Spotify, Wear OS için Geliştirilen Yeni Özelliği Duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan müzik platformlarından Spotify, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Spotify, akıllı saat kullanıcıları için de hizmet veriyor. Şirketin yeni geliştirdiği özellik de Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saat kullanıcıları için oldu. Spotify, artık Wear OS kullanıcılarının müzik akışını ayarlamalarını ve herhangi bir telefona ihtiyaç duymadan direkt müzik indirmelerini sağlayacak.

Şirket, bu özellikleri bir süre önce Apple Watch kullanıcıları ile buluşturmuştu. Bu yüzden de Wear OS kullanıcıları, bir süredir bu özelliklerin kendileri için de geliştirilmesini bekliyorlardı. Spotify tarafından yapılan yeni duyuruyla birlikte kullanıcıların beklentileri karşılanacak.

Eski Wear OS Kullanıcıları da Özellikleri Kullanabilecekler

Spotify, Wear OS kullanıcıları için geliştirdikleri yeni özellikleri duyurdu. Şirket, Wear OS kullanıcılarının bir süredir beklediği direkt müzik indirme özelliğini kullanıcılarıyla buluşturdu.

Bilindiği üzere Apple Watch modelleri için geliştirilen Spotify uygulamasında kullanıcılar, telefona ihtiyaç duymadan direkt saat üzerinden müzik indirebiliyorlar. Ancak bu özellik Wear OS kullanıcıları için geliştirilmemişti. Yani Wear OS kullanıcıları, Spotify’da müzik indirebilmek için saatle eşleştirilmiş bir telefona ihtiyaç duyuyorlardı.

Spotify, yaptığı yeni duyuruyla kullanıcılarına artık eşleştirilmiş telefona ihtiyaç duymayacakları müjdesini verdi. Wear OS kullanıcıları, direkt saat üzerinden istedikleri müzikleri saatlerinin dahili depolama alanına indirebilecekler.

Bunun dışında şirket, Wear OS işletim sistemli akıllı saat kullanıcılarının artık müzik ve podcast akışını diledikleri gibi kontrol edebileceklerini açıkladı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, günlük aktiviteleri sırasında müzik dinlerken daha rahat olacaktır.

Wear OS kullanıcıları, geliştirilen yeni özelliklerle birlikte Spotify’ı daha etkili bir şekilde kullanabilecekler. Şirket, özelliklerin kullanılabilmesi için kulaklığın doğrudan akıllı saat ile eşleştirilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

Wear OS 3.0 Destekli Snapdragon Modelleri Neler

Spotify, yeni özelliklerinin Wear OS 2.0 ve üstü sürümlerde çalışacağını açıkladı. Böylece şirket, eski Wear OS işletim sistemine sahip akıllı saat kullanıcılarını da memnun edecek. Spotify, kullanıcıların özellikleri kullanabilmeleri için uygulamayı son sürümle güncellemeleri gerektiğini hatırlatıyor.

Bunun dışında şirket, bazı saatlerin güncellemeyi henüz almamış olabileceklerini söylüyor. Spotify, önümüzdeki haftalarda Wear OS 2.0 ve üstü sürüme sahip tüm saatlere güncellemeyi yayınlamış olacaklarını belirtiyor.

Sizler Spotify tarafından Wear OS için geliştirilen yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şirket, kullanıcılarının ilgisini çekebilmek için ne gibi yeni özellikler geliştirmeli? Görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji'den geri kalmamak için e-posta listemize abone olun!

Sürekli kendisini güncellemeye çalışan, araştırma yapıp edindiği bilgileri paylaşmayı seven bir teknoloji tutkunu.