Apple HomePod Mini Lansmandan Saatler Önce Sızdırıldı

Apple tarafından bugün gerçekleştirilecek büyük lansmandan saatler önce, evde müzik deneyimi için tasarladığı HomePod Mini resimleri Twitter üzerinden sızdırıldı.

Apple’ın piyasaya süreceği yeni akıllı hoparlörü HomePod Mini’nin görselleri, Twitter kullanıcısı Evan Blass tarafından sızdırıldı. Daha önceki Homepod’a göre daha minimal bir tasarımı bulunan hoparlörün dış kısmı örgü kumaşla sarılmış şekilde sunuluyor. Hoparlörün üst kısmında ise renkli bir panel yer almakta.

apple-homepod-mini-sizdirildi

HomePod WWDC 2017’de Apple tarafından duyurulmuş ve tanıtılmıştı. Satışı ise 2018 yılının başlarında başlamış olan cihaz Apple tarafından geliştirilen sesi ve sesli asistan Siri ile birlikte kullanıcılara sunulmuştu. Birçok defa güncelleme alan HomePod kullanışlı ve kaliteli bir hoparlör olarak görülüyor. Bu sene tanıtılan HomePod Mini’nin ise daha ucuz olması bekleniyor. Apple’ın rakipleri tarafından üretilen aynı segmentte ve modeldeki hoparlörler ile de yarışacağı da düşünülüyor.

Apple, HomePod’da bulunan renk seçeneklerini hiç değiştirmeden alıcılara sunuyor. Sızan görüntülere göre cihazın tekrardan ‘’Uzay Grisi’ ve ‘’Beyaz’’ renk seçenekleri ile satılacağı düşünülüyor.

apple-homepod-mini-uzay grisi
Resim: @evleaks

“Apple, iPod ile taşınabilir müziği baştan yaratmıştı. Şimdi de HomePod, evlerimizdeki kablosuz müzik keyfini baştan yaratacak” diyen Apple, bu HomePod’de bize daha büyük, daha güçlü ve daha fonkisyonlu bir deneyim şansı sunacak.

Ev asistanı olarak da kullanılan HomePod, birçok özellikle bize yardımda bulunuyor. Mesaj göndermek, güncel haberleri takip etmek, spor müsabakası ve hava durumunu öğrenmek için muhteşem bir asistan olan cihaz gün geçtikçe gelişiyor. HomePod, evinizdeki akıllı aygıtları kontrol etme fırsatını da size sunuyor. Üstelik evde bulunmadığınız sürelerde iPhone veya iPad’deki uygulamasını kullanarak uzaktan evinizi kontrol edebiliyorsunuz.

Apple HomePod için herhangi bir fiyat sızıntısı gerçekleşmedi ancak ürünün tahmini fiyatının 100 dolar civarında olması bekleniyor . Bir önceki model 349 ABD Doları fiyatıyla ilk olarak Avustralya, Birleşik Krallık Ve ABD’de piyasaya sürülmüştü. Ülkemize gelir mi, gelmesi durumunda fiyatı ne olur, vergiler nasıl hesaplanır, sorularının yanıtlarını meraklı bir şekilde bekliyoruz. 

Apple HomePod Mini Bu Akşam Tanıtılabilir

Bu akşam yapılacak olan Apple etkinliği ile bu bilgilerin doğruluğu da netleşmiş olacak. Türkiye Saati ile 20.00’da başlayacak etkinliğin Eylül ayında gerçekleşen etkinlik gibi canlı olmayacağı düşünülüyor. Lansmanda iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve akıllı hoparlör olan Apple HomePod Mini’nin tanıtılması bekleniyor. Bunlara ek olarak Apple’ın, Beats markasından bağımsız bir kulaklık tanıtacağı da düşünülüyor.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik ürünleri inceleyen ve karşılaştırmayı seven hiç kimse. Teknoloji ve spor düşkünü tasarım öğrencisi.