Tecno Pova 5G Özellikleri Açığa Çıktı!

Türkiye’de de faaliyet gösteren telefon üreticilerinden Tecno, son dönemlerde karşımıza çıkan isimler arasında yer alıyor. Şirketin iddialı duruşu ve telefonlarına güveni birçok kullanıcıyı etkilemeyi başarıyor. Tecno şimdi ise yeni modeli olan Pova 5G ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bazı araştırmacılar, yakında tanıtılması beklenen telefonun teknik özelliklerini sızdırdılar!

Sızdırılan özellikler incelendiğinde Tecno Pova 5G, orta ve üst düzey telefon modelleriyle rekabet edecek diyebiliriz.

Tecno Pova 5G Özellikleri

Şirket, bu modelle birlikte ilk 5G destekli telefonunu kullanıcılarıyla buluşturmuş olacak. Bundan dolayı Tecno hayranları, yeni model için oldukça heyecanlılar. Bunun yanı sıra şirket, telefonda güçlü donanım özellikleri kullanmayı tercih edecek gibi gözüküyor. Bu durum da Tecno hayranlarını meraklandıran bir diğer konu oluyor.

Araştırmacılara göre şirket, Pova 5G modelinde Dimensity 900 işlemci kullanmayı tercih edecek. Bunun yanı sır Tecno, bu işlemcinin performansını 8 GB RAM ile destekleyecek. Böylece telefon, güçlü işlemcisinin yanı sıra yüksek RAM kapasitesiyle performans anlamında kullanıcılarını memnun edecek.

Cihazın, gücünü 6000 mAh kapasiteli bir bataryadan alacağı söyleniyor. Söylentilere göre bu batarya, kullanıcılarına 18 W hızlı şarj desteği sunacak. 18 W hızlı şarj, her ne kadar kullanıcılarını memnun edecek olsa da 6000 mAh kapasiteli bir batarya için biraz zayıf kalabilir.

Telefonun ekran ve kamera bilgileriyle alakalı da bazı özellikler sızdırıldı. Sızdırılan bilgilere göre cihazda 6.9 inç büyüklüğünde bir ekran yer alacak. Bu ekran, Full HD+ çözünürlüğünde IPS LCD bir panele sahip olacak. Cihazın tasarımına baktığımızda, şirketin cihazın 4G sürümü üzerinde tasarım olarak bazı değişiklikler yaptığını söyleyebiliriz. Bu noktada en çok dikkat çeken değişiklik, arka kamera tasarımında yapılan değişiklik oluyor.

Tecno Pova 4G
Tecno Pova 4G

Bunun dışında cihazın ön kamerasıyla alakalı özellikler henüz paylaşılmadı. Ancak sızdırılan tasarım incelendiğinde cihazda 3 adet arka kamera bulunacağı gözüküyor. Araştırmacılara göre bu arka kameralar, 50 MP çözünürlüğünde olacaklar. Bu durum da şirketin kullanıcılarına kamera performansı yüksek bir telefon sunacağını gösteriyor.

Araştırmacılar, telefonun fiyatı hakkında da bazı bilgiler paylaştılar. Söylentilere göre cihaz, 280-300 Dolar arasındaki fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşacak. Paylaşılan bilgiler doğrultusunda şirketin, Pova 5G modelini birçok ülkede satışa sunmaya hazırlandığını söyleyebiliriz.

Sizler Tecno Pova 5G hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Tecno, yeni modeliyle birlikte kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Şirketin akıllı telefon pazarında daha iyi yerlere gelebilmesi için ne gibi hamleler atması gerektiğini düşünüyorsunuz? Sizler de Tecno Pova 5G hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.