Samsung Galaxy Tab S8 Serisinin Fiyatı Sızdırıldı!

Teknoloji devi Samsung, yeni ürünler üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket, yeni amiral gemisi tablet serisiyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça Galaxy Tab S8 serininin bazı özellikleri sızdırılmaya devam ediyor. Şimdi de araştırmacılar, Samsung tarafından piyasaya sürülecek olan Galaxy Tab S8 serisinin fiyatı ile ilgili bilgilere ulaştılar.

Bilindiği gibi şirket, bu seride temel olarak 3 model ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu modellerin Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra olacağı biliniyor. Geçtiğimiz aylarda ulaşılan bilgiler, tabletlerin hangi donanımlar ile piyasaya sürüleceklerini ortaya çıkartmıştı.

Bu doğrultuda Galaxy Tab S8 modelinin 11 inç bir ekrana sahip olması bekleniyor. Bunun yanı sıra Galaxy Tab S8+ için 12.4 ve Galaxy Tab S8 Ultra için 14.6 inç büyüklüğünde ekranlar kullanılacak. Samsung, ekran konusunda oldukça iddialı bir şekilde geliyor.

Ayrıca şirket, diğer donanımlar kısmında da çok iddialı. Çünkü araştırmacılar, üç modelde de işlemci kısmında Snapdragon 8 Gen 1 işlemcinin yer alacağını söylüyorlar. Ayrıca şirket, bu güçlü işlemciyi üç model için de 8 GB RAM ile desteklemeyi planlıyor. Böylece Samsung, donanım kısmında oldukça yüksek bir performans yakalamayı hedefliyor.

Batarya kısmına baktığımızda ulaşılan bilgiler, Galaxy Tab S8 için 8000 mAh kapasiteli bir batarya kullanılacağını gösteriyor. Bunun yanı sıra Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra modellerinde ise 11.200 mAh bir bataryanın bulunacağı iddia ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bu bilgiler, şirketin temel olarak üst düzey tablet modelleriyle kullanıcılarının karşısına çıkacağını göstermişti. Bunun için teknoloji meraklıları, Samsung Galaxy Tab S8 modellerinin fiyatı konusunda gelecek bilgileri merakla bekliyorlardı. Araştırmacılar, merakla beklenen bu konu hakkında bazı bilgilere ulaştılar.

Samsung Galaxy Tab S8 Serisi Yüksek Satış Fiyatı ile Geliyor

Samsung Galaxy Tab S8 Serisi Yüksek Satış Fiyatı ile Geliyor
Galaxy Tab S7

Teknoloji meraklıları, yüksek donanımlara sahip olacak olan serinin yüksek satış fiyatlarıyla satışa sunulacağını tahmin ediyorlardı. Nitekim Galaxy Tab S8 serisinin fiyatına dair ulaşılan bilgiler, bu görüşü destekler nitelikte oldu. Araştırmacılar tarafından ulaşılan bilgilere göre Samsung, Galaxy Tab S8 serisini Avrupa’da şu fiyatlardan satışa sunmayı planlıyor:

  • Wi-Fi ile gelecek olan Galaxay Tab S8 sürümleri: 680-850 €
  • 5G ile gelecek olan Galaxy Tab S8 sürümleri: 830-900 €
  • Wi-Fi ile gelecek olan Galaxay Tab S8+ sürümleri: 880-950 €
  • 5G ile gelecek olan Galaxy Tab S8+ sürümleri: 1040-1100 €
  • Wi-Fi ile gelecek olan Galaxay Tab S8 Ultra sürümleri: 1040-1060 €
  • 5G ile gelecek olan Galaxy Tab S8 Ultra sürümleri: 1200-1220 €

Samsung, donanım kısmında kullanıcılarını fazlasıyla etkileyecek diyebiliriz. Şirket, özellikle Galaxy Tab S8 Ultra modeli ile tablet piyasasında adından fazlasıyla söz ettirecektir. Ancak bunun yanı sıra serinin satış fiyatları, bazı Samsung hayranlarını üzecektir.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/alleged_pricing_for_samsung_galaxy_tab_s8_lineup_leaks-news-52641.php

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.