Apple iPhone 12 Etkinliği Gerçekleşti

Uzun süredir beklenen Apple iPhone 12 etkinliği gerçekleşti. Etkinlikte yeni iPhone 12 modelleri ve HomePod Mini tanıtıldı. Ayrıca yeni ürünlerin piyasaya sunulacağı tarih ve fiyatları da duyuruldu. Cihazların tasarımına ait sızıntılar ise gün içerisinde ortaya çıkmıştı.

HomePod Mini

Apple tarafından üretilen yeni akıllı hoparlör HomePod Mini, etkinlikte tanıtılan ilk ürün oldu. Oldukça ilginç özelliklere sahip olan cihazın fiyatı 99 dolar olarak açıklandı. İki farklı renkte satılacağı açıklanan cihaz için seçenekler arasında “Uzay Grisi” ve “Beyaz” bulunuyor.

Örgü ile sarılmış bir tasarıma sahip cihazın üzerinde bir ekran bulunuyor. Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise farklı sesleri tanıyabilmesi oluyor. Bir anlamda farklı ses profilleri oluşturabilen HomePod Mini, evin içindeki farklı kişilerin sesine farklı cevaplar verebiliyor.

apple-homepod-mini-iphone-12-etkinligi
Resim: Apple

Bir başka özellik ise Intercom oluyor. Bu özellik sayesinde HomePod cihazları arasında iletişim sağlanabiliyor. Ayrıca sadece HomePod değil Apple CarPlay sayesinde, arabadan evdeki hoparlöre de bir mesaj iletebiliyorsunuz. Ayrıca ilettiğiniz mesaj HomePod tarafından sesli şekilde iletiliyor. Üstelik sadece hoparlör üzerinden değil, iPhone, AirPods ve Apple Watch üzerinden de iletiliyor.

6 Kasım’da ön satışa açılacak ürünün 16 Kasım’da dağıtılacağı belirtiliyor.

Apple HomePod Mini Tanıtıldı

Apple Etkinliği Yıldızı: iPhone 12

Resim: Apple

Etkinliğin yıldızı olan iPhone 12, dört farklı model ile sunuluyor. iPhone 12’nin yanı sıra, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri de tanıtılıyor. Ayrıca tüm modellerde 5G desteği olacağı belirtiliyor.

Yeni iPhone modelleri şimdiye kadarki en güçlü Apple çipi olan A14 Bionic kullanıyor. Aynı zamanda güçlü bir grafik işlemcisine sahip cihaz üzerinden oyun oynamak oldukça eğlenceli olacak gibi gözüküyor.

iPhone 12 ve 12 Mini beş farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Boyutu 5,4 inç ve 6,1 inçlik iki cihazın ekranında Super Retina XDR bulunuyor.

Yüksek performans, harika bir kamera ve güçlü bir donanım sunan cihazın fiyatı, iPhone 12 Mini için 699 dolardan başlıyor. iPhone 12 ise 799 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

apple-iphone-12-pro
Resim: Apple

iPhone 12 Pro serisi ise kamerasıyla göz dolduruyor. Üç kameralı Pro kamera sisteminde Ultra Geniş açı, Geniş açı ve Telefoto yer alıyor. Ayrıca Apple şimdiye kadarki en kaliteli gece çekiminin bu seride olduğunu belirtiyor. Video çekim modunun ise piyasadaki en iyisi olduğunu ekliyor.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max fiyatları ise 999 dolar ve 1.099 dolardan başlıyor. Ayrıca bu serinin minimum depolaması 128GB olarak belirtiliyor.

Apple iPhone 12 etkinliği içerisinde tanıtılan bir diğer ürün ise yeni aksesuar MagSafe oluyor. Bu aksesuar sayesinde kablosuz şarj daha efektif hale geliyor.

Ürünlerin Türkiye fiyatları henüz belli değil ancak Apple Resmi Türkiye sitesinde yer alan ibare çok yakında açıklanacağını belirtiyor.

Apple iPhone 12 Tanıtıldı

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.