Yeni Snapdragon İşlemciler Şarj Hızlarıyla Etkileyecekler!

Qualcomm, Snapdragon modelleri ile dünyanın en büyük mobil işlemci üreten şirketlerinin başında geliyor. Şirket, yenilikçi hareketleri sayesinde popülerliğini korumayı başarıyor. Bunun yanı sıra güncel teknolojiyi takip eden Qualcomm, işlemcilerini performans anlamında da güçlendirmeye devam ediyor. Öyle ki iddialara göre yeni Snapdragon işlemci modelleri, şarj konusunda kullanıcılarını etkilemeyi başaracaklar.

Mobil cihazlarda şarj konusunda işlemcinin performansı oldukça önemli. Çünkü işlemciler, kullanıldıkları teknolojiye göre belirli bir seviyeye kadar şarj desteği sunuyorlar. Bu durum da cihazların şarj olma süresini ciddi anlamda etkiliyor. Qualcomm, yeni hamlesiyle birlikte mobil cihazların şarj olma süresini ciddi manada düşürecek.

Yeni Snapdragon İşlemciler, 150W Hızlı Şarj Desteği Sunacaklar!

Bataryalar, akıllı cihazların en önemli donanımlarından birisi olarak ön plana çıkıyorlar. Cihazlara güç desteği sağlayan bu donanımlar, kapasitelerine göre belirli bir süre içerisinde şarj oluyorlar. Eğer bataryanın kapasitesi çok fazlaysa cihazın şarj olma süresi de uzuyor. Teknoloji şirketleri de bu süreyi kısaltabilmek için ürettikleri cihazlarda hızlı şarj desteği sunuyorlar.

Tabii ki hızlı şarj desteği konusunda kullanılan batarya kadar işlemci de önemli. Çünkü işlemciler, şarj konusunda belirli bir seviyeye kadar destek sunuyorlar. Bundan dolayı batarya ne kadar iyi olursa olsun işlemcinin hızlı şarj desteği zayıfsa telefonun şarj performansı da zayıf oluyor. Bunun farkında olan Qualcomm, Snapdragon işlemcilerin şarj desteğini ciddi manada geliştirmek için çalışıyor.

Araştırmacılara göre şirket, yakın zamanda yeni amiral çip setini tanıtacak. Yakın zamanda tanıtılacağı söylenen bu çip setinin 150 W hızlı şarj desteği ile geleceği söyleniyor. Bu iddia teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı.

Çünkü ortalama bir bataryaya sahip olan bir cihaz, 150 W hızlı şarj desteği sayesinde yaklaşık 15 dakikada tam kapasitede şarj olacak. Bundan dolayı Qualcomm tarafından 150W hızlı şarj desteği sağlanması durumunda akıllı telefonların şarj olma süresi ciddi ölçüde düşecek.

Snapdragon İşlemciler 150W Hızlı Şarj Desteği Sunacaklar!

İddialara göre 2021 yılının sonlarında tanıtılacak cihazlar, 150W hızlı şarj desteğine hazır değiller. Bunun yanı sıra aynı araştırmacılara göre, yeni Snapdragon işlemcilerin ilk modellerinde de 150W hızlı şarj desteği bulunmayacak. Bundan dolayı araştırmacılar, 150W hızlı şarj desteği sağlayan cihazların, 2022 ile piyasada yer edinmeleri bekliyorlar.

Söylentilere göre Xiaomi ve Motorola, yeni Snapdragon modellerini kullanacak olan ilk şirketler olacaklar. Böylece 2022 yılında Xiaomi ve Motorola hayranları, yeni Snapdragon işlemcilerden güç alan telefon modellerini kullanabilecekler.

Sizler yeni Snapdragon işlemciler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Qualcomm, kullanıcılarına 150W hızlı şarj desteği dışında başka nasıl yenilikler sunacak? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.