Realme Dizüstü Bilgisayar Çok Yakında: CEO Açıkladı

Son zamanların yükselen teknoloji şirketi Realme, dizüstü bilgisayar piyasasına giriyor. Bir zamandır araştırmacılar, şirketin akıllı telefon dışında başka sektörlerde de üretim yapacağını konuşuyorlardı. Realme CEO’su Madhav Sheth tarafından yapılan paylaşımla konu netlik kazandı.

Bir dizüstü bilgisayar görseli paylaşan Sheth, yeni ürün kategorisi mesajıyla da bilgisayar sektörüne gireceklerini doğruladı.

Realme, Dizüstü Bilgisayarı Çok Yakında Tanıtabilir

Realme araştırmacıları, şirketin bir süredir akıllı telefon dışındaki sektörlere de yönelmek istediklerini belirtiyordu. Bunun üzerine de ortaya atılan bazı iddialar bu sektörlerin başında bilgisayar sektörünün geldiğini gösteriyordu.

Madhav Sheth tarafından yapılan paylaşım bu iddiaları doğruladı. Ancak Sheth, konu hakkında hiçbir detay paylaşmadı. Bu yüzden dizüstü bilgisayarın ne zaman tanıtılacağı, donanımının nasıl olacağı konusunda hiçbir net bilgi bulunmuyor. Sheth tarafından paylaşılan ikili kodlarda “Merhaba Dünya” yazıyor.

Fakat teknoloji araştırmacısı Mukul Sharma, Twitter hesabından konu hakkında bazı iddiaları öne sürdü. Sharma, yaptığı paylaşımda şirketin Haziran 2021’de bilgisayarı tanıtacağını öne sürdü.

Sheth yaptığı paylaşımda dizüstü bilgisayarın bir kısmını paylaştı. Dizüstü bilgisayarla alakalı bir görsel paylaşıldığını düşünürsek Sharma tanıtım hakkında haklı olabilir.

Bilgisayarla alakalı net bilgiler bulunmuyor. Fakat paylaşılan görsel incelendiğinde Realme, sade bir tasarım kullanmış gibi duruyor. Bunun dışında cihazın gri renkte olması “acaba şirket tasarım olarak Apple‘ı mı örnek aldı” sorularını akıllara getirdi.

Şirket, cihazı henüz resmi olarak tanıtmadığı için bilgisayarın donanımıyla alakalı net bilgiler mevcut değil. Ancak iddialara göre dizüstü bilgisayarın birden fazla RAM ve depolama alanı seçenekli modeli mevcut olacak.

Bunun dışında araştırmacılar, şirketin yazılım kısmında Windows 10 kullanacağını tahmin ediyor. Fakat dizüstü bilgisayarın sahip olacağı işlemci ve ekran kartı modelleriyle alakalı herhangi bir bilgi yok.

Geçtiğimiz aylarda araştırmacılar şirketin Meow adında bir dizüstü bilgisayar, hoparlör ve VR gözlük serisi çıkartacağını iddia etmişlerdi. Bu yüzden yeni çıkacak dizüstü bilgisayarın MeowBook adında olması oldukça muhtemel.

Şimdilik bilgisayarın özellikleriyle alakalı bilgiler iddialardan ibaret. Dizüstü bilgisayarın hangi fiyat aralığında ne olacağı gibi bilgiler de mevcut değil. Tahminlere göre Realme, yakın zamanda dizüstü bilgisayar tanıtımını gerçekleştirecektir.

Sizler Realme’in dizüstü bilgisayar sektörüne girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket bu sektörde de başarılı işler çıkartabilecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.