Valheim Satışları Artmaya Devam Ediyor!

Geçtiğimiz dönemin en gözde oyunları arasına giren Valheim, yeni bir konuyla gündeme geliyor. Oyuncuların hayran kaldığı oyun, satış rakamlarıyla da bunu apaçık gösteriyor. Valheim satışları son açıklanan bilgilere göre 8 milyonu aşıyor!

Embracer Group tarafından paylaşılan bilgilere göre Valheim satışları hız kesmeden devam ediyor. 2021 yılının Nisan ve Haziran ayları arasındaki üç aylık dönmede toplam 1.1 milyon Valheim kopyası satıldığı ifade ediliyor.

Bu son veriler ile ortaya çıkan Valheim satış miktarı ise oldukça dikkat çekici. Oyunun erken erişime açıldığı tarih olan 2021 Şubat’tan beri toplam satış miktarı 7.9 milyon olarak belirtiliyor.

Bağımsız bir geliştirici tarafından üretilen Valheim’ın kısa sürede böylesine büyük bir başarıya ulaşması oldukça etkileyici. Üstelik bu haberin sadece oyunun geliştiricilerini değil, hayranlarını da mutlu edeceği şüphesiz.

Bu verilerin geçerli olduğu son tarihin 30 Haziran olduğu ifade ediliyor. Aradan geçen yaklaşık iki aylık süreçte de bu satış miktarının 8 milyonu aştığı öne sürmek hiç de abartı olmayacaktır. Ancak yine de resmi rakamlar gelmeden bunun yalnızca bir tahmin olduğunu belirtelim.

valheim güncelleme

Valheim Satışları Şirketin Beklediği Şekilde Gidiyor

Embracer daha önce de Valheim satışları hakkında bir duyuruda bulunmuştu. 2021 yılının Mayıs ayında yapılan duyuruda toplam satışın 7 milyona yaklaştığı belirtilmişti. O tarihin ardından geçen yaklaşık 1 aylık süreçte toplam 1 ve 1.2 milyon arasında bir satış olacağı da öngörülmüştü.

Bugün açıklanan veriler bu tahminin başarıyla sonuçlandığını gösteriyor. Ancak gelecek dönemde oyunun satışı hakkında bir tahmin henüz mevcut değil.

Satışların milyon seviyesini aşması aslında Valheim için yeni bir unsur değil. Bildiğiniz üzere Valheim, erken erişime çıkışının ardından yaklaşık birkaç gün içinde bir milyonun üstünde kopya sattı.

Hatta bununla da yetinmedi ve ilk ayında toplamda beş milyon Valheim kopyası oyuncularla buluştu. Oyunun arkasındaki ekibin sekiz kişiye ulaşmasıyla birlikte yeni güncellemelerin de önü açıldı.

Valheim, aynı anda 500.000 kişinin oynamasıyla Steam’deki rekorunu kırmıştı. Oyun her geçen gün binlerce oyuncu ile gündemde kalmaya devam ediyor. İlerleyen dönemdeki güncellemeler de bu durumu destekleyecek gibi gözüküyor.

Valheim gibi bağımsız oyunların bu rakamları görmesi aslında çok alışık olduğumuz bir şey değil. Ancak, oyuncuların ve toplulukların Valheim’ı benimsemesi, başarıya ulaşmasındaki en önemli faktör diyebiliriz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.