UVMask: Solunan Havayı Filtreleyen Maske

Neredeyse dünyadaki herkesin artık her gün kullanmak zorunda olduğu maskelerin tasarımı konusunda birçok yenilik var. Bu salgınla mücadele etmek için tasarımcıların, mühendislerin ve sağlıkçıların maskelerle ilgili nasıl tutkulu bir şekilde çalıştığı da gerçekten dikkat çekici. UM Systems şirketinin ürettiği son teknoloji solunan havayı filtreleyen maske: UVMask ise bu konuda öne çıkan inovasyonlardan.

UVMask

Artık bilime dayalı teknolojik yeniliklerle herkesin en iyiye erişmesi gerektiğine inanan UM Systems şirketi maske konusunda devrim yaratacak adımlar attı. Ürettikleri UVMask, piyasadaki en güçlü UVC arıtma teknolojisine sahip yeni nesil yeniden kullanılabilir bir yüz maskesi.

UVMask: Filtreleme Hassasiyeti

UVMask, solunan havayı filtrelemek için UV ışığını aktif olarak kullanıyor ve hava filtrasyon verimliliği %99.99 olan bir maske deneyimi sunuyor. Sadece mikroorganizmaları hapsetmekle kalmayıp onları aynı zamanda nötralize ediyor ve virüsün genetik materyallerini mili saniyeler içinde parçalıyor.

Maskenin %99.99’luk hava filtrasyon oranı bir un tanesinden 100 kat daha küçük bir bakteri, virüs veya alerjeni nefes alma hızından 10 kat daha hızlı ortadan kaldırması anlamına geliyor.

UVMask
UVMask

Çift filtreleme sistemi ile birlikte gelen UVMask piyasadaki en temiz hava kalitesini sağlıyor. Öndeki değiştirilebilir N95 filtresi; 0,3 mikrona kadar toz, kir ve kalıntı partiküllerinin %95’ini engelliyor. Daha sonra UVC ışığı ile 0,3 mikrondan küçük mikroorganizmaları DNA seviyesinde patlatan ve böylece kalan %5’in %99,9’unu yok eden sarmal şekilli bir filtreden oluşuyor. UVC ışığına güç vermek için en yüksek kalitede safir kristal optikler kullanılmış bu teknolojik atılım UVC’nin solunan havayı gerçek zamanlı olarak sterilize ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

UVMask
Maskenin Yapısı

UVC Teknolojisi

200 nm-280 nm dalga boyu aralığında; bakteri, mantar ve virüsleri yok etmede son derece etkili, ultraviyole ışınlara UVC deniliyor. Genellikle dezenfeksiyon ve sterilizasyon için kullanılan UVC ışığı, organizmaların DNA, RNA ve proteinleri tarafından emilerek hücrelerin çoğalmasını engelleyen bir teknoloji.

UVMask Ayrıcalıkları

UVMask aktif UV filtreleme teknolojisini giyilebilir bir seviyeye indiriyor. Soluk verme sırasında bile filtreleme işlemi devam eden maske, böylece çevredeki insanları da enfekte olmaktan korumuş oluyor. Maske, aynı zamanda asla ışık ve hava sızdırmıyor, süper yumuşak silikon iç katman sayesinde de cilt dostu bir ürün.

UVMask Dış ve İç Görünüş

Çoklu kayış seçenekleri sayesinde UVMask’ı başınızın veya kulağınızın etrafında sabitleyebiliyorsunuz. Maske, haftalarca kullanımdan sonra filtreyi değiştirmenizi sağlayan çıkarılabilir bir dış kabukla birlikte geliyor. UVC lambasının kendisi 10.000 saatlik bir kullanım ömrüne sahipken maskenin dahili pili tek tam zamanlı şarjla 6 saat boyunca çalışabiliyor. Şirket, kullanılmadığı zamanlarda maskeyi güvenli bir şekilde saklamanız için isteğe bağlı bir taşıma çantası da gönderiyor.

Maskenin yaratıcısı Boz Zou maskeyle ilgili: “Kullanıcılarımızın güvenliği göz önünde bulundurularak, UVMask’ı FDA onaylı ve ISO 17025 tarafından tanınmış SGS Laboratuvarlarında geliştirdik, test ettik ve sertifikalandırdık.’’ şeklinde açıklamada bulundu.

UVMask Kullanıcısı

Maskeler son birkaç aydır hayatımızın çok büyük bir parçası haline geldi. COVID-19 virüsünün etkisi her ne kadar hafiflemiş gibi görülse de önlemler devam ediyor ve ikinci bir dalga ihtimali her zaman açık tutuluyor. Salgının yeniden yükselmesinin önüne geçmek için alınan dışarıda maske takma önlemi ise uzun bir süre daha geçerli olacak gibi görünüyor.

UVMask, taşınabilir hale getirilmiş son teknoloji bir hava sterilizasyon sistemi olarak yaşadığımız bu zor dönemde son derece etkili bir savunma mekanizması yaratıyor. Markanın da dediği gibi: ‘’Güvenli nefes alın, özgürce yaşayın.’’

UVMask
Maske Kullanıcıları

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojik mitleri araştırmayı ve ürün incelemeleri yapmayı çok seven, sanatsever, meraklı bir endüstri ürünleri tasarımı öğrencisi.