Realme Narzo 30 Tanıtıldı: Fiyat/Performans Canavarı

Ürettiği uygun fiyatlı telefonlarla dikkat çeken Realme, yeni tanıttığı Narzo 30 ile piyasada adından tekrardan söz ettirecek.

Realme, 2010 yılında Oppo’nun bir alt kuruluşu olarak kuruldu. Daha sonra 2018 yılında ayrı bir marka olarak devam etmeye başladılar. Realme, bu tarihten sonra ürettiği giriş ve orta seviye cihazlarla dikkatleri çekmeyi başardı.

Şirket bu cihazlardan olan Narzo 30A ve Narzo 30Pro modellerini geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Realme şimdi de serinin bir diğer telefonu olan Narzo 30 modelini tanıttı.

Narzo 30 oldukça sade bir tasarıma sahip. Realme bazı modellerinde yeni tasarımlar denemek istemişti. Fakat yeni tanıtılan cihazlara baktığımızda kullanıcı geri dönüşleri pek iyi olmamış gibi duruyor. Çünkü Realme, yeni cihazlarında daha sade tasarımlar kullanmayı tercih ediyor.

Telefonda 6.5 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 çözünürlüğünde bir ekran mevcut. Ekranın en dikkat çekici özelliği ise 90 Hz yenileme hızına sahip olması oluyor.

Cihazda işlemci olarak ise MediaTek Helio G95 mevcut. Bunun yanı sıra şirket bellek kısmında ise 6GB LPDDR4x RAM kullanmayı tercih etmiş. Orta seviye bir cihaz için Helio G95 ve 6GB RAM, kullanıcılarını son derece memnun edecektir.

Narzo 30 Kamerasıyla da Dikkat Çekiyor

Realme, giriş seviyesi de dahil olmak üzere tüm cihazlarında kameraya önem veriyor. Narzo 30’da kamera anlamında kullanıcılarını tatmin edecektir. Çünkü cihazda f/1.8 diyafram açıklığına sahip 48 MP bir ana kamera mevcut.

Buna ek olarak 2 MP portre ve 2 MP makro çekim lensi kullanıcıların kamera deneyimi artıracaktır. Cihazın ön kamera kısmında ise f/2.1 diyafram açıklığına sahip 16 MP bir kamera var.

Cihazda 128 GB dahili depolama alanının yanı sıra 5.000 mAh batarya mevcut. Bunlar da orta seviye bir telefon için oldukça yeterli diyebiliriz.

Realme Narzo 30

Realme Narzo 30, mavi ve gri renk seçeneklerine sahip. Şirket cihazı şimdilik sadece Malezya’da satışa sundu. Realme, cihazın Malezya’daki satış fiyatını 195 $ olarak belirledi.

Telefonun önümüzdeki günlerde başka ülkelerde de satışa çıkması bekleniyor. Realme Narzo 30, eğer ülkemizde uygun bir fiyatla satışa sunulursa çok fazla talep görebilir. Çünkü cihazın donanımı Malezya’daki fiyatına göre gayet iyi seviyede diyebiliriz. Bu yüzden fiyat/performans cihazı arayan insanların tercihi Narzo 30’dan yana olabilir.

Henüz bir açıklama olmasa da ürün ülkemizde de kendisine alıcı bulacaktır. Ancak satışa çıkıp çıkmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Sizler Realme Narzo 30 hakkında ne düşünüyorsunuz? Cihazın fiyatı özelliklerine göre uygun mu? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.