Xiaomi 12 Fiyatı ve Özellikleri Tanıtımdan Önce Sızdırıldı!

Teknoloji devi Xiaomi, bir süredir teknoloji gündeminde adından oldukça fazla söz ettiriyor. Çünkü şirket, yeni amiral gemisi modellerini kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Xiaomi, 12 serisinin tanıtım tarihini 28 Aralık olarak açıkladı. Ancak araştırmacılar, tanıtımdan önce Xiaomi 12 modelinin fiyatının ve özelliklerinin yer aldığı tanıtım görselini sızdırdılar!

Sızdırılan görsel incelendiğinde Xiaomi hayranları oldukça heyecanlandılar. Çünkü görselde yer alan bilgilere göre şirket, yüksek donanımlı bir telefonu beklenenden daha uygun bir fiyata kullanıcılarıyla buluşturacak!

Xiaomi 12 Özellikleri ve Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde bazı araştırmacılar, Xiaomi 12’nin özelliklerine dair bazı bilgilere ulaşmışlardı. Bu bilgilerde telefonun 6.28 inç büyüklüğünde bir ekranla geleceği de yer alıyordu. Sızdırılan görsel, ulaşılan bilgileri doğrular nitelikte oldu. Çünkü tanıtım görselinde yer alan bilgilere göre cihaz, 6.28 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızında çalışan bir ekranla geliyor.

Bunun yanı sıra Xiaomi hayranlarının en çok merak ettiği konulardan birisi cihazın hangi işlemci ile geleceği oluyordu. Görselde yer alan bilgilere göre Xiaomi 12, birçok kişinin tahmin ettiği gibi Snapdragon 8 Gen 1 ile geliyor. Bunun yanı sıra şirket, bu yeni nesil işlemcinin performansını 8 GB RAM ile destekleyecek. Daha güçlü bir performans isteyen kullanıcılar, telefonun 12 GB RAM’e sahip olan sürümüne de erişebilecekler.

Xiaomi, RAM kısmında olduğu gibi dahili depolama alanında da 2 seçenek sunacak. Telefonun 8 GB RAM’e sahip olan sürümü 128 GB dahili depolama alanı ile gelecek. Ayrıca 12 GB RAM’e sahip olan sürümü ise 256 GB dahili depolama alanına sahip olacak.

xiaomi 12 ekran özellikleri

Donanımıyla etkileyecek olan Xiaomi 12, gücünü 4500 mAh kapasiteli bir bataryadan alacak. Bu bataryada 67W kablolu hızlı şarj, 30W kablosuz hızlı şarj destekleri mevcut olacak. Bu sayede kullanıcılar, yüksek kapasiteli bataryayı hızlı bir şekilde şarj edebilecekler.

Telefon, her anlamda kullanıcılarını memnun edecek gibi duruyor. Çünkü Xiaomi, telefonun ses ve kamera alanlarında da yüksek bir performans sunacak. Kullanıcılar, ses kısmında Dolby Atmos özelliğini kullanabilme imkanına sahip olacaklar.

Merakla beklenen Xiaomi 12 modelinin fiyatı ise şu şekilde olacak:

  • 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olan model: 580 Dolar
  • 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olan model: 690 Dolar

Sizler heyecanla beklenen Xiaomi 12 modelinin özellikleri ve fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, yeni amiral gemisi ile kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Sizler de heyecanla beklenen Xiaomi 12 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.