Yeni Huawei MatePad Pro Resmi Olarak Duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde Huawei, HarmonyOS 3 işletim sisteminin 27 Temmuz’da piyasaya çıkacağını duyurmuştu. Şimdi ise Huawei MatePad Pro 11’in tanıtım görseli paylaşıldı. Bu paylaşım da tıpkı HarmonyOS 3 haberinde olduğu gibi Weibo platformunda yer aldı. Aynı zamanda görsel, Huawei MatePad Pro 11 ile ilgili bazı detaylar içeriyor.

Çinli akıllı cihaz üreticisi Huawei, bu sıralar yeni çıkaracağı tablete ve işletim sistemine yoğunlaşmış gibi duruyor. Şirket yaptığı bir paylaşımla HarmonyOS 3 işletim sisteminin çıkış tarihini duyurdu. Şimdi ise yeni çıkaracağı MatePad Pro 11 ile ilgili bir görsel paylaştı.

Huawei MatePad Pro 11 Tanıtım Görseliyle ilgili Detaylar

Tanıtım görselinde en çok dikkat çeken bölüm tabletin arka tarafında büyük bir dairesel kameraya sahip olması. Arka kameranın dairesel olmasının dışında büyük lenslere sahip olduğu da düşünülüyor. Buna ek olarak tabletin yanları ve çerçevesi de parlak bir görünüme sahip gibi duruyor. Ayrıca tabletin kenarları da kavisli bir görünüm içeriyor. Bu da tabletin bir telefon gibi görünmesine olanak tanıyor.

Huawei MatePad Pro 11 Tanıtım Görseli

Huawei MatePad Pro 11’in kamera sayısı henüz belli değil. Ancak tabletin Huawei Mate 40 serisi gibi büyük bir kamera çıkıntısına sahip olacağı da düşünceler arasında yer alıyor. Tabletin yeni çıkan görüntüsünde birden fazla hoparlör ızgarasının olması da dikkat çekiyor. Bu da yeni çıkacak tabletin ses deneyimi olarak iyi bir kaliteye sahip olacağıyla ilgili bizlere ipuçları veriyor.

Ayrıca tabletin yan bölümünde kırmızı renkte bir güç anahtarı yer alıyor. Bu özellik sayesinde tablet diğer cihazlardan ayırıcı bir özelliğe sahip olacak gibi duruyor. Diğer yandan, tabletin ekranının dört tarafında da dar bir çerçeve görüyoruz. Bu özelliklere baktığımızda Huawei MatePad Pro 11’in tasarımı üzerine ciddi bir yoğunlaşma olduğunu söylememiz mümkün. Huawei, tabletin tasarımında ince bir görüntü yakalamak istemiş gibi duruyor.

Huawei MatePad Pro 11 ile ilgili bu tanıtım görselinde daha fazla bilgi yer almıyor. Tanıtım görselinin dışında tabletin, LTE versiyonuyla geleceği ve 40 W hızlı şarj özelliğine sahip olacağıyla ilgili söylentiler mevcut.

Şirket, HarmonyOS 3 işletim sistemini 27 Temmuz saat 19.30’da tanıtacağıyla ilgili açıklama yapmıştı. Ayrıca şirket, yeni çıkaracağı tabletin HarmonyOS 3 işletim sistemi tarafından destekleneceğini resmi olarak doğrulamıştı. Bu tanıtımda Huawei MatePad Pro 11 ile ilgili de bazı detaylar verme ihtimali yüksek gibi duruyor. Buna ek olarak farklı cihazlar görmemiz de muhtemel.

Peki sizler Huawei’in yeni tableti hakkında neler düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/huawei_matepad_pro_launching_on_july_27-news-55106.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Dilbilim mezunu Dilara, uzun süredir teknolojik haberleri takip ediyor ve teknolojiyle alakalı içerik üretmekten keyif alıyor. Sosyal medya uygulamalarına ve teknolojik cihazlara da oldukça meraklıdır.