Vivo Pad ile İlgili Önemli Bir Gelişme Ortaya Çıktı

Son dönemlerin gözde markalarından Vivo şirketinin ilk tableti Vivo Pad hakkında önemli bir gelişme ortaya çıktı. Geçtiğimiz senelerde Vivo, gelecek dönemde piyasaya çıkacak ürünleri için birkaç telif hakkı almıştı. Bunlardan birisi de Vivo Pad adıydı.

Şirketin üreteceği ilk tablet olma unvanına sahip Vivo Pad’in çıkış tarihi hakkında da bazı iddialar ortaya atılmıştı. İddialara göre Vivo Pad, geçtiğimiz ocak ayında piyasaya çıkacaktı. Ancak, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığı açığa çıktı.

Üstelik, bu iddianın üstünden aylar geçmesine rağmen henüz Vivo Pad ile ilgili önemli bir gelişme gündeme gelmemişti. Ancak, ortaya çıkan son belgeler bu durumu değiştiriyor.

Bu ayın başlarında TÜV Rheinland sertifikası alan Vivo cihazının yeni Vivo Pad olduğu tahmin ediliyor. Bu tahmini destekleyen en büyük gösterge ise şirketin EUIPO’dan aldığı telif belgesi.

EUIPO ya da Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nden alınan belgede yeni ürünün isminin “Vivo Pad” olduğunu görmek mümkün. 18 Haziran tarihinde doldurulan belge Class 9 yani 9. Kategori kapsamında yer alıyor. Bu kategorinin içerisinde tabletler dahil 20’den fazla ürünün yer aldığı biliniyor.

vivo pad euipo
Görsel: EUIPO

Maalesef bu belgeden ürünle ilgili detaylı teknik özellikleri görmek mümkün değil. Ancak, daha önce yayınlanan TÜV Rheinland sertifikası ile cihazın batarya kapasitesi ortaya çıkmıştı. Bu belgede yer alan ifadeye göre Vivo Pad, 8040 mAh bataryaya sahip olacak.

Ortaya çıkan bu iki belge yeni Vivo Pad’in çok yakında olduğunun bir göstergesi olarak tahmin ediliyor. Fakat şirket cephesinden, cihazın çıkış tarihi ya da teknik özellikleri hakkında hiçbir resmi açıklama mevcut değil.

Vivo Pad Rakibi Realme Pad ile Aynı Anda Çıkabilir

Son dönemde tablet piyasasına yeni giriş yapacak tek marka Vivo değil. Realme’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Realme GT 5G lansman etkinliğinde yeni Realme Pad de yer aldı. Şirket, önümüzdeki günlerde ürünle ilgili daha fazla detay paylaşacağını belirtti.

Aynı Vivo Pad gibi, Realme Pad hakkında da teknik bir detay henüz paylaşılmadı. İlerleyen dönemde iki ürün hakkında da detaylı bilgilere ulaşacağız gibi gözüküyor.

Realme Book
Görsel: Android Authority

Bunun yanı sıra, yeni Realme Pad ile birlikte bir dizüstü bilgisayar da kullanıcılarla buluşacak. Realme Book isimli ürünün, tablet ile aynı anda tanıtılması beklentiler arasında. Ayrıca, yeni Realme Book’a ait görseller de ortaya çıktı.

Fakat, şimdilik bu ürünlerin isimleri haricinde pek bir bilgiye sahip değiliz. Sizce, bu ürünler tablet piyasasında önemli yerlere ulaşacak mı?

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.