Tecno Spark 8 Pro Resmi Olarak Tanıtıldı

Son zamanların yükselen akıllı telefon üreticilerinden Tecno, yeni telefon modelini tanıttı. Bir süredir teknoloji takipçileri, Spark 8 Pro için şirket tarafından yapılacak tanıtımı bekliyorlardı. Bunun üzerine şirket, beklenen tanıtımın 29 Aralık’ta gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Merakla beklenen tanıtım sonunda gerçekleştirildi. Tecno, Spark 8 Pro modelini teknoloji takipçilerine tanıttı.

Telefonda kullanılan donanımlar göz önüne alındığında Tecno, bu modelle orta seviye telefon kullanıcılarına hitap edecek diyebiliriz. Ayrıca şirket, telefonun satış fiyatıyla da kullanıcılarını memnun edecek.

Tecno Spark 8 Pro Özellikleri

Tecno, Türkiye’de de hizmet veren akıllı telefon üreticilerinden birisi olarak biliniyor. Şirket, daha çok ürettiği fiyat/performans odaklı telefonlar ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Tecno, bu modellerden birisini daha kullanıcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Yapılan tanıtımla birlikte bir süredir merakla beklenen Spark 8 Pro, piyasaya çıktı.

Telefon, 6.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Bu ekran, 1080P FHD çözünürlüğünde LCD bir panel ile kullanıcılarına hizmet verecek. Bunun yanı sıra şirket, bu modelin işlemci kısmında Helio G85 kullanmayı tercih etti. Telefonda bu işlemcinin performansını destekleyecek 6 GB RAM mevcut. Ayrıca telefonun dahili depolama alanına baktığımızda şirketin bu kısımda kullanıcılarına 64 GB kapasiteli bir depolama alanı sunduğunu görüyoruz.

Tecno, işlemci ve RAM performansı ile kullanıcılarını etkilemeyi başaracaktır. Ancak 64 GB depolama alanı, bazı kullanıcılara yetersiz gelecektir. Bunun yanı sıra şirket, telefonun gücünü 5000 mAh kapasiteli bir batarya ile sağlayacak. Bu batarya, 33W hızlı şarj desteği ile kullanıcılarını etkilemeye çalışacak.

Tecno Spark 8 Pro Özellikleri

Spark 8 Pro, kamera konusunda da kullanıcılarını memnun etmeyi başaracak diyebiliriz. Çünkü telefonda 48 MP bir ana kamera mevcut. Bunun yanı sıra telefonda 2 MP yardımcı kamera ve AI lens yer alıyor. Telefonun ön kamerasında ise 8 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut.

Telefonun özelliklerini genel olarak değerlendirdiğimizde Tecno, bu modelle orta seviye telefon kullanıcılarına hitap etmeye çalışacak diyebiliriz. Şirket, bu konuda teknoloji kullanıcılarının ilgisini çekecek gibi duruyor. Çünkü Tecno Spark 8 Pro, 142 Dolar satış fiyatıyla telefon pazarında yerini alacak.

Tecno Spark 8 Pro modelinin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı henüz net olarak bilinmiyor. Şirket, son zamanlarda piyasaya sürdüğü çoğu telefon modelini Türkiye’de de satışa sundu. Bundan dolayı yeni tanıtılan Spark 8 Pro modelinin de Türkiye pazarına giriş yapma ihtimalinin çok fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Sizler Tecno Spark 8 Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Tecno tarafından yeni tanıtılan akıllı telefon hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.tecno-mobile.com/bd/phones/tech-specs/tecspecs/spark-8-pro-3

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.