Tecno Camon 18T Kullanıcılarıyla Buluşuyor!

Tecno, son zamanlarda yükselişe geçen akıllı telefon üreticilerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Şirket, Camon serisi ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu yükseliş devam edecek gibi gözüküyor. Çünkü Tecno, şimdi de Camon serisinin yeni modeli olan 18T ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Şirket, yeni modeliyle kullanıcılarını etkileyecek diyebiliriz. Çünkü Camon 18T, orta seviye akıllı telefon kullanıcılarını memnun edecek donanım özellikleriyle geliyor. Bunun yanı sıra Tecno, telefonun satış fiyatıyla da kullanıcılarını sevindirecek.

Tecno Camon 18T Özellikleri

2006 yılında kurulan Çin merkezli Tecno, son zamanlarda kullanıcı sayısı artan akıllı telefon üreticilerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Şirket, Türkiye’de de bazı modelleriyle hizmet veriyor. Bu modellerin başında Camon serisinin modelleri geliyor.

Tecno, yaptığı yeni duyuruyla Camon serisine yeni bir model eklediklerini duyurdu. Camon 18T, donanımıyla orta seviye akıllı telefon kullanıcılarına hitap edecek diyebiliriz. Şirket, bu modelde işlemci kısmında Helio G85 kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra cihazda 4 GB RAM mevcut. Cihaz, Helio G85 işlemci ve 4 GB RAM ile orta seviye telefon kullanıcılarına yetecek bir performans gösterecektir.

Telefonun batarya kısmına baktığımızda ise şirketin 5000 mAh kapasiteli bir batarya kullanmayı tercih ettiğini görüyoruz. Bu batarya, kullanıcılarına 18 W hızlı şarj desteği sunuyor. Bu sayede yüksek kapasiteli batarya, kullanıcılarını çok bekletmeden tam kapasitede şarj olabilecek. Ayrıca telefonda 128 GB dahili depolama alanı mevcut. Bu depolama alanının orta seviye bir telefon için ideal olduğunu belirtebiliriz.

Tecno Camon 18T Özellikleri
Tecno Camon 18T

Bir telefonun donanımı kadar ekran ve kamera performansı da önemli. Tecno, bu konuda da kullanıcılarını memnun edecek diyebiliriz. Çünkü telefonda 6.8 inç büyüklüğünde FHD+ bir ekran mevcut. Kamera kısmına baktığımızda ise arka kamerada 48 MP ana kameranın yanı sıra 2 MP ikinci ve 2 MP üçüncü kameraların olduğunu görüyoruz. Ön kamerada da 48 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut.

Tecno, Camon serisinin yeni modelinin satış fiyatını 165 Dolar olarak açıkladı. Telefonun donanımı göz önüne alındığında telefonun satış fiyatının makul bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra şirket, yeni modelini şimdilik sadece Pakistan’da satışa çıkarttı. Telefonun global olarak satışa çıkartılacağı tarih ise henüz açıklanmadı.

Sizler Tecno Camon 18T hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce telefonun donanımı, orta seviye bir telefon için yeterli mi? Tecno, Camon serisinin yeni modeliyle kullanıcılarını memnun edebilecek mi? Sizler de Tecno Camon serisi hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.