Apple AR Cihazı Ciddi İddialarla Gündeme Geldi!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple hakkında yeni iddialar ortaya çıkmaya devam ediyor. Ünlü Apple araştırmacısı Ming-Chi Kuo tarafından yapılan son iddialara göre şirket tarafından geliştirilen AR cihazı 2022 yılında piyasaya sürecek.

Gelişen teknoloji, son yıllarda AR (Artırılmış Gerçeklik) üzerinde çok etkili oldu. Birçok şirket bu konudaki araştırmalarını hızlandırmaya başladı. Çünkü artık, AR teknolojisi birçok sektörde kullanılıyor. Ortaya çıkan son iddialara göre Apple da bu konuda yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Uzun süredir araştırmacılar, Apple’ın bir AR cihazı hakkında çalıştığını söylüyorlardı. Hatta Kuo, daha önceki iddialarında şirketin 2021 yılının ortalarında bu cihazı tanıtacağını söylemişti.

Ancak Kuo tarafından yapılan yeni habere göre şirket bu cihazı 2022 yılının 2. çeyreğinde piyasaya sürecek.

Apple Uzun Süredir Konu Hakkında Çalışıyor Olabilir

Kuo dışında birkaç araştırmacı daha Apple’ın böyle bir cihaz üzerinde çalıştığını söylüyor. Hatta Bloomberg yazarlarından Mark Gurman, böyle bir cihazın çok yakında tanıtılabileceğini söylemişti. Bunun için de 7 Haziran’da başlayan WWDC 2021’i işaret etmişti.

Fakat Apple, 7 Haziran’da başlayan etkinliğinde böyle bir cihazı tanıtmadı. Bu yüzden Gurman tarafından ortaya atılan iddialar geçersiz çıktı.

Fakat Gurman, bu konuda zaten pek iddialı değildi. Çünkü Mark Gurman tarafından yapılan haberde bu konuda iddiaları doğrulayacak herhangi bir delilin bulunmadığını belirtmişti.

Apple AR

Ancak Kuo, bu konuda Gurman’a göre daha iddialı diyebiliriz. Çünkü Kuo, bu konu üzerinde uzun zamandır çalışıyor. Kuo, ortaya attığı iddialarda şirketin hala cihaz üzerinde çalıştığı için tanıtım yapmadığını söylüyor.

Fakat son haberinde, şirketin bu konuda ciddi yol aldığını ve cihazın 2022 yılında piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Bunun dışında Kuo, cihazın yüksek kalitede olacağını da ifade ediyor. Bu yüzden de cihaz, oldukça yüksek bir satış fiyatına sahip olacak. Eğer Kuo tarafından ortaya atılan bu iddia doğruysa Apple, ilk cihazıyla sadece üst segment kullanıcılara hitap etmek isteyecek diyebiliriz.

Tabii ki bu bilgilerin hepsi şimdilik iddialardan ibaret. Şirket, bu konuda herhangi bir açıklama yapmadı. Fakat AR teknolojisinin her geçen gün geliştiğini düşünürsek Apple’ın bu sektöre girmesi kaçınılmaz. Bu yüzden iddialar yanlış olsa bile Apple önümüzdeki yıllarda bu sektör için bir adım atacaktır.

Sizler iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple gerçekten yakın zamanda piyasaya süreceği bir AR cihazı üzerinde çalışıyor mu? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.