Yönümü Kolay Bulurum Diyenlere: GTA 5 GeoGuesser

“Oyunlarda harita kullanmadan nerede olduğumu bulabilirim.” diyor musunuz? Hatta bir adım daha öteye taşıyalım. “GTA haritalarında ben kaybolmam!” diyebilecek kadar iddialı mısınız? O zaman GTA 5 GeoGuesser oyunu tam size göre.

Bilmeyenler için söyleyelim GeoGuesser web tabanlı bir coğrafi keşif oyunu. Oyunda dünya üzerinde rastgele bir konuma düşüyorsunuz. Göreviniz çevrenizde gördüklerinize dayanarak nerede olduğunuzu bulmak. Çevredeki ipuçlarına göre tahminlerde bulunuluyorsunuz.

Sonrasında tahmininize ne kadar uzak ya da yakın olduğunuza görebiliyorsunuz. Oyunda dünya çapında aynı şeyi yapan diğer kişilerle de rekabet halindesiniz. Oldukça zevkli bir oyun olduğunu söyleyebiliriz.

GTA 5 hayranları için güzel bir haber var. Çünkü artık GTA 5 için GuoGuesser oyunu mevcut. En güzel yanı oyunun ücretsiz olması.

Yine web sitesi üzerinden giriş yapabiliyorsunuz. Orijinal GeoGuesser’a çok benziyor. Bunun dışında oyuncu GTA haritasında rastgele bir yere düşüyor. Amaç yine aynı. Konumunu bulmak. Bunun için ekran görüntülerini kullanabilirsiniz.

Zorluk seviyesine göre ne kadar hareket edeceğinizi belirliyorsunuz. Hatta daha da zor seviyelerde oynarsanız bir de geri sayım aracı size eşlik edecek. Bu nedenle tahmininizi yapmak için sınırlı bir vaktiniz olacak.

GTA V GeoGuesser

Bölgesel Seçimler Mevcut

Siteye girdiğiniz zaman karşınıza 3 seçenek çıkıyor. İlki bütün haritayı çok iddialı olanlar için yapılan “All” seçeneği. İkincisi “Country”, üçüncüsü ise “City” seçeneği.

Örneğin biraz daha bilindik yerlerden başlamak istediniz ve şehir seçeneğini tıkladınız. Bu defa karşınıza ayarlar ekranı çıkıyor. “Easy, Medium, Hard ve Custom” seçenekleri mevcut.

Hemen altında da hareketleri etkisizleştirmek ve kamera açısını etkisizleştirmek için iki seçenek çıkıyor. Tabii bunları oyuna daha çok hakim olanlar seçmeli. Bir de zamanlayıcı seçeneği mevcut. Eğer ki zamanlayıcıyı açarsanız o zaman süreyi de belirliyorsunuz.

Oyuna başladıktan sonra karşınıza bir görsel çıkıyor ve bu görsele göre haritada nerede olduğunuzu bulmaya çalışıyorsunuz. Bulduğunuza eminseniz haritadan o yeri seçip tahmin et butonuna basıyorsunuz. Sonrasında oyun size tahmininiz ile gerçek yer arasında ne kadar bir fark olduğunu gösteriyor.

Aslında GTA 5 GeoGuesser arkadaşlar ile birlikte de oynanabilir. Oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz. Biliyorsunuz ki biz de Twitch kanalımız üzerinden takipçilerimizle beraber oyunlar oynuyoruz. Eğer siz de bizimle oynamak isterseniz Discord kanalımıza da katılabilirsiniz. Kanalımıza katılmak için burayı tıklamanız yeterli.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Bundan 11 yıl önce Beden Eğitimi bölümünden mezun olan Uğur "Benim burada ne işim var?" diyerek kendini teknolojiye ve oyun dünyasına adamıştır. Daha önceden farklı sitelerde ve dergilerde bildiklerini okuyuculara aktaran Uğur sıra teknoloji.org sitesinde diyor!