Yeni MateBook X Pro HarmonyOS 3 ile Geliyor

Huawei, HarmonyOS lansman etkinliği için bir başka ürünün onayını verdi! Yeni Huawei Matebook X Pro 2022, HarmonyOS 3 ile birlikte piyasaya çıkacak. Çinli teknoloji devi yaklaşan lansman etkinliği için yeni görseller de paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’in yeni işletim sistemi ile ilgili resmi duyuru gerçekleşti. Huawei Summer 2022 etkinliği tarihinin belli olmasıyla birlikte HarmonyOS 3 çıkış tarihi de açıklandı. İşletim sistemi Huawei HarmonyOS 3 27 Temmuz’da piyasaya çıkıyor.

Huawei HarmonyOS 3 ile ilgili detaylar Weibo platformunda paylaşılan lansman posterinde yer almıştı. Lansman tarihini doğrulayan şirket şimdi ise Huawei MateBook X Pro ile ilgi bir tanıtım görseli paylaştı. Paylaşılan ilk görselde yeni bilgisayara yerleştirilen sensörler yer alıyor. İkinci görselde ise MateBook X Pro 2022’nin tüketiciler için daha iyi bir ses sistemi donatacağını gösteriyor.

Huawei Summer 2022’de MateBook X Pro da Yer Alacak

Geçtiğimiz günlerde Huawei Summer 2022 etkinlik tarihleri resmi olarak açıklandı. Aynı zamanda HarmonyOS 3 işletim sisteminin yeni sürümü ile ilgili lansman posteri paylaşıldı. Bu ayın sonunda gerçekleşecek olan etkinlikte diğer akıllı ürünlerin tanıtımı da beklenenler arasındaydı. Bu ürünlerden biri de yeni Huawei Matebook X Pro 2022 oldu.

Geçen yıl piyasaya sürülen Huawei Matebook X Pro 2021, Intel i5 ve i7 işlemci çeşitleri ile sunuldu. Bilgisayar 14,2 inç ekrana sahipti. Ayrıca 3120 x 2080 çözünürlük, 90Hz yenileme hızı ve büyük bir ekran oranı ile öne çıktı. Fakat yeni Matebook X Pro 2022’nin hangi özelliklere sahip olacağı ise merak konusu oldu.

MateBook X Pro harmonyos

Yeni ürünler ile ilgi detaylar ise Huawei lansman etkinliğinde belli olacak. Huawei Matebook X Pro dışında lansmanda başka akıllı ürünler de yer alacak. Duyurulan ürünler arasında MatePad Pro 11 tablet de yer alıyor. MatePad Pro 11, dairesel kamera tasarımı ve şık bir gövde ile öne çıkıyor. Aynı zamanda yeni özellikler ve deneyimler ile HarmonyOS 3.0 işletim sistemi de yeniliği ile öne çıkıyor.

Huawei, yeni MateBook X Pro hakkında ise “ona dokunmanız farklı” ve “farkınız duyulabilir” sloganlarına yer verdi. Huawei HarmonyOS ve Matebook X Pro ile ilgili bazı detaylar artık bilinenler arasında yer alıyor. Ancak detaylı bilgiler için resmi lansman tarihi 27 Temmuz’u beklememiz gerekiyor. HarmonyOS 3 ve MateBook’a ait detaylar etkinlikte ortaya çıkacak gibi gözüküyor. Ayrıca önümüzdeki günlerde yeni ürünlerin de gündeme gelmesi söz konusu.

Sizler de yeni Huawei MateBook X Pro ve HarmonyOS 3 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.huaweicentral.com/new-huawei-matebook-x-pro-2022-will-launch-alongside-harmonyos-3-0/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Girişimler odaklı araştırma yapmayı çok seviyor. Bir zamanların uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak analiz yapmaya bayılıyor. Teknoloji ile alakalı paylaşımların da takipçisi olarak analiz edip, yorumluyor.