Huawei HarmonyOS 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Çinli teknoloji üreticisi Huawei akıllı telefonlar için HarmonyOS 3 işletim sisteminin piyasaya çıkış tarihini açıkladı! İşletim sistemi HarmonyOS 3, 27 Temmuz’da piyasaya çıkacak. Daha önce resmi lansman tarihi ile ilgili detaylar bilinmese de yakında piyasaya sürüleceği konuşulanlar arasındaydı. Bugün ise yazılımla ilgili resmi duyuru ile birlikte Huawei Yaz 2022 etkinliği de belli oldu.

Huawei HarmonyOS 3 ile ilgili detaylar Weibo platformunda paylaşılan lansman posterinde yer aldı. Lansman tarihini doğrulayan şirket, aynı zamanda işletim sisteminin akıllı cihazlar için evrimine de işaret ediyor. Yeni sürüm akıllı özellikleri ve kullanıcı arayüzünü geliştirmeye odaklanıyor. Ayrıca, işletim sisteminin performansında da yapılan iyileştirmeler söz konusu.

Öte yandan bununla birlikte Huawei’in ürün tanıtacağı lansman etkinliğinin tarihi de belli oldu. 27 Temmuz’da yeni bir küresel ‘Huawei Yaz 2022’ etkinliği gerçekleşecek. Bu ayın sonunda gerçekleşecek etkinlikte diğer akıllı ürünlerin tanıtımı da beklenenler arasında yer alıyor.

Huawei HarmonyOS 3 ile Birlikte Sistem Performansında İyileştirmeler

Yakın zamanda Huawei, yeni işletim sisteminin geliştirici beta programını başlatmıştı. Huawei HarmonyOS 3 halka açık sürümün optimize edilmiş bir işletim sistemini kullanıcılar ile buluşturduğu ifade ediliyordu. Ayrıca bu sürüm akıllı özelliklerini ve kullanıcı arayüzünü geliştirmeye odaklanıyordu.

İşletim sisteminin performansında yapılan iyileştirmeler de söz konusuydu. Öte yandan şirket, HarmonyOS 3 geliştirici API’si ve geliştirme ortamı için yeni ekleme ve yeniliklere de yer verdi.

27 Temmuzda gerçekleşecek olan lansman etkinliğinde “HUAWEISmartOffice” etiketi de yer alıyor. Bu bağlamda Huawei Smart 2022 Smart Office Launch’da akıllı telefon yer almayacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan Weibo platformunda Huawei tarafından paylaşılan HarmonyOS 3 lansman posterinde ise bazı detaylar yer alıyor. Huawei ise lansman ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Gelecekle yüzleşme ve kapsamlı evrim. 27 Temmuz saat 19:30’da HarmonyOS 3 ve Huawei’in tam sahne yeni ürün lansmanı, sizi yeni bir bilgelik sayfası açmaya davet ediyor.”

HarmonyOS, cihazlar arası çok çekirdekli işletim sistemi olarak öne çıkıyor. Öte yandan işletim sisteminin ilk sürümü yalnızca akıllı TV’ler için kullanıma sunulmuştu. Ancak daha sonra üçüncü taraf donanım ürünleri, akıllı saat ve ev cihazları da sisteme dahil oldu. Böylece yeni cihaz destekleri de yeni sürümün farkını ortaya koydu.

huawei harmonyos 3

Bilindiği üzere yakın zamanda Huawei, genel beta programlarının kullanıcılar için önemini duyuran My Huawei uygulamasında HarmonyOS 3 beta bildirimini etkin hale getirdi. Böylece şirket akıllı telefon kullanıcılarına yönelik bildirim, gereken önlemler ve ölçüm adımlarını da açıklıyor.

Huawei HarmonyOS 3 ile ilgili resmi çıkış tarihi ise artık bilinenler arasında. Ancak detaylı bilgiler için 27 Temmuz’u beklememiz gerekiyor. Akıllı telefonlar için yeni HarmonyOS 3’e ait detaylar etkinlikte ortaya çıkacak gibi gözüküyor.

Peki ya sizler Huawei’nin yeni sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? HarmonyOS 3 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.huaweicentral.com/harmonyos-3-for-smartphones-launching-on-july-27/Hu

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.