Yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro Seri Üretime Girdi!

Apple’ın uzun zamandır dillerden düşmeyen bilgisayarları 14 inç ve 16 inç MacBook Pro sonunda seri üretime girdi. İddialara göre merakla beklenen bilgisayarlar için seri üretim bandı çalışmaya başladı!

Güvenilir kaynaklardan biri olan DigiTimes’ın haberine göre MacBook Pro seri üretimi için hedefler belirlendi ve makineler çalışmaya başladı. Apple’ın tedarikçilerden beklediği aylık ürün ise 800.000 olarak ifade ediliyor. Üstelik bu üretim hedefinin 2021 Kasım’ının sonuna kadar devam edeceği de iddialar arasında.

Yeni MacBook Pro serisi oldukça uzun süredir sızıntılar ile gündeme geliyor. İlk olarak 2021 yılının ilk çeyreğinde karşımıza çıkacağı tahmin edilen ürün, son iddialara göre yılın sonuna doğru satışta olacak.

Çıkış tarihi iddiaları henüz resmiyete kavuşmasa da seri üretim bandına girdiği de belirtilen cihazın tanıtımı çok yakın gibi gözüküyor. Üstelik Apple’ın önümüzdeki tarihlerde bir etkinlik yapacağına dair de çok güçlü iddialar mevcut.

Yeni MacBook Pro Üretimi Sallantıda!

Yeni MacBook Pro, Sene Sonunda Karşımızda

Apple; yeni iPhone serisi, Apple Watch modelleri ve AirPod’larla çok yakında kullanıcıların karşısındaki yerini alacak. Tüm bu yeni cihazların yanında MacBook Pro serisinin son ürünleri de bizleri karşılayacak gibi gözüküyor.

Tasarımı tamamen değişmiş MacBook Pro modellerinin çıkış tarihi konusunda henüz bir tahminde bulunmak oldukça zor. Ancak, Apple Silicon’a sahip işlemcinin yeni MacBook Pro modellerinde yer alacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bilindiği üzere Apple, geliştirdiği M1 işlemcisi ile adından sıklıkla söz ettirdi. Üstelik iddialara göre yeni MacBook Pro’da M1X isimli daha da gelişmiş bir işlemci yer alacak. Daha önce ortaya çıkan iddialar ile uyum gösteren tarih, işlemci tercihini de bir nevi doğruluyor.

Ayrıca, geçtiğimiz hafta çıkan bazı raporlara göre Apple, yeni ürünlerini veritabanlarına kaydetmeye başladı bile. Şimdilik sadece model numaraları ile kayıt altına alınan ürünlerin yeni MacBook Pro ve Apple Watch Series 7 olması muhtemel.

Apple’ın bu dizüstü bilgisayarları ne zaman kullanıcılara sunacağı bilinmese de emin olunan bir şey var; seri üretime giren yeni MacBook Pro serisi oldukça büyük bir talep görecek. Apple da şimdiden bunun için hazırlıklara başlamış gibi gözüküyor.

Eylül’de gerçekleşecek bir etkinlik ile yeni MacBook Pro’nun tanıtılması ürünün çıkış tarihi için 3-4 aylık bir süre kaldığını gösterecektir. Bu süreçte 3 milyonu aşkın MacBook Pro üretecek olan Apple, hedeflerine ulaşacak mı?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.