Telegram Yeni Özellikleri ile Kullanıcılarının Karşısında

Telegram, son zamanların en çok kullanılan iletişim uygulamalarının başında geliyor. Platform, özellikle WhatsApp’ın düşüşe geçtiği dönemde oldukça popüler hâle geldi. Telegram yetkilileri de yeni kullanıcılarının kaybetmemek ve daha çok kullanıcı çekebilmek adına geliştirilen yeni özellikleri duyurmaya devam ediyorlar.

Şirket, yaptığı yeni duyuruyla platforma birçok yeni özelliğin eklendiğini duyurdu. Bu özelliklerle birlikte Telegram, kullanıcıları için daha işlevsel bir hâle gelecek diyebiliriz.

Telegram, Yeni Özelliklerde Aramalara Odaklandı

Telegram, yaptığı duyuruda görüntülü aramalara büyük bir güncelleme getirdiklerini duyurdu. Bilindiği üzere Telegram üzerinden yapılan görüntülü aramalara 30 kişi katılabiliyordu. Ancak yeni güncellemeyle birlikte 1000 kişi aynı anda bir Telegram görüntülü aramasına katılabilecek.

Bunun dışında şirket, insanların ilgilerini çeken görüntülü aramalara katılabilecekleri bir özellik üzerinde de çalıştıklarını belirtti. Telegram, bu özellikle birlikte görüntülü aramalardaki kişi sayısının 1000’in üzerine çıkacağını söylüyor.

Telegram, Yeni Özelliklerde Aramalara Odaklandı

Telegram tarafından geliştirilen yeni özelliklerden bir diğeri ise görüntülü mesajlarla ilgili oldu. Şirket, görüntülü mesajların artık daha yüksek görüntü kalitesiyle kayıt edilebileceğini duyurdu. Bunun dışında Telegram kullanıcıları, geliştirilen yeni özellikle birlikte görüntülü mesajları hızlıca ileri ve geri alabilecekler.

Şirket, yaptığı güncellemede videolar için yenilik getirmeyi de unutmadı. Telegram kullanıcıları, artık platform üzerinden gelen videoları 0.5x, 1.5x ve 2x oynatma hızlarıyla izleyebilecekler. Bunun dışında Android kullanıcıları ise 0.2x oynatma hızını da kullanabilecekler.

Sesli Ekran Paylaşımı Özelliği Geldi

Telegram tarafından yapılan duyuruda en dikkat çeken özelliklerin başında sesli ekran paylaşım özelliği geliyor. Şirket, yaptığı yeni güncellemeyle birlikte birebir aramalarda artık sesli ekran paylaşımının mümkün olacağını açıkladı. Böylece kullanıcılar, ekranlarında izletmek istedikleri bir şeyi konuştukları kişiye rahatlıkla izletebilecekler.

Bunun dışında kullanıcılar, platformda bulunan otomatik mesaj silme özelliğini çok sık kullanıyorlar. Şirket, yaptığı yeni duyuruyla bu özelliğin de güncellendiğini açıkladı. Kullanıcılar, güncellenen özellikle birlikte mesajlarını 1 ay sonra silinecek bir şekilde gönderebilecekler.

Telegram Yeni Özellikleri

Görüntü Düzenleme Paneli Masaüstü Uygulamasına Geldi

Görüntü düzenleme paneli, az çok benzer özellikleriyle çoğu iletişim uygulamasında mevcut. Ancak bu uygulamalar, bu panelleri genellikle masaüstü uygulamalarına getirmiyorlar.

Telegram, bu noktada bir farklılık yaparak görüntü düzenleme panelini masaüstü uygulamaları için de geliştirdiklerini duyurdu. Böylece kullanıcılar, görseller için masaüstü uygulamasından kırpma, döndürme ve çevirme gibi işlemleri gerçekleştirebilecekler.

Bunun dışında şirket, mobil uygulamaları için ise hassas çizim özelliğini geliştirdiklerini duyurdu. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde görselleri yakınlaştırarak daha ince çizimler yapabilecekler.

Şirket, Android için Mesaj Animasyonlarını Geliştirdi

Bilindiği üzere Telegram, geçtiğimiz aylarda iOS kullanıcıları için mesaj animasyonlarını geliştirmişti. Şirket, yeni duyuruyla birlikte bu özelliğin Android kullanıcıları için de geliştirildiğini duyurdu.

Bunun dışında şirket, iOS kullanıcıları için de ayrı bir özellik geliştirdi. Android kullanıcıları, uygulama içerisindeki kamerada yakınlaştırma düzeylerini kullanabiliyorlardı. Artık iOS kullanıcıları da uygulama içerisinde 0.5x ve 2x yakınlaştırma düzeylerini kullanabilecekler. Ayrıca iOS kullanıcıları için, mesajları birden çok kişiye iletme ve grup sohbetlerinde profil fotoğrafını takip etme özelliği geliştirildi.

Son olarak şirket, her güncellemede olduğu gibi bu güncellemede de yeni hareketli ifadeler geliştirdiklerini açıkladı.

Sizler yeni Telegram özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.