Adobe Photoshop Web Üzerinden Ücretsiz Olacak!

Adobe, popüler tasarım uygulamalarından Photoshop’un web sürümünü 2021 yılında geliştirdi. Şirket, uygulamanın web sürümünde kullanıcılarına basit bir deneyim sunmayı tercih etti. Bundan dolayı web sitesinde Photoshop için geliştirilen tüm özellikler yer almıyordu. Yapılan yeni bir açıklamayla birlikte Adobe, Photoshop Web sürümü için çeşitli duyurular yaptı. Şirket, programın web sürümüne çeşitli yeni özellikler ekleneceğini belirtti. Bunun yanı sıra Adobe, Photoshop Web sürümünün ücretsiz olacağını açıkladı!

Şirket, popüler uygulamanın ücretsiz sürümünü şimdilik test ediyor. Kullanıcılar, oluşturacakları ücretsiz bir Adobe hesabı üzerinden Photoshop programına web üzerinden erişim sağlayacaklar. Kanada’da ücretsiz sürümü test edilen Adobe hizmeti, ‘freemium’ adını aldı.

2021 yılında Adobe Photoshop’un ilk defa yayınlanan web sürümünde düzenleme araçları yer almıştı. Ancak uygulamanın web sürümü, tüm özelliklere sahip değildi. Öte yandan bu hizmet, bir işbirliği aracı olarak işlev görmüştü. Böylece bir görüntüyü başkaları ile paylaşma, giriş yapma, açıklama ekleme ve küçük ayarlar ile görseller üzerinde düzenleme yapabilmek mümkün oldu.

Şimdi ise Adobe, Photoshop Web sürümünü daha kullanışlı bir hale getirmeyi hedefliyor. Şirket, bu doğrultuda uygulamanın web sürümüne yeni özellikler ekleyecek. Ayrıca Adobe Photoshop Web sürümü, ücretsiz olacak!

Adobe Photoshop Web Sürümü, Herkes için Ücretsiz Olacak!

Adobe’nin asıl amacı, popüler uygulamayı daha erişilebilir hale getirmek. Bu doğrultuda Adobe Photoshop web sürümü, şirketin hedefleri doğrultusunda geliştirildi. Bunun yanı sıra Adobe, ücretsiz sürüm üzerinden yeni müşteriler edinmeyi hedefliyor. Bundan dolayı Photoshop Web sürümü, çeşitli özelliklerle kullanıcılarına hizmet verecek.

Adobe Photoshop Web Sürümü, Herkes için Ücretsiz Olacak

Bunun yanı sıra Adobe Photoshop ücretsiz web sürümü, okullarda ve şirketlerde kullanılan en güçlü araçlardan biri olmaya başladı. Adobe Dijital Görüntüleme’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Maria Yap, yaptığı açıklamada Photoshop’u daha fazla insanın denemesini istediklerini ifade etti. Açıklama ise şu şekilde yer alıyor:

“Photoshop’u daha fazla insanın denemesi ve ürünleri deneyimlemesi için daha kolay bir şekilde erişim sağlamayı amaçlıyoruz. Photoshop’u kullanmak için üst düzey bir cihaza ihtiyacınız yok.”

Maria Yap

Adobe Photoshop ücretsiz sürümünün global olarak ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda net bir tarih yok. Şirketin deneme sürecine başlaması, ücretsiz Photoshop hizmetinin yakın zamanda tüm dünyaya sunulabileceğini gösteriyor.

Sizler de Adobe tarafından geliştirilen ve yakında global olarak ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulacak olan Photoshop Web sürümü hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.theverge.com/2022/6/14/23162580/photoshop-web-free-freemium-version-adobe

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.