Twitter’dan Android Kullanıcılarını Sevindirecek Yeni Özellik!

Ülkemizde ve dünyada en sık kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, sürekli olarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Twitter’dan gelen son özellik ise Android kullanıcılarını oldukça sevindirecek gibi gözüküyor.

2019 senesinin 1 Ekim tarihinde iOS kullanıcılarının kullanımına açılan mesaj arama özelliği, sonunda Android için de kullanıma sunuluyor. Bu sayede, kalabalık bir gelen kutusundan istediğiniz tüm mesajları kolayca bulmanız mümkün hale geliyor.

Üstelik şirket, bu özelliğin geliştirileceğini de ifade ediyor. Twitter tarafından paylaşılan gönderide, sadece en son mesajların değil tüm mesajların aramalara dahil olacağı belirtiliyor. Buna ek olarak şirket, mesaj ile arama yapma hakkında da bir açıklama yapıyor.

Twitter, mesajlar ile gelişmiş bir arama yapmanın üzerinde çalıştıklarını ifade ediyor. Bu özelliğin gelmesi halinde konuşmalarda geçen herhangi bir kelime ile arama yapmak mümkün olacak. Benzer bir özellik WhatsApp’ta da yer alıyor.

iOS için kullanıma sunulduktan yaklaşık 2 sene sonra Android’e gelen bu özellik şimdilik sadece konuşmalar için aktif. Twitter, mesajlara göre arama yapma tarihi için “bu senenin ilerleyen zamanlarını” gösteriyor.

Ancak, Android kullanıcılarını sevindirecek bu özellik hakkında Twitter’dan bir tarih bilgisi almak henüz mümkün değil.

Twitter Geliştirmelere Devam Ediyor

Twitter, her geçen gün platformu daha işlevsel hale getirmek için yeni geliştirmeler sunuyor. Geçtiğimiz günlerde, şirket tarafından yapılan bir açıklama direkt mesajlara sesli mesaj özelliğinin geldiğini de ifade etmişti.

Bu özellik kapsamında DM yoluyla sesli mesaj göndermek mümkün hale geliyor. Aynı Tweet gibi sesli mesajda da 140 saniyelik bir sınır bulunuyor. Bu özellik şimdilik sadece Türkiye ve Nijerya’da aktif hale geliyor.

Bunun haricinde Twitter, geçtiğimiz günlerde yeni Bahşiş Kutusu özelliğini tanıtmıştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar takipçilerinden bağış alabiliyor. Ancak özellik, şimdilik sadece belli kullanıcıların kullanımına sunuluyor.

Bunlara ek olarak sosyal medya platformu, son dönemde Spaces üzerine çalışmalarına devam ediyor. Twitter’ın sesli sohbet özelliği olan Spaces ile toplu görüşmeler yapılıyor. Hatta, Spaces ile para kazanmak bile mümkün.

Twitter, geliştirmeler konusunda gaza basmış gibi gözüküyor. İlerleyen dönemde ne gibi geliştirmeler ile karşılaşacağımızı beraber göreceğiz.

Siz, Twitter’ın yeni geliştirmeleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Twitter direkt mesajlarından memnun musunuz? Yeni özellik hoşunuza gitti mi? Konuyla ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Teknolojiye yoğun bir ilgi duyan Mert, 10 yılı aşkın süredir teknolojik gelişmeleri ve haberleri yakından takip etmektedir. Özellikle oyunlara ve teknolojik cihazlara oldukça meraklıdır.