Apple’ın 2022 Yılı Planları Netleşiyor!

Gelecek sene piyasaya çıkacak Apple ürünleri netlik kazanmaya başlıyor. İddialara göre Apple’ın 2022 planları arasında beş yeni Mac modeli ve yeni Apple Watch modelleri yer alıyor. Üstelik yenilikler tüm bunlarla sınırlı kalmayacak gibi de gözüküyor.

Mark Gurman tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple, 2022 yılında beş yeni Mac modelini kullanıcılarıyla buluşturacak. Bu modeller arasında Apple Silicon içeren yeni bir yüksek segment iMac modeli yer alıyor. Bu modelin 24 inçlik iMac’ten daha üst seviye olacağı da belirtiliyor.

Buna ek olarak M2 çipli bir MacBook Air modeli de 2022 Mac listesinde yer buluyor. Bu cihazda bir tasarım değişikliği olacağı da gündemde. Ayrıca güncel bir Mac mini de yeni Mac modelleri arasında yer alacak gibi gözüküyor.

Bunlara ek olarak kullanıcıları fazlasıyla heyecanlandıracak iki yeni Mac modeli de 2022 yılında karşımıza çıkacak. İddialara göre giriş seviye MacBook Pro 2022 yılında yeni özelliklere sahip olacak. Ayrıca, Apple Silicon içeren yeni bir Mac Pro da gelecek seneki modeller arasında yer alacak.

Bildiğiniz üzere Apple, geçtiğimiz dönemde yeni MacBook Pro modellerini tanıtmıştı. M1 Pro ve M1 Max isimli iki yeni çip ile kullanıcılara sunduğu bu cihazlar, günümüzdeki en iyi bilgisayarlar arasında yer alıyor. Ancak bu ürünlerin profesyonel kullanım amacıyla üretildiğini belirtmekte fayda var. Bu nedenle fiyat konusunda biraz daha yüksek tarafta kalıyorlar.

Apple da bu durumun farkında gibi gözüküyor. Çünkü, 2022 yılında giriş seviye MacBook Pro modelini yenileyeceği yönünde dedikodular ortaya çıkıyor. Halihazırda giriş seviye MacBook Pro modelinde M1 çip yer alıyor. Fakat yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro yüzünden 13 inç boyutundaki cihaz güncelin dışında kalıyor.

Yeni Apple Watch SE de Yolda

Mark Gurman tarafından paylaşılan bir diğer bilgi ise Apple Watch modelleri hakkında oluyor. Ünlü analist, yeni Apple Watch SE’nin de Apple’ın 2022 planları arasında yer aldığını belirtiyor. Ayrıca sporcular için üretilmiş daha sağlam tasarımlı bir Apple Watch modeli de gelecek sene karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

apple-watch-series-7

Gurman, gelecek sene çıkacak Apple Watch Series 8’in yanı sıra iki yeni Apple Watch modelinden bahsediyor. Aslında bu modellerden birine güncelleme demek daha doğru olacaktır. Apple’ın uygun fiyatlı modelleri arasında yer alan Apple Watch SE, bazı özellikler eksik bir şekilde satışa çıkıyor.

2022 yılında tanıtımı beklenen Apple Watch SE’nin de tasarım konusunda birkaç değişikliğe uğrayabileceği belirtiliyor. Ayrıca, sağlık özellikleri açısından güncel Apple Watch modellerine yakın olacağı da tahminler arasında yer alıyor.

Buna ek olarak yepyeni bir Apple Watch modeli de 2022 yılında tanıtılacak gibi gözüküyor. Sporcular için tasarlanacak bu cihaz pek çok darbeye daha dayanıklı bir ürün olacak. Ancak tüm bunların birer iddia ve tahmin olduğunu unutmamak gerek.

Üç Yeni iPad Modeli

2022 yılında tanıtılacak yeni cihazlar arasında iPad modelleri de yer alıyor. iPad Air 5, iPad 10 ve yeni bir iPad Pro, 2022 yılında kullanıcıların karşısına çıkacak gibi gözüküyor.

Apple, 2017 yılından beri temel iPad modelini güncellemeyi ihmal etmiyor. Her sene birkaç ufak farklılık ile güncel tuttuğu bu model, 2022 yılında da yeni bir destek alacak. En son güncellemesini 2021 yılında olan modelin bir çip güncellemesi alması muhtemel.

Buna ek olarak iPad Air cephesinde de bir güncelleme gündeme geliyor. En az A15 çipi ve 5G desteği ile güncellenmesi beklenen bu model hakkında detaylar henüz mevcut değil. iPad Pro’nun ise yeni bir tasarım ve kablosuz şarj desteğine sahip olacağı tahminler arasında yer alıyor.

Bunlara ek olarak Apple’ın 2022 planları arasında yeni 5G destekli iPhone SE de yer alıyor. Ayrıca, yeni bir AirPods Pro ve Apple’ın AR gözlüğü de 2022 yılında kullanıcılarla buluşacak ürünlerden biri olma ihtimalini taşıyor. Tabii ki yeni iPhone 14 serisi de 2022 yılında kendisine yer bulacaktır.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.