Yeni iPod Yakında! Yeni Görüntüler Geldi

Yeni iPod yakında karşımıza çıkabilir. Apple’ın oldukça ses getiren müzik üzerine tasarlanmış cihazı, ilk nesli ile oldukça dikkat çekmişti. Sonrasında iPhone ile benzer şekilde dokunmatik ekran ile geliştirildi. Daha sonrasında ise iPod 2019 Mayıs ayında tanıtılan iPod Touch ile karşımızdaydı.

Sahip olduğumuz bilgiler şu an için oldukça kısıtlı. Ancak söylentilere göre yeni nesil iPod, Apple’ın şu an en güncel iPhone 12 modeli ile oldukça benzer tasarıma sahip olacak. Köşeli kenarlar ile birlikte gelmesi muhtemel.

Aynı zamanda HD çözünürlükte bir FaceTime kamerası ile gelmesi bekleniyor. Arka kameraya geldiğimizde ise son olarak 2020 iPhone SE’de gördüğümüz tekli kamera tasarımı karşımıza çıkıyor.

Yeni iPod’un ekranının en az iPhone 12 Mini boyutlarında olması muhtemel. Yani ekran tarafında 5.4 inç gibi bir boyut sunabilir. Aynı zamanda görsel sızıntılarına göre yüz tanıma özelliğini de barındırıyor olacak.

Bir önceki nesil iPod A10 Fusion işlemci ile güçlendirilmişti. Yeni nesil iPod söylentilere göre A14 Bionic çip ile güçlendirilecek. En düşük fiyata sahip modeli ise 64 GB gibi bir depolama alanına sahip olabilir.

Ancak eklenmesi gereken önemli bir nokta bulunuyor. Tüm bu sızıntı ve bilgiler halen daha doğrulanmadı. Yani bir söylentiden öteye geçemiyor.

Bakalım Apple gelecek nesil iPod için nasıl bir cihaz ile karşımıza çıkacak. Yeni iPod yakında karşımıza çıkabilir. Önümüzdeki sonbahar gibi yakın bir tarihte tanıtılması mümkün.

Konuyla ilgili dedikodular çok yakında artış gösterecektir.

iPod Bu Zamana Kadar Neler Sundu?

İlk olarak 2001 yılında tanıtılan iPod oldukça küçük bir yapıya sahipti. Tanıtıldığı zamanda tasarımı ile oldukça dikkat çekmişti.

Ayrıca her nesilde getirdiği yenilikler ile sürekli güncellenmekteydi. iPod tanıtıldığı birçok nesil ile başarılı satış rakamlarına ulaşmıştı.

2007 yılında ise ilk kez iPhone benzeri tasarıma sahip iPod karşımıza çıktı. Bu iPod, App Store mağazasına sahipti. Aynı zamanda aynı iPhone modelleri gibi iOS tabanlıydı.

Yani bir iPhone’dan tek eksiği SIM girişi olmamasıydı. Ancak bu sayede oldukça hafif ve ince tasarıma sahipti.

iPod Touch modeli için en son model 2 yıl önce tanıtıldı. Üzerinden geçen 2 senede satış rakamları ile önceki nesillere göre daha aşağıda kaldı.

Ancak yeni nesilde alacağı güncellemeler ile birçok kullanıcı için dikkat çekici olabilir. Müzik tarafında ne gibi teknolojiler getireceğini önümüzdeki dönemde hep birlikte göreceğiz.

Özellikle Apple’ın son geliştirdiği Kayıpsız Ses özelliği ile iPod eski günlerindeki şanına kavuşabilir.

Sizler yeni nesil iPod hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

2017 yılından beri çeşitli girişimlerde yer alıp içerik üreten Metin, girişimcilik konusuna oldukça meraklıdır. Teknoloji haberleri hakkında içerik üretmekten ve araştırma yapmaktan hoşlanır.