimli bir ekran daha mevcut. ASUS, her iki ekranda da 4K kalitesinde görüntü ve dokunmatik kullanım sunuyor. Üstelik, her iki ekran da kalem girişini destekliyor.

Asus-zenbook-pro-duo

Bu ikinci ekranın birçok üretim süreci için faydalı olacağı tahmin ediliyor. Özellikle, video kurgulama, fotoğraf düzenleme, yazılım, müzik vb. alanlarda ikinci bir ekranın çok verimli bir şekilde kullanılabileceği belirtiliyor.

Bu ikinci ekran bilgisayarın geriye kalanıyla da entegre bir şekilde çalışıyor. Ana ekran ile ikinci ekran arasında hızlı kontrol için bazı uygulamalar da dahili olarak geliyor. Örneğin, uzun sürecek klavye sekanslarını, ScreenPad Plus üzerinden tek dokunuşla yapılabiliyor.

Bunun yanı sıra, uygulama içerisinde yer alan araç çubuklarını ve uygulamaları ScreenPad Plus’a sürüklemek de mümkün. Böylece, projenin geriye kalanına tam ekranda odaklanırken 14 inçlik ikinci ekran araç çubukları için kullanabiliyorsunuz.

Magnezyum ve alüminyum alaşımı bir kasa tercih eden şirket, bu sayede ağırlığın da azaldığını ekliyor. Cihazda Windows Hello yüz tanıma sistemi de bulunduğu ifade ediliyor. Ayrıca, kızılötesi kamera sayesinde karanlıkta bile yüz tanıma sisteminin çalıştığı belirtiliyor.

Siz yeni ASUS ZenBook Pro Duo hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.