Xiaomi 12 Serisi Hakkında Yeni Bilgiler Açığa Çıktı

Teknoloji dünyasının atak yapan isimlerinden Xiaomi, yeni serisini aralık ayında kullanıcılar ile buluşturacak gibi gözüküyor. Seride yer alacak cihazlar hakkında bilgiler ise gün geçtikçe artıyor. Şimdi ise Xiaomi 12 serisi hakkında özellikle ekran cephesinde yeni bilgiler açığa çıkıyor.

Xiaomi’nin bu etkinlikte tanıtacağı seride iki farklı cihaz olacağı tahmin ediliyor. Bunların isminin ise 12 ve 12X olacağı tahminler arasında yer alıyor. Her iki cihazda fazlasıyla güçlü olacak gibi gözükse de aralarından birisi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi unvanını alacak gibi duruyor. Ancak bu iki cihazdan çok daha fazlası da etkinlik sırasında ortaya çıkabilir.

Xiaomi 12, önümüzdeki günlerde tanıtımı beklenen Snapdragon 8 Gen1 ile kullanıcılara sunulacak gibi gözüküyor. Xiaomi 12X ise daha az güçlü ancak yine de yüksek performans sağlayacak Snapdragon 870 barındıracak.

Bu özelliklere ek olarak Xiaomi 12 serisindeki cihazların ekranları hakkında da yeni bilgiler açığa çıktı. İddialara göre her iki cihaz da kavisli bir ekran ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Geçtiğimiz dönemde kullanıcılar ile buluşan Xiaomi 11 serisinin Ultra modelinde de benzer bir ekran görmüştük.

Kavisli ekranlar ve yumuşak kenarlar son dönemde birçok teknoloji üreticisi tarafından kullanılıyor. Bu üreticiler arasında yer alan Xiaomi de geçtiğimiz sene yaptığı denemenin ardından bu tasarımı yeni serideki tüm telefonlara getirmeye karar vermiş gibi gözüküyor.

Xiaomi 12 serisi
Xiaomi Mi 11 Pro

Xiaomi 12 Serisi Hakkındaki Diğer Bilgiler

Bunun haricinde ortaya çıkan yeni bir iddia ise cihazların hoparlörleri hakkında oluyor. Dedikodulara göre Xiaomi 12 ve 12X modellerinde simetrik stereo hoparlörler yer alacak. Bunlardan birisini cihazın altına diğerinin ise cihazın üstünde yer alacağı tahminler arasında.

Tasarım olarak benzer bir durumu geçtiğimiz dönemde çıkan Xiaomi 11 serisindeki bazı cihazlarda da görmüştük. Ancak bu cihazlardaki hoparlörler asimetrik bir tasarıma sahipti. Xiaomi bu konuda da bir güncelleme yapmak istemiş gibi gözüküyor.

Buna ek olarak daha önce ortaya çıkan bazı iddialar da tekrar gündeme geldi. Xiaomi 12 modelindeki ana kameranın 50MP çözünürlüğe sahip olacağı ve 100W şarj desteği ile sunulacağı tahmin ediliyor. Buna ek olarak ekran çözünürlüğü konusunda 1440p’den FHD+’a bir düşüş olacağı söz konusu.

Xiaomi 12X modelinin ise yaklaşık 6.3 inç boyutunda, FHD+ ve 120Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile tanıtılacağı tahminler arasında. Buna ek olarak 50MP ana kamera bu cihazda da yer alacak.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.