VR Sektöründe Devasa Büyüme!

Teknoloji şirketleri, sanal gerçeklik teknolojisi üzerinde çalışmaya devam ediyorlar. Bu kapsamda birçok teknoloji üreticisi, sanal gerçeklik tabanlı geliştirdiği ürünleri kullanıcılarıyla buluşturuyor. Hatta bu şirketlere her geçen gün yenileri de eklenmeye devam ediyor. Yaşanan tüm bu gelişmeler, VR sektöründe devasa bir büyüme yaşanmasını sağladı.

Özellikle yeni teknolojilerle donatılan VR cihazları, teknoloji kullanıcılarının yoğun ilgisini çekiyor. Bundan dolayı VR pazarındaki satışlar, her geçen gün artmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalara göre VR sektöründe yaşanan bu büyüme, önümüzdeki senelerde katlanarak devam edecek gibi duruyor.

Apple, VR Sektöründe Yaşanan Büyümeyi Hızlandıracak!

Günümüzde teknoloji üreticileri, VR teknolojilerine büyük ilgi gösteriyorlar. Geleceğin en büyük teknolojilerinden birisi olarak görülen VR sektörü, bu kapsamda her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. Günümüzde VR teknolojilerinde yaşanan ilerlemelerin öncüsü ise Meta oluyor diyebiliriz. Çünkü Meta, VR pazarında en kapsamlı hizmet veren şirketlerin başında geliyor.

Nitekim 2022 yılı için yapılan araştırmalara göre Meta, sektördeki en etkili şirket konumunda yer alıyor. Yapılan araştırmalara göre VR pazarı, 2022 yılının ilk çeyreğinde %241 büyüdü. Araştırma sonuçları, Meta’nın sektördeki payının %90 olduğunu ortaya koyuyorlar. Ancak verilere ve yapılan çalışmalara göre bu durum, önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde gitmeyecek.

Çünkü araştırmacılar, Meta’nın VR sektöründe sürdürülebilir çalışmalar yapmadığını belirtiyorlar. Bunun yanı sıra bilindiği üzere Apple da sanal gerçeklik teknolojisi üzerine çalışıyor. Hatta ortaya çıkan bilgilere göre Apple, önümüzdeki sene karma gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürecek.

Apple, VR Sektöründe Yaşanan Büyümeyi Hızlandıracak!

Bu doğrultuda Apple’a şimdiden gösterilen ilgi, sektördeki dengelerin değişebileceğini gösteriyor. Apple, sanal gerçeklik sektöründe büyük oynamayı hedefleyen şirketlerden birisi. Hatta şirket, uzun süredir üzerinde çalıştığı karma gerçeklik gözlüğüyle 2023 yılına damga vurmayı hedefliyor.

Tabii ki bu konuda çalışmalarını sürdüren tek şirket Apple değil. Araştırmacılar, her ne kadar Meta’nın sürdürülebilir çalışmalar yapmadığı söyleseler de durum pek de öyle değil. Çünkü şirket, her geçen gün ürettiği cihazları daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Bu kapsamda ortaya çıkan bilgiler, önümüzdeki süreçte Meta’nın da geliştirilmiş sanal gerçeklik cihazlarını piyasaya süreceğini gösteriyorlar.

VR sektöründe şirketlerin rekabet içerisinde olması, sektörün hızla büyümesini sağlıyor. Şirketler, rakiplerinin önüne geçebilmeye çalışıyorlar. Bu kapsamda teknoloji üreticileri, sürekli yeni ürünler geliştirme peşindeler. Bunun sonucunda VR pazarı, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Nitekim önümüzde günlerde yaşanacak olan gelişmeler, sektörün daha da hızlı büyümesini sağlayacak diyebiliriz.

Sizler de VR sektöründe yaşanan devasa büyüme hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://9to5mac.com/2022/07/04/vr-headset/

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.