Xiaomi 12 Yakın Zamanda Tanıtılabilir!

Teknoloji devi Xiaomi, yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, neredeyse ürettiği tüm telefon modelleriyle teknoloji gündeminin merkezinde yer almayı başardı. Xiaomi, yakın zamanda tekrardan akıllı telefon piyasasının merkezinde yer alacak diyebiliriz. Çünkü Xiaomi, yakın zamanda 12 serisiyle kullanıcılarıyla buluşacak.

Serinin tanıtım tarihiyle alakalı birçok iddia mevcut. Birçok kişi, Xiaomi’nin 16 Aralık’ta bir etkinlik yapacağını ve bu etkinlikte 12 serisini tanıtacağını söylüyordu. Ancak yeni bilgiler, tanıtım tarihinin beklenenden daha erken olabileceğini gösteriyor.

Xiaomi, 12 Serisini 12 Aralık’ta Tanıtacak!

Bilindiği üzere Xiaomi, genellikle cihazlarında Qualcomm marka işlemciler kullanmayı tercih ediyor. Şirket, üst düzey telefon modellerinde üst seviye Snapdragon işlemciler kullanıyor. Qualcomm, 30 Kasım’da yeni Snapdragon işlemcileri tanıtacak. Daha önce ortaya çıkan bilgilerde Motorola ve Xiaomi’nin yeni Snapdragon işlemcileri kullanacak ilk şirketler olabileceği ortaya çıkmıştı.

Bu yüzden Xiaomi, bu yarışta rakibinin önüne gidebilmek için Xiaomi 12 serisinin tanıtımını beklenenden daha erken bir tarihte gerçekleştirebilir. Daha önce araştırmacılar, şirketin 16 Aralık’ta bir tanıtım yapacağını söylemişlerdi. Ancak yeni bilgiler, Xiaomi’nin bu tanıtım tarihini 12 Aralık’a çektiğini gösteriyor.

12 Aralık, pazar gününe denk geldiği için aslında bir tanıtım etkinliği için pek iyi bir tarih değil. Ancak söylentilere göre Xiaomi, bu durumu 12 serisini tanıtacakları için ayın 12.gününü seçtiklerini belirterek düzeltecek. Ayrıca belirttiğimiz gibi şirket, Motorola ile girdiği yarışta rakibinin önüne geçmek istiyor. Bundan dolayı 12 serisinin tanıtım tarihinin belirtildiği gibi 12 Aralık’a çekilmiş olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11

Şirket, Aralık ayında yapacağı tanıtımda 12 ve 12X modellerini tanıtacak. Bunun yanı sıra Xiaomi hayranlarının 12 Ultra için 2022’yi beklemeleri gerekecek. Şirketin yeni telefon serisi, henüz tanıtılmadan bile yoğun ilgi görüyor. Çünkü sızdırılan bilgilere göre Xiaomi, güçlü donanım özelliklerine sahip telefon modellerini kullanıcılarıyla buluşturacak. Güçlü donanımın yanı sıra şirketin yeni Snapdragon işlemcilerden birisini kullanma ihtimalinin yüksek olması da ayrı bir heyecan yaratıyor.

Teknoloji takipçileri, şimdi büyük bir heyecanla Xiaomi tarafından yapılacak açıklamayı bekliyorlar. Şirket, yakın zamanda 12 serisinin tanıtım tarihini açıklayacaktır. Xiaomi’nin etkinlik tarihini açıklamasıyla birlikte yöneticilerin pazar günü bir tanıtım etkinliği yapma riskini alıp almayacaklarını da görmüş olacağız.

Sizler Xiaomi 12 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, yeni serisiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başaracak mı?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.